Saistītie raksti

Apes pirmsskolas izglītības iestāde “Vāverīte”  slēgta audzēkņu apmeklējumam

Print Friendly, PDF & Email

 

 

 

Ceturtdien, 19.martā, Apes novada domes Finanšu un tautsaimniecības komitejā tika pieņemts lēmums slēgt audzēkņu apmeklējumam Apes novada pašvaldības Apes pirmsskolas izglītības iestādi ”Vāverīte” no 20.03.2020. līdz 14.04.2020. (vai līdz nākošā  rīkojuma izdošanai vai lēmuma pieņemšanai atbilstoši situācijai).

Šāds lēmums tika pieņemts, ņemot vērā Apes novada iedzīvotāju nodarbinātību Igaunijas Republikas uzņēmumos un epidemioloģisko situāciju Igaunijas pierobežas pašvaldībās. 

Par pieņemto lēmumu dome informēja arī Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministriju.

 

Apes novada dome aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem pret sevi un citiem un  vērš uzmanību par pienākumiem personām, kuras atgriežas no COVID-19 skartajām valstīm:

Iedzīvotājiem 14 dienas pēc atgriešanās Latvijā jānovēro savs veselības stāvoklis un divas reizes dienā (no rīta un vakarā) jāmēra ķermeņa temperatūra. 

Jāzvana uz 8303, ja parādās viegli saslimšanas simptomi, lai pieteiktos COVID-19 analīžu veikšanai. Uz 113 jāzvana, ja simptomi ir smagi (ļoti augsta temperatūra, elpas trūkums). 

Obligāti jāveic pašizolēšanās dzīvesvietā (mājas karantīna) un jābūt pieejamam saziņai un sadarbībai ar ģimenes ārstu un citām ārstniecības personām. Iedzīvotāji nedrīkst pakļaut citas personas inficēšanās riskam. Jācenšas samazināt tiešus kontaktus ar citiem cilvēkiem (tas nozīmē neuzņemt viesus, neapmeklēt publiskas vietas, institūcijas, nedoties privātās vizītēs u. c.).

Iedzīvotājiem ir jāuzturas dzīvesvietā, nedrīkst doties uz darbu, sabiedriskām vietām, vietām, kur uzturas liels skaits cilvēku, iespēju robežās iedzīvotāji aicināti neizmantot sabiedrisko transportu.

 

Apes novada dome aicina sekot līdzi oficiālajai informācijai Ministru kabineta tīmekļa vietnē http://www.mk.gov.lv un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) tīmekļa vietnē http://www.spkc.gov.lv

 

 

Dalīties:
19. marts, 2020, Ligita Pujiņa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs