Saistītie raksti

Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas aktualitātes

Print Friendly, PDF & Email

 

 
 

 

3. klases skolēns Tomass Gustavs Celenbergs piedalījās starptautiskajā matemātikas konkursā “Meridian” skolā un 3. – 4. klašu grupā iekļuva starp 50 labākajiem no visas Latvijas, un tika izvirzīts uz 2. kārtu Rīgā, iegūstot 22. vietu. Šajā konkursā 3. klašu grupā pavisam piedalījās 838 skolēni.

Skolotāja Rūta Rateniece

 


 

Apes novada kombinētā olimpiāde.

    Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolā 11. martā notika Apes novada kombinētā olimpiāde sākumskolēniem. Olimpiādes dalībnieki pildīja uzdevumus latviešu valodā, matemātikā, dabaszinībās.

1. klašu grupā:

1. vieta Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas skolēniem Kārlim Kalniņam un Anetei Ronimois (skolotāja Aija Palmbaha);

2. vieta Gaujienas pamatskolas skolniecei Nikolai Džesikai Iļjinai (skolotāja Anda Andersone);

3. vieta Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas skolniecei Kristai Patrīcijai Arbidānei (skolotāja Aiva Zaķe);

Atzinība Tomasam Malteniekam no Trapenes sākumskolas (skolotāja Inga Liberte) un Anetei Ribušai no Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas (skolotāja Aiva Zaķe).

2.klašu grupā:

2. vieta arī Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas skolniekam Kristo Kaktiņam (skolotāja Alda Liepiņa).

3. vieta Elvim Jakovļevam no Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas (skolotāja Alda Liepiņa);

Atzinība Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas skolēnam Valteram Gustavam Pakalnam.

3. klašu grupā:

1. vieta Martai Brantei;

2. vieta Tomasam Gustavam Celenbergam;

3. vieta Jānim Kozuliņam;

Atzinība Justam Krūmiņam. Visi skolēni no Dāvja Ozoliņa Apes vidusskola (skolotāja Rūta Rateniece).

4.klašu grupā:

1. vieta Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas skolniecei Annijai Strautai (skolotāja Līvija Karro);

2. vieta Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas skolniecei Agnetei Esmeraldai Laucei (skolotāja Sarmīte Bauska);

3.vieta Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas skolniecei Egijai Auziņai (skolotāja Sarmīte Bauska).

Atzinība Gaujienas pamatskolas skolniecei Nanijai Lībai Uskliņģei (skolotājas Inta Berķe un Svetlana Lārmane), Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas Vidagas mācību punkta skolniecei Alisei Elizabetei Stafeckai (skolotāja Jogita Kazaka), Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas skolniekam Valteram Pujiņam (skolotāja Līvija Karro).

 

Skolotāja Rūta Rateniece

 

 
 

Piedalās konkursā ”Matemātika – zinātņu karaliene”

 

11. martā Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas komanda (Zanda Voropajeva, Lauma Ozoliņa, Lauma Pope, Emīlija Ēvele) ar nosaukumu ”Omes kvadrātā” piedalījās konkursā ”Matemātika – zinātņu karaliene”, kas notika Ziemeru pamatskolā.

Pavisam piedalījās 11 komandas no Apes un Alūksnes novada, mūsu skolēnu komanda ieguva 5. vietu!

Konkursā bija jāveic ceļojums pa 11 stacijām, piemēram:

”Sadzīves rēķini” – galvas rēķini;

”Skatiens pagātnē” – dažādu gadu kalendāros jāatrod trešdiena – 11. marts;

”Gabaliņš + gabaliņš” – jāsaliek puzle;

”Bio+” – jāaprēķina zirņu diametrs, kā arī ar taustes palīdzību jāuzmin, kādas sēklas ir paslēpušās maisiņos;

”Adi, radi, risini” – jānosaka, cik valdziņi ir nepieciešami zeķes uzadīšanai.

Prezentējot savu komandu, meitenes izspēlēja skeču, kurā atveidoja omītes, kuras veikalā spriež par to, kuru biezpienu ir izdevīgāk pirkt. Galu galā nonāca pie secinājuma, ka jāskatās ir kilograma cena, nevis iepakojuma burtu lielums un iepakojuma krāsa!

 

Skolotāja Sanita Saulgrieze

 
 

 
 
Sacensības “Rēķini galvā 2020”.

 

4. martā Alūksnes novada vidusskolā notika Alūksnes un Apes novada sacensības “Rēķini galvā 2020”. Jau ceturto šis konkurss pulcēja labākos rēķinātājus no Alūksnes un Apes novada.

  1.-3. klašu grupā 2.vietu ieguva Tomass Gustavs Celenbergs, 3.vieta – Emīlam Jurkam!

Atzinība – Martai Brantei, Justam Krūmiņam, Martinam Kubuliņam!

Paldies skolotājai Rūtai Rateniecei!

 


 

”Piena spēka” 18. KAUSA IZCĪŅA VISPĀRIZGLĪTOJOŠO SKOLU KOMANDĀM VOLEJBOLĀ 1.POSMS

Otrdien, 25. februārī,  Smiltenes sporta hallē notika ”Piena spēka” kausa izcīņas I posms. Tas ir pēc viena gada pārtraukuma Latvijas volejbola federācijai atjaunots turnīrs, kas kādreiz saucās ”Lāses” kausa izcīņa. Smiltenes posmā piedalījās Smiltenes novada un Apes novada skolas.  Kopumā bija 5 zēnu komandas un 3 meiteņu. Katra komanda izspēlēja ar katru. Spēle ilga līdz viena no komandām izcīnīja uzvaras 2 setos.  
Meitenēm ļoti labi spēlēja Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas komanda, gūstot uzvaras abās spēlēs, nezaudējot nevienu setu, un  pelnīti izcīnot pirmo vietu un tiesības piedalīties LIELAJĀ FINĀLĀ Rīgā 2020.gada 4.aprīlī Skonto hallē. Nedaudz sīvāku pretošanos izrādīja Grundzāles meiteņu komanda, taču arī grundzālietes nespēja Apes komandu pārspēt nevienā setā. Grundzāles meiteņu komanda uzvarēja smiltenietes un ieguva 2.vietu.

Zēniem pārliecinoši labākie bija Smiltenes pirmās komandas spēlētāji, kuri arī nezaudēja nevienā setā un ieguva 1.vietu un tiesības startēt LIELAJĀ FINĀLĀ. Apes vidusskolas zēni vienā setā gan sīvi pretojās smilteniešiem, taču nācās piekāpties ar 15:17. Samērā līdzīga spēle izvērtās arī starp Apes vidusskolas un Grundzāles pamatskolas komandām, tomēr pārāki ar 2: 0 bija zēni no Apes novada. Līdz ar to zēnu komandām 2.vietu ieņēma Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas komanda, 3.vietu Grundzāles pamatskolas komanda, 4.vietu Variņu pamatskola un 5.vietu Smiltenes vidusskolas otrā komanda.

Bija patīkami, ka galvenie turnīra sponsori “Smiltenes piens” jau spēļu I posmā bija sarūpējis balviņas – 1.vietai smūtijus, 2.vietai biezpiena desertus, 3.vietai “Piena spēka” dzērienus.  PALDIES viņiem par to! 
Un PALDIES skolotājiem par komandu sagatavošanu!

 

 

Valsts izglītības satura centra organizētajā skolēnu skatuves runas konkursā 2020.gada 25.februārī Balvos Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas 11. klases skolēns Rauls Vīksna ieguva 1.pakāpes diplomu.

Lepojamies ar mūsu skolas skolēnu, liels paldies skolotājai Sarmītei Apinei par ieguldīto darbu!

 


 

Izglītojošs koncerts ”Atklāj ģitāru”

 

21. februārī Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolā 1.-12.klašu skolēniem bija iespēja “Latvijas Skolas soma” projekta ietvaros apmeklēt muzikāli izglītojošu koncertu “Atklāj ģitāru”. Skolā viesojās ģitārists, komponists Jānis Bērziņš, kurš skolēniem stāstīja un demonstrēja trīs veida ģitāras – akustisko ģitāru, elektronisko ģitāru un basģitāru. Skolēni ar interesi vēroja, kā Jānis spēlē dažādus skaņdarbus. Jānis Bērziņš profesionāli demonstrēja un pastāstīja, kā ar vienu instrumentu ir iespējams radīt dažādas skaņas. Skolēni uzdeva māksliniekam arī dažādus  jautājumus.

Īpaši interesanti bija tas, ka diviem skolēniem –Tomasam Gustavam no 3. klases un Bruno no 12. klases  bija iespēja spēlēt ģitāru kopā ar profesionālu ģitāristu. Tomass Gustavs ģitāru ļoti vēlas iemācīties spēlēt, taču nav nekādu zināšanu un arī nemācās mūzikas skolu, bet Bruno ir beidzis mūzikas skolu un pašmācības ceļā ir apguvis ģitāras spēli. Abi puiši bija priecīgi par šo iespēju. Tomass Gustavs bija lepns, ka spēja izpildīt mūziķa norādījumus, ka ar lielu centību un klausīšanos var uzsākt piepildīt savu sapni. Toties saspēli ar Bruno, viesis uzslavēja, jo dzirdētais iepriecināja gan pašu mūziķi, gan klausītājus.

Ģitārists skolēniem stāstīja par mīlestību uz mūziku, mācībām, neatlaidīgu darbu, ģitāras spēli un uzsvēra, ka visam pamatā ir prasme klausīties.

Paldies ģitāristam, komponistam Jānim Bērziņam par  meistarīgu, tehniski izkoptu izpildījumu, kas iedvesmoja skolēnus, arī vēlmi mācīties spēlēt ģitāru!

Skolotāja Alda Liepiņa

 


 

Piedalās sporta nometnē Somijā

 

No 10.-12. februārim norisinājās starptautiskā sporta nometne “Suomi 2020”, Kankaanpää, Somijā.

Biedrība “Alūksnes lauku partnerība” sadarbībā ar Alūksnes pilsētas Bērnu un jauniešu sporta skolu nodrošināja 17 jauniešu no Alūksnes un Apes novadiem dalību šajā pasākumā.

Nometne notika starpvalstu sadarbības projekta “Together we are one (more)” ietvaros, kuru īsteno biedrība ” Alūksnes lauku partnerība” sadarbībā ar partnerorganizāciju no Somijas.

Arī Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas skolēniem Rūdolfam Āboliņam un Naurim Pujiņam no 9. klases bija iespēja trīs dienas pavadīt, aktīvi sportojot šajā nometnē.

 

Skolotāja Sarmīte Apine

 


 

Apes novada skatuves runas konkurss

 

7. februārī Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolā notika Apes novada skatuves runas konkurss. Konkursā pavisam kopā piedalījās 28 skolēni gan no Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas, gan no Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas.

   Priecājamies un lepojamies par skolēnu augstajiem rezultātiem!

1. klase:

Jasmīna Kazaka – Augstākā pakāpe

Edžus Everts Prazņicāns – Augstākā pakāpe

Anete Ribuša – 1. pakāpe

2. klase:

Elvis Jakovļevs – 1. pakāpe

Kristo Kaktiņš – 1. pakāpe

3. klase:

Tomass Gustavs Celenbergs – 1. pakāpe

Emīls Jurka – Augstākā pakāpe

4. klase:

Ance Ābolkalne – 1. pakāpe

Annija Strauta – 1. pakāpe

5. klase:

Estere Grandava – 1. pakāpe

6. klase:

Karolīna Kazaka – 1. pakāpe

8. klase:

Dārta Elīza Bērziņa – 1. pakāpe

Enija Lija Kalniņa – Augstākā pakāpe

9. klase:

Liāna Gailīte – 1. pakāpe

Alīna Zīle – 1. pakāpe

11. klase:

Rauls Vīksna – Augstākā pakāpe

12. klase:

Bruno Ābolkalns – 1. pakāpe

Uz 2. skatuves runas konkursa kārtu reģionā tika izvirzīts Rauls Vīksna, kurš 25. februārī dosies uz Balviem.

Paldies skolotājiem Aivai Zaķei, Aldai Liepiņai, Rūtai Rateniecei, Līvijai Karro, Ilzei Celenbergai, Sarmītei Apinei par ieguldīto darbu!

   Paldies žūrijai!

 

Skolotāja Sarmīte Apine


 

Pasākums, kas veltīts 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres dienai

 

Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolā 24. janvārī notika pasākums, kas bija veltīts 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres dienai. Šogad pasākumu rīkoja Zemessardzes 31. Kājinieku bataljons, tādēļ skolēni jau iepriekš – gan vēstures, gan klases stundās – atcerējās, kas ir stāstīts par vēsturiskajiem notikumiem. Tieši karavīru stāstījums paspilgtināja sajūtu un apziņu, ka mēs bijām latvieši, ka mēs bijām gatavi atdot savu dzīvību par mūsu valsti.

Skolēni tika sadalīti divās grupās – pirmā grupa (5.-12. klases skolēni) skolas zālē skatījās un klausījās prezentāciju par zemessardzi, par zemessargu ikdienu, kā arī uzzināja, kā var kļūt par zemessargu. Skolēniem bija arī iespēja savās rokās turēt un uzlaikot smagās kareivju mugursomas, bruņu vestes, ķiveres, kā arī aplūkot un izmēģināt, kā ir gulēt karavīru teltī. Karavīri labprāt atbildēja arī uz skolēnu jautājumiem. Tikmēr otrā grupa (1.-4. klase) pavadīja aktīvu stundu skolas sporta zālē, kur bija manāma patiesi liela aizrautība – sākot ar maskēšanās krāsām uz sejas, beidzot ar smago karavīru zābaku mešanu. Šķita, ka notiek mazo zemessargu apmācības, kur katrs vēlējās būt labākais.

Pievienojoties pamatskolas skolēniem un vidusskolēniem, enerģija skolas zālē mainījās – varēja just vienotu sacensību garu. Iesaistīti tika visi, skolēni tika sadalīti komandās, protams, katrai komandai bija jāizdomā savs nosaukums. Un tad sākās sacensības: virves vilkšana, “ložu” mešana, ložu čaulīšu šķirošana un skaitīšana, azartiska stafešu sacensība ar stratēģiskas domāšanas elementiem. Katrai komandai bija sava stratēģija, kas palīdzēja uzturēt gan kopīgu komandas garu, gan sasniegt rezultātus.

Paldies Zemessardzes 31. Kājinieku bataljonam par brīnišķīgajām aktivitātēm, par organizētību, par stāstījumu! Cerams, ka katrs skolēns, aizejot mājās, pārdomāja, ka pārliecība par saviem spēkiem, komandas vienots spēks – gan garīgs, gan fizisks – var sasniegt daudz. Paldies arī skolotājām, kuras arī iesaistījās aizraujošajās aktivitātēs!

Skolotāja Sarmīte Apine

 


16. janvārī Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas zēnu komanda piedalījās Alūksnes un Apes novada sacensībās “B” grupai (8./9.kl.vecuma grupa) florbolā Ziemeru pamatskolā. No sešām komandām Apes vidusskolas komanda ieguva 2.vietu.

 

Gunda Purakalne, sporta skolotāja


 

Ziemassvētki mūsu karalistē.

Gads skrien savu gaitu. Tā vien liekas, ka mūsu planēta sākusi griezties daudz ātrāk, jo paskrējis kārtējais kalendārais gads. Cik nozīmīgs un vērtīgs tas bijis, to vērtējam gada nogalē katrs savā saimē. Tuvojoties gada izskaņai, nemazinās darba rosība, liekas, ka darba kļūst vairāk- jāpaveic visi svarīgie uzdevumi, jāgatavojas Ziemassvētkiem, Vecā gada pavadīšanai un Jaunā gada sagaidīšanai, jāgatavo vai jāiegādājas dāvanas saviem mīļajiem, jāraksta apsveikumu kartītes, jālaiž savās mājās piparkūku un sveču smaržu. Liela rosība!

Liela rosība arī mūsu skolā, jo ik pa laikam parādījās skaisti dekori, par kuriem rūpējās 9. un 11. klase, no skolas virtuvītes pa visu skolu plūda piparkūku smarža, tradicionālā vietā apsveikumu kartiņas gaidīja skolas pastkaste, bet klašu kolektīvos notika gatavošanās skolas eglītes vakaram “Ziemassvētki mūsu karalistē”. Šogad nolēmām ceļot pa pasauli.

Uz savu karaļvalsti karaliene uzaicināja tuvāku un tālāku zemju ļaudis, lai piepildītu princeses lielo sapni – uzzināt, kā cilvēki dzīvo citās zemēs, kādas ir viņu tradīcijas un ticējumi Ziemassvētkos, pavadot Veco gadu un sagaidot Jauno gadu.   Sapnis piepildījās, uz karaļvalsti plūda straume svešzemnieku no Latvijas, Igaunijas, Krievijas, Ķīnas, Indijas, Grieķijas, Itālijas, Francijas, Brazīlijas un Dānijas. Ciemiņi gan dziedāja, gan dejoja, gan iepazīstināja ar tradīcijām un ticējumiem, izspējot sadzīviskas ainiņas, deva iespēju izjust  svešās zemes  būtību. Princese laimīga, jo uzzināja , cik dažādi dzīvo cilvēki plašajā pasaulē , kur kalnu grēdas, kā milzīgi vīri stāv viena pie otras un pāri veļas milzīgas ūdens straumes, kur saule zemi silda tik stipri, ka pēdas degot , bet pāri lieliem ūdens plašumiem ir zemes , kur cilvēki pēc izskata pavisam savādāki.

Pēc skanīgām kora dziesmām un laba vēlējumiem no karalienes un princeses, visi varēja doties uz savām mazajām karalistēm-klasēm, lai turpinātu dāvāt prieku  un svinētu svētkus.

Cik labi , ka mūsu skolā strādā ne tikai darbīgi un zinoši pedagogi, bet arī radoši un gatavi iesaistīties pasākumu norisēs! Šoreiz liels paldies direktorei Dinai Meisterei par iejušanos karalienes lomā, Vinetai Meisterei – par princeses tēlu, bet Normundam Prazņicānam paldies par kambarkunga lomas izspēlēšanu! Paldies skolas dekorētājiem, ienesot skolā Ziemassvētku noskaņu! Paldies 8. klases pastniekiem par apsveikumu kartiņu šķirošanu un nogādāšanu pie adresātiem! Paldies Ziemassvētku vecītim par smago dāvanu maisu nešanu un pacietīgu dzejoļu klausīšanos! Paldies Apes novada domei par saldajām dāvanām! Paldies katram, kurš ar smaidu un prieku ļāva Ziemassvētkiem ienākt un dzīvot mūsu skolā!

Lai gada nogales labie un skaistie darbi dod enerģiju un prieku visiem –skolēniem, vecākiem, skolas darbiniekiem, lai veselība  mūsu pensionētajiem skolotājiem, cerot, ka ir iepriecināti , saņemot šī gada lielo piparkūku, ko cepa mūsu klašu kolektīvi!

Laimīgu Jauno 2020. gadu!

Direktores vietniece audzināšanas jomā

Alda Liepiņa


 

Īsu brīdi pirms Ziemassvētkiem, 19.12.  Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolā notika Svētbrīdis, kuru vadīja Apes Svētā Mateja ev. lut.draudzes mācītājs Vilnis Sliņķis.  Mācītājs pastāstīja par  centrālo Ziemassvētku vēsti-Dieva Dēla nākšanu pasaulē. Galvenā atziņa ,lai mēs  ieraudzītu tās garīgās dāvanas , ko Dievs mums dod-ticību, cerību un mīlestību!   

Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas skolēni 19.12. pēc Svētbrīža saņēma īpašu pārsteigumu “Vislielākā dāvana”-Samariešu dāvanas. Šīs dāvanas ir sarūpējuši  labas gribas cilvēki no Vācijas. Bērniem ļoti  patīk saņemt dāvanas  un viņu  acīs varēja redzēt prieku!

 Lai katram tiek tā dāvana, kas iepriecina sirsniņu!   

 Dziedot Ziemassvētku dziesmas, mēs novēlējam viens otram :

Lai tevī ienāk miers

Un sirdi pilda prieks

Pat tad, ja esi viens

Priecīgus Ziemassvētkus Tev!

 

Skolotāja Līvija Karro


Pagājušā gada septembrī Eiropas Valodu dienā Latviešu valodas aģentūra izsludināja ikgadējo skolēnu radošo darbu konkursu. Konkursa tēma bija “Mans bērnības stāsts”. Pavisam konkursā tika iesūtīti 601 radošais darbs ne tikai no dažādiem Latvijas novadiem, bet arī no latviešu skolām pasaulē.

Interesantāko darbu fragmenti ir publicēti radošo darbu krājumā, kas tika izdots decembrī. Pavisam grāmatā publicēti 343 skolēnu darbi. Arī Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas skolēni piedalījās šajā konkursā, Elīzas Puriņas un Elīnas Kaktiņas (12. kl.)  (šogad – absolventes) darbi ir publicēti radošo darbu krājumā. Visiem līdzautoriem un viņu skolotājiem grāmatas kā brīnišķīga dāvana tika saņemtas pa pastu.

Lepojamies!

Skolotāja Sarmīte Apine


Ciemošanās Sociālās aprūpes centrā Trapenē.

 

Adventa laika ieskaņā – 29.novembrī Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas 1.klases skolēni devās uz Sociālās aprūpes centru Trapenē. 

Tur sniedzām Labdarības koncertu aprūpes centra iemītniekiem un darbiniekiem. Parādījām, cik daudz jau esam iemācījušies šajos trīs mēnešos skolā – dziedājām dziesmas, rādījām ludziņu un nelielus cirka priekšnesumus. Liekas, ka aprūpes centra iemītnieku sirsniņas tika sasildītas, jo visu skatītāju sejās rotājās smaids un pēc tam sekoja daudz pateicības vārdu.

Noteikti brauksim ciemos arī citreiz, jo, iepriecinot citus, mēs iepriecinām arī sevi.

Skaistus, mierpilnus gada nogales svētkus vēlot

Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas 1.klases audzinātāja Aiva Zaķe

 


Dāvja Ozoliņa Apes vidusskola uzsāka Erasmus+ programmas 2. pamatdarbības skolu apmaiņas partnerības projektam “E.QUA.L.I.TY. – Europe for QUAlitative Learning and the Inclusion of diversiTY” ( par kvalitatīvu un iekļaujošu izglītību Eiropā).

Projekta mērķis : Izvērtēt Eiropas pilsoniskās piederības nozīmi un ar to saistīto cilvēktiesību aizsardzību, iekļaujot sociāli- ekonomisko un reliģisko daudzveidību, rosinot pedagogus veikt pasākumus diskriminācijas mazināšanai.

Projektā iesaistītas 5 dalībvalstis – Itālija , Rumānija, Turcija, Portugāle un Latvija.

2019.gada decembrī notika pirmā  tikšanās Itālijā, Neapolē, kur pedagogi dalījās pieredzē par iekļaujošo izglītību  savās valstīs, likumdošanu un reālo situāciju dažāda līmeņa skolās.

Nākamā tikšanās  martā notiks  mūsu skolā. Tēma “Kultūras daudzveidība”, sākot ar kultūras jēdzienu un identitātes analīzi, līdz multikulturālismam un integrācijai.

Dina Meistere,

Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas direktore


Iepazīstam savu valsti

Jau otro gadu padziļināt savas zināšanas par Latviju, iepazīt to caur kultūras un mākslas daudzveidīgajām izpausmēm mums palīdz “Latvijas skolas soma”.

Pasākumiem sākām gatavoties jau septembrī. Neveiksmīgi. Divas reizes nācās mainīt plānus: uz ieplānotajām izrādēm biļetes jau izpirktas; kad pieejamas biļetes, aizņemts transports… Rezultātā skolēni nolēma piedalīties divās izglītojošās programmās Valmieras muzejā – vēstures eksāmenā noderēšot.

Un tā 12.decembrī dodamies ceļā. “Bruņinieku skolā” sveču apgaismotā telpā mūs sagaida bruņinieks un pilskundze. Nokļūstam viduslaikos. Klausāmies stāstījumā par Hanzas pilsētām Valmieru, Straupi, Cēsīm, Limbažiem. Sadalījušies grupiņās, uz kartes izvietojam pilis, klosterus, pilsētas un ciemus, zīmējam ģerboņus un piedalāmies “zobenu cīņās”.

Tad ceļojums laikā, un nu jau esam muzeja galvenajā ēkā, kur sākušies “Padomju laiki Valmierā”. Vēl ieskatāmiem Pāvila Rozīša “Valmieras puiku” piedzīvojumos, un tad jau pienāk brīdis pārliecināties, vai labi pazīstam savu valsti. Atbildam uz jautājumiem par valsts prezidentiem, ministriem, dažādiem notikumiem valsts attīstībā. Tad kļūstam par ministriem un plānojam attīstību izglītības, kultūras un satiksmes ministrijās. Izvēlamies projektus savas Apes attīstībai. Finanšu ministrijai mūsu plāni jāakceptē. Šādi darbojoties, uzzinām daudz jauna arī par savu novadu, par ko pirms tam pat nebijām iedomājušies. Beidzot radošās debates, izpelnāmies atzinību no muzeja pedagoģēm par prasmi klausīties, aktīvu līdzdarbošanos, erudīciju un zinātkāri.

Pēc brauciena klases stundā pārrunājam iespaidus, dalāmies ieguvumos, salīdzinām ar mācību grāmatās lasīto. Secinājums – redzētais, dzirdētais un piedzīvotais noteikti noderēs 9.klases eksāmenos.

Gunta Liepiņa,

9. klases audzinātāja


 

6.decembrī Koknesē Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas meiteņu komanda (Alīna Zīle, Enija Paleja, Dārta Elīza Bērziņa, Līna Alīna Smirnova, Enija Lija Kalniņa, Kristīne Fiļipova, Karīna Beļimenko, Lauma Pope, trenere- Aija Latika) izcīnīja 1.vietu Latvijas skolēnu 73. spartakiādē finālsacensībās volejbolā “Pamatskolu kauss” II līgā.

   Lepojamies un sveicam!

Skolotāja Sarmīte Apine


29. novembrī Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolā norisinājās konkurss “Komanda un ass prāts”, konkursu rīkoja skolēnu pašpārvalde ar mērķi interesantāk pavadīt piektdienas vakaru.

Pavisam komandā bija jābūt pieciem skolēniem no 5.-9. klasei – no katras klases viens skolēns. Konkursam pieteicās trīs komandas:

  1. komanda “SIMBA”- Lauma Pope, Loreta Bašmakova, Martins Līvs, Estere Grandava un Karolīna Kazaka;
  2. komanda “DOMĀ?”- Enija Paleja, Alīna Zīle, Zanda Voropajeva, Keita Kamerkalne un Estere Bambule;
  3. komanda “NOPIETNI?” – Kristīne Fiļipova, Liāna Gailīte, Evelīna Rence, Līva Lote Gabranova, Melānija Bormane.

Konkursam bija četras kārtas – jautājumi, uz kuriem bija jāatbild ar “jā” vai “nē”, jautājumi ar atbilžu variantiem, bija jāizskaidro vecvārdi un eksperimenti.

Saskaitot punktus, tika sadalītas arī vietas:

   1.vietā – “SIMBA”, 2.vietā ierindojās komanda “DOMĀ?”, 3. vietā ierindojās “NOPIETNI?”, bet galu galā uzvarēja draudzība.

Pēc tam visi kopā skatījāmies filmu “Zvaigznes ir dzimušas”. Paldies visiem, kas atnāca un piedalījās!

8. klases skolniece Dārta Elīza Bērziņa

 


28. novembrī Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas sporta zālē norisinājās Alūksnes un Apes novada tautas bumbas sacensības.

    Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas komandām veicās ļoti labi:

4.- 5. klašu grupā meitenēm 3. vieta, bet zēniem – 2. vieta.

   Priecājamies par labiem rezultātiem!


1.– 4. klašu skolēni piedalās skatuves runas konkursā Gaujienā

26.novembrī 15 1.-4. klašu skolēni devās uz Gaujienas pamatskolu, lai piedalītos Ojāram Vācietim veltītajā Apes novada skatuves runas konkursā.

 Un tā – iegūtie rezultāti:

1.-2.kl. grupā:

  1. vieta – Elvis Jakovļevs, Kristo Kaktiņš;
  2. vieta – Jasmīna Kazaka.

3.-4. kl. grupā:

  1. vieta – Tomass Gustavs Celenbergs;
  2. vieta – Annija Strauta;

Atzinība:

Ance Ābolkalne;

Emīls Jurka

Paldies visiem skolēniem un skolotājām – Aivai Zaķei, Aldai Liepiņai, Rūtai Rateniecei un Līvijai Karro par skolēnu sagatavošanu konkursam!

Paldies gaujieniešiem par ilggadīgu tradīcijas saglabāšanu!

Sarmīte Apine,

skolotāja

 


4.klase svin Mārtiņdienu ”Namiņā”

12.novembrī 4.klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Līviju devās svinēt Mārtiņdienu. Tika apciemoti seniori viņu mājīgajā ”Namiņā”. Tika dziedātas Mārtiņdziesmas, runātas tautasdziesmas, stāstītas pasakas, minētas mīklas, kā arī uzgriezts jautrs dancis!

Cik labi, ka mēs varam mācīties savas tautas tradīcijas un svinēt latviešu gadskārtu svētkus!

 

 

 

Skolotāja Līvija Karro


Gaismas gājiens – veltījums Lāčplēša dienai un Latvijas Republikas Proklamēšanai dienai

11.novembra rīts pulcēja Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas skolēnus un skolotājas, kā arī pirmsskolas izglītības iestādes “Vāverīte” bērnus un viņu skolotājas, lai svinīgā Gaismas gājienā dotos uz Brīvības cīnītāju piemiņas vietu Apes pilsētas kapsētā.

11. un 12. klases skolēni atklāja svinīgo pasākumu, godinot un pieminot tos, kuri mūsu zemes grūtajos laikos, nežēlojot savas dzīvības, cīnījās par savu tēvzemi – Latviju. Skolēni akcentēja mūsu valsts vēstures nozīmīgākos notikumus, kā arī atgādināja, ka tieši mēs, latviešu tauta, esam tie, kuri veido Latvijas valsts nākotni. Mēs esam tie, kuriem jāveido vēlme sevī un citos dzīvot Latvijā, lepojoties ar latviskajām tradīcijām, veidojot jaunas, lai sargātu un mīlētu Latviju.

 Sākumskolas skolēni kā svētku veltījumu bija sagatavojuši dziesmas “Cekulaina zīle dzied”, “Nu ar Dievu, Vidzemīte”, arī pirmsskolas izglītības iestādes “Vāverīte” bērni bija sagatavojuši muzikālu sveicienu. Šajā svētku pasākumā piedalījās arī jaunsargu vadītājs R. Lejnieks un Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas esošie jaunsargi, kā arī tie, kuri šajā pasākumā tika uzņemti jaunsargu pulkā.

Pēc šī pasākuma skolēnus pie Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas sagaidīja Zemessardzes 31. Kājinieku bataljona organizētās aktivitātes – ieroču izstādes apmeklējums, fotografēšanās ar smagajām karavīru cepurēm, vestēm un ieročiem, arī granātu mešanas sacensības, “pastaiga” par mīnu lauku, kara tehnikas aplūkošana.

Paldies Zemessardzes 31. Kājinieku bataljonam par organizētajām aktivitātēm!

Sarmīte Apine,

skolotāja


 

Šajā mācību gadā mums ir īpašas dienasgrāmatas, jo pagājušajā mācību gadā skolēniem bija iespēja iesaistīties projektā “Dienasgrāmata”, kuru organizēja nodibinājums “Zinātnes un Inovāciju parks”, atbalstīja Latvijas uzņēmēji. Tika noorganizēts skolēnu zīmējumu konkurss, kā rezultātā Liānas Gailītes zīmējums rotā Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas dienasgrāmatas vāku


Skolēnu rudens brīvdienas, bet ap skolu 22.oktobrī rosījās kupls pulciņš ar bērniem un pieaugušajiem. Visi jaukā noskaņojumā, bruņojušies ar grābekļiem… Kas viņiem padomā? Labs darbiņš tiek padarīt – sakopta tiek apkārtne ap hokeja laukumu, kur bagātīgi sabirušas lapas, bet ar to vēl nav gana, tiek “uzfrišināta” arī zaļā klase aiz skolas.


Tūrisma pulciņš Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolā

Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas skolēni aktīvi iesaistās tūrisma pulciņa aktivitātēs, pat 1. klases skolēni rosīgi darbojas pulciņā.

Aktivitāšu piedāvājums ir ļoti plašs, piemēram, skolēni jau ir devušies rudens pārgājienā, iepazīstot dažādus tūrisma objektus pilsētas apkārtnē, iesaistījušies sportiskās aktivitātēs Vaidavas krasta atpūtas vietā, kā arī dabas un šķēršļu pārvarēšanas paņēmienus skolēni ir iepazinuši estrādes meža apkārtnē.

Savukārt lietainās dienās nodarbības notiek skolas muzeja telpās, mācoties karti, kompasu, siet mezglus, kā arī pierakstot redzēto burtnīcā.

Pulciņam ir izveidojusies jau sava tradīcija – vietas, kur pabijuši pulciņa dalībnieki, kartē tiek atzīmētas ar tūrisma pulciņa talismana, čiekuru rūķa, palīdzību. Čiekuru rūķim skolēni paši izdomāja vārdu.

 


 

Eiropas Sociālā fonda projekta ”Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Apes novadā” ietvaros, D.Ozoliņa Apes vidusskolā 27. septembrī notika aktīvās atpūtas un vides izzināšanas pasākums “Vaidavings”.

Mēs ļoti vēlamies, lai mūsu skolēni būtu veseli, stipri, neslimotu, lai nodarbotos ar aktivitātēm, kuras palīdz stiprināt organismu, lai skolēni vairāk uzturētos svaigā gaisā, lai uzturā lietotu veselīgu pārtiku, tāpēc visi skolēni tika aicināti piedalīties izzinošā un veselīgā pasākumā.

Zinot, ka Ape ir bagāta ar avotiem, tad nolēmām , ka pētnieciskajam un izzinošajam uzdevumam ir jāsaistās ar avota ūdeni. Skolēni devās pārgājienā ar kontrolpunktiem pie Cepļa , Tērču, Veselības avotiem un Svētavota. Katrā no vietām skolēni nogaršoja, kāds ir avota ūdens, kā arī veica kādu uzdevumu , piemēram, noteikt ūdens temperatūru, raksturot ūdens kvalitāti, labās īpašības. Interesanti bija vērot, kā katrā vietā iztekt avota ūdens. Skolēni uzzināja, ka Veselības avota ūdens ietek mūsu Vaidavā, ka tas nebūt nav vienīgais avots, kura ūdens ieplūst šajā upē. Skolēni noteica un salīdzināja arī Vaidavas ūdens temperatūru ar avota ūdens temperatūru.

Vaidavas upes krastā tika organizētas dažādas veselības veicinošas atraktīvas aktivitātes.

Šis pasākums ne tikai popularizēja aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, bet arī bija iespēja pētīt vietējo floru un faunu, baudot dabas skaistumu pļavās, mežā, ejot pārgājienā no viena objekta līdz otram, novērtējot, cik liela nozīme ir aktīvai atpūtai un ūdenim cilvēka dzīvē.

Noslēgumā katra klase veica testu gan par pārgājienā piedzīvoto, redzēto, uzzināto, gan parādāt savas agrāk iegūtās zināšanas. Pirms došanās mājās, dalībnieki cienājās ar garšīgu uz ugunskura vārītu piparmētru tēju, skolas virtuvē ceptu ābolmaizi un ļoti sulīgu , saldu arbūzu.

Iespējams, ka varbūt šī diena daudziem bija vienīgā starp daudzajām, kad bija iespēja tik daudz laika pavadīt kustībā svaigā gaisā, pārbaudot savu izturību, sapratni ar citiem, iepazīstot Apes apkārtni, ieraugot , ka dabā ir atnācis rudens ar krāsām un citu smaržu.

Alda Liepiņa
Direktores vietniece audzināšanas jomā 

 


Ieskandinot Dzejas dienas 2019, Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas skolēni – Madars, Alīna, Dārta, Liāna – devās uz Rīgu, dzejoļu konkursa “Garā pupa 2019” noslēguma pasākumu.

Šie skolēni pavasarī bija iesūtījuši savus radītos dzejoļus konkursam, un tieši Madars Arbidāns bija viens no konkursa uzvarētājiem, jo tieši viņa dzejolis “Skumjās domas” tika publicēts “Garās pupas” grāmatā.

Pasākumā skolēni dzirdēja gan rakstnieces Ineses Zanderes, Māras Cielēnas lasītos dzejoļus, kā arī citu skolēnu sacerētos dzejoļus. Tā kā septembris ir dzejas mēnesis, tad lai tas sākas ar mūsu skolēnu dzejoļiem!

 

Informāciju sagatavoja:
Sarmīte Apine
Skolotāja
Dalīties:
20. marts, 2020, Ligita Pujiņa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs