28.06. plkst.14:00
Domes kārtējā sēde

 

 

 

 

Saistītie raksti

Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas aktualitātes

Print Friendly, PDF & Email

 

 

 

 

Teātra izrādes “Alise Brīnumzemē”’ apmeklējums

programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros

 

Marta mēneša sākumā 5. un 6.klases skolēni iepazinās ar Luisa Kerola absurda literatūras klasikas darbu “Alisi Brīnumzemē”. Sarunu laikā apspriedām meitenes Alises iztēles pasauli, viņas bērnības vēlmes, pašas pieaugšanu. Arī paši skolēni dalījās savos redzējumos par savu pasauli, par savām interesēm, par savām attiecībām ar vienaudžiem un vecākiem.  Par to tiek runāts arī literatūras, sociālo zinību stundās, kā arī klases stundās.

7.martā abu klašu skolēni kopā ar klases audzinātājām skolotāju Līgu un skolotāju Vizbulīti devās uz Nacionālo teātri. Iepazinām teātri arī kā Latvijas valsts dibināšanas vietu 1918.gada 18.novembrī.

Ingas Tropas iestudējums “Alise Brīnumzemē” Nacionālajā teātrī bija moderns iestudējums ar kustībām, spoguļiem, lāzeri, gaismām, ar košiem tērpiem. Tika izmantotas digitālās aplikācijas SAN. Visu pavadīja plūstoša mūzika. Skolēniem bija iespēja baudīt laikmetīgi izveidotu izrādi. Ar lielu atsaucību skolēni uzņēma 1.daļas atpazīstamos tēlus no videospēlēm – epizode ar “Minecraft” robotiem.  Taču izrāde bija arī par meiteni Alisi ar lielisku iztēli, kurai ir vēlme izzināt un izprast pasauli, kā arī to Brīnumzemi, kas ir viņā pašā. Viņa mācās vadīt sevi, uzņemties atbildību. Izkrītot cauri melnajam caurumam, viņa nonāk skaistuma pilnā dārzā, iegūst lielu spēku, kas palīdz atvērt durvis uz Brīnumzemi… Taču Alise aicina dzīvot realitātē un radīt ar iztēles palīdzību.

Izrāde “Alise Brīnumzemē” ir kā spogulis mūsdienu sabiedrībai, rādot, cik tā strauji mainās.

Skolēniem bija iespēja redzēt mūsdienīgu, laikmetīgu teātra izrādi.

Atsauksmēs par izrādi visvairāk skolēni norādīja, ka visvairāk aizrāva izrādes modernie tērpi, digitālā pasaule, gaismas un mūzikas kopība, skolēniem saprotamā valodā, digitālajā pasaulē, veidotais pirmais cēliens. Uzdodot jautājumu, ko tu darītu, ja iekristu Truša alā jeb “melnajā caurumā”,  skolēnu atbildes bija visdažādākās: varbūt nonāktu citā pasaulē; ilgi krītot varētu pārdomāt savu dzīvi, savas attiecības ar ģimeni; gribētu nokļūt atpakaļ mājās, tas nekas, ka sastrīdējos ar mammu; varbūt tāpat kā Alise nokļūšu savā Brīnumzemē.

Izrādes uzdotie jautājumi un paustās atziņas vēl ilgi liks domāt augošam cilvēkam gan par savu pasauli, gan par līdzcilvēku.

Skolotāja Līga Bukovska

 


 

POPiela ’2020

 Sagaidot pavasari, Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolā notika sengaidītais muzikālais šovs POPIELA ’2020, kur uz skatuves kāpa  gan pašmāju, gan ārzemju dziedātāji  un grupas.

Sākot muzikālo ceļojumu, skatītājus pārsteidza skolotājas, ar savu priekšnesumu ”Pieci mazi kukainīši”.

Un nu lielā ballēšanās POPIELĀ varēja sākties! Uz balli aicināja 7. klase ar savu  dziesmu ”Balle Baložos”.

Par to, lai iegūtu dzīvē labus rezultātus, nākas pielikt pūles, nākas kāpt kalnā… – tā atzīst grupas ”Labvēlīgais tips” dziesmā ”Himalaji”, ko izpildīja 6. klase.

Bet jautru smaidu izraisīja 8. klases atveidotais  atraktīvais vīrs Koļa  dziesmā ”Čemodāns”.

Kaut ārā pelēks, bet skolas zālē valda sniegots prieks, ko atnesa Bermundu divstūris ar dziesmu ”Sniega pikas”, ko atveidoja Emīls un  Roberts no 7. klases.

Tad 9. klase skatītājus priecēja ar grupas ”Labvēlīgais tips” dziesmu ”Frāzes”.

 Un tad uz skatuves kāpa īsti reāli ”Mixeri” no Latvijas- kārtīgi, jautri dejojot pieteica 8. klase dziesmā ”Esi reāls!”

Paši jaunākie, piektklasnieki, atveidoja grupas ”Sīpoli” dziesmu ”Mammu, es gribu!”  un visus iepriecināja ar Latgales dāmu pops dziesmu ”Buča”.

Neizpalika arī mākslinieki no Eirovīzija, kas plūkuši laurus uz dažādām skatuvēm – Vera Serdjučka ar dziesmu ”Dancing Laša Tumbai”. Arī pie mums viņi neizpalika bez vētrainiem aplausiem – Raulam (6.kl.) un viņa dejotājām (Alisei un Martai).

Populārā aktiera  Andra Bērziņa šlāgeraptaujas favorītdziesmu ”Es šonakt sēdēšu uz jumta”, attēloja  Niks Judenkovs (8.klase).

Pēc romantiskās pasēdēšanas uz jumta, uz skatuves brāzās mākslinieki  no grupas ”Queen” ar roķīgo dziesmu ”We will rock you”, izpelnoties skaļus applausus.

Tālu ceļu mērojuši arī mākslinieki ar dziesmu ”7H Element”, ko izpildīja Alise un Arta.

Kā pēdējie savu sniegumu rādīja popmūziķi ar dziesmu ”Break my Stride”  7.klases sniegumā (solists Emīls Jāņkalns).

Tad pie darba ķērās kompetentā žūrija: absolvente Ance Pakalne, skolas direktore Ieva Zariņa un skolas tehniskais direktors  Andrejs Puļļa.

Ar saldām balvām un diplomiem tika apbalvoti :

3.vieta: * ”Break my Stride”  (7.kl.)

              * ”We will rock you” grups Queen (9.kl.)

              * 7H Element  (8.kl.)

2.vieta: *”Vasarsraibumiņi”  (6.kl.-Rauls Pakalns)

               * ”Čemodāns”, Koļa (8.kl.)

1.vieta: * ”Esi reāls”, grupa Mixeri  (8.kl.)

              * ”Himalaji”, grupa Labvēlīgais tips, (6.kl.)

Grand Prix : Vera Serdjučka –atveidoja Rauls Pakalns.

Bet īpašās žūrijas specbalvas  saņēma:

no direktores: Latgales dāmu pops (5.kl.)

                            Queen (9.kl.)

                            Bermundu divstūris (Emīls, Roberts)

no Ances: ”Esi reāls”, grupa Mixeri (8.kl)

no skolas saimnieka: ”Es šonakt sēdēšu uz jumta” (Niks Judenkovs)

Dāvanu pārsteigumu sarūpējušas bija  arī skolēnu māmiņu kluba pārstāves – Žanetes un Alises mammas.

Noslēgumā – paldies par jauko, saturīgi pavadīto vakaru gan skolēni, gan vecāki teica virsvadītājai, skolotājai Dagnijai Pakalnei.

Visu vēroja un vērtēja – skolas saimnieks, tehniskais direktors Andrejs  Puļļa

 

 


 

Mācību ekskursija

26.februārī Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas 8. un 9. klases skolēni Cēsīs apmeklēja Vidzemes inovāciju nedēļas izstādi. Izstādē varēja iepazīties ar dažādu biomateriālu izmantošanu jaunu preču un produktu radīšanā. Eiropas reģioni ir daudzveidīgi ekonomikas, ekoloģijas un kultūras izpratnē. Šajās vietās iekļaujas liels daudzums ekosistēmu un resursu, un bioekonomika sniedz lauku nodarbinātības un ilgtspējīgas izaugsmes iespējas.

Skolēniem bija interesanti iepazīties ar dažādu valstu pieredzi šajā jomā. Nevarējām iedomāties, ka kleitas var radīt no piena. Vācijas uzņēmumi ir uzsākuši piena proteīna kazeīna lietošanu tekstila šķiedru un apģērbu ražošanā. Austrijā kleitas ražo no koka! Latvijā daudz izmanto skujkokus, piemēram, priežu čiekuru sukādes, konfektes no egļu skujām, matu sukas ar mežacūku sariem. Gidi mūs pārsteidza ar neskaitāmiem jauniem izgudrojumiem. Pēc izstādes apmeklējuma apskatījām varenās Ērgļu jeb Ērģeļu klintis Gaujas malā, kuras sniedza priekšstatu par ģeogrāfijas stundās apgūto.

Ieva Zariņa, skolas direktore

 


 

Skolas florbola turnīrs

 

26. februārī mūsu skolā norisinājās florbola turnīrs starp klasēm. Kopā piedalījās 6 komandas, katrā komandā bija nozīmēts viens kapteinis, kuram bija jānokomplektē sava komanda ar četriem spēlētājiem. Turnīrs izvērtās ļoti interesants, jo visas komandas bija gana līdzīgas un spējīgas cīnīties par uzvaru. Pirmās trīs vietas tika apbalvotas ar medaļām un diplomiem, savukārt 4.-6.vieta ar diplomiem.

Šis turnīrs deva iespēju skolēniem pilnveidoties, kļūt saliedētākiem un galu galā kādam arī gūt jaunu pieredzi izjūtot sacensību garšu – kā uzvaras, tā arī rūgtuma un vilšanās mirkļus.

Paldies skolas vadībai, kas atbalstīja šo ideju un deva iespēju to realizēt. Paldies visiem, kuri piedalījās un atbalsta skolas dzīvi!


Sporta skolotājs Oskars Laucis

 


 

Piedalīšanās monumentāla mākslas darba veidošanā

 

Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas 5.-9.klašu skolēniem novembra mēnesī notika meistarklase tamborēšanā, kuru vadīja māksliniece Daina Taimiņa. Viņa ir arī matemātikas profesore Kornela Universitātē ( ASV). Divdesmit gadu garumā Daina Taimiņa izmanto tamborēšanu, lai skaidrotu hiperboliskās telpas saviem studentiem universitātē. Viņas ideja, veidot monumentālu kopdarbu tamborēšanas tehnikā, radīja interesi mūsu skolas meitenēm un mājturības skolotājai Ingai Baumanei. Domājot par ilgtspējību nākotnē, šie koraļļi tiks veidoti no dažādiem materiāliem. Mūsu skolnieces tos veidoja tamborēšanas tehnikā no dzijas. Vairākus mēnešus 5.-9.klases 20 skolnieces skolotājas Ingas vadībā ar lielu aizrautību uzbūra  dažādu formu un krāsu  koraļļus.

Paldies  Artas Korobovas mammai, kura arī iesaistījās koraļļu veidošanā.

 Pavisam tika notamborēti vairāk nekā 50 koraļļi, un  koraļļu izstādi varēja aplūkot mūsu skolas vestibilā.

21. februārī koraļļi aizceļoja uz Rīgu. Mūsu gatavotie koraļļi tiks izstādīti kopdarbā ar citu skolu audzēkņu un dažādu cilvēku grupu darbiem Rīgas Starptautiskās Laikmetīgās mākslas biennāles otrajā izstādē (RIBOCA2).

Paldies meitenēm par nopietno darbu, paldies skolotājai Ingai Baumanei par skolēnu motivēšanu, paldies māksliniecei Dainai Taimiņai par ideju un iespēju Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolai piedalīties mākslas darba tapšanā!

Ieva Zariņa,

Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas direktore


 

DZIMTĀS  VALODAS  DIENA

 Valoda ir cilvēka identitātes pazīme. Valoda ir domāšana, domāšana – sevis apzināšana par personību.

Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolā jau rudenī skolēni, kas vēlējās, izteica sevi radošā darbā „Izstāsti man savu sapni!”, ko rīkoja Latviešu valodas aģentūra. Konkursā piedalījās 4 skolēni – Džeida Ruta Alsvika (6.kl.), Arta Korobova, Alise Lūse, Karīna Zirdziņa (7.kl.).  Par laureāti kļuva Arta Korobova, kas saņēma Latviešu valodas aģentūras uzaicinājumu piedalīties dzimtās valodas dienas pasākumā Rīgā Latviešu biedrības namā.

21.februārī kopā ar Artu un meitenes vecvecākiem devāmies uz Rīgu.  Svinīgo pasākumu atklāja Latviešu valodas aģentūras direktors Jānis Valdmanis, uzsverot, ka ikvienam cilvēkam ir svarīgas divas lietas dzīvē – saknes un spārni. Saknes, kas tevi notur pie dzimtās zemes un valodas, bet spārni ļauj pacelties sev pāri, lai ieraudzītu apvāršņus. Apsveikuma vārdus konkursa dalībniekiem teica Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājs Guntis Gailītis, iedvesmojot jaunos autorus un māksliniekus ik dienā saskatīt, sadzirdēt sev apkārt skaisto.

Svētku uzrunām sekoja literārā kompozīcija – skolēnu radošo darbu fragmentus lasīja Latvijas Nacionālā teātra aktieri Agnese Cīrule un Jēkabs Reinis. Tajos bija dzirdamas gan bērnišķīgi skaistas nākotnes nodomu atklāsmes, gan dziļa smeldze īstenot savu sapni ģimenē – vēlme būt visiem kopā, atgriezt veselību mammai vai tētim. Tāpat gaišākas notis iezīmēja spēja saskatīt sev skaisto apkārt dabā.

Skolēnu radošos darbus vērtēja žūrijas komisija:

  • Silvija Tretjakova – Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja
  • Baiba Moļņika – UNESCO LNK ģenerālsekretāre
  • Valdis Rūmnieks – rakstnieks
  • Linda Lošina – māksliniece
  • Velga Līcīte – Meldere – Latviešu valodas aģentūras projektu vadītāja

Žūrijas komisijas locekļi izteica atzinīgus vārdus par pasākumu kopumā. Konkursā pavisam piedalījās 1234 dalībnieki gan no Latvijas, gan latviešu skolām ārzemēs, tai skaitā 693 bija literārie darbi (pārējie – vizuālā māksla).

Konkursa laureāti bija 72 skolēni ( gan literāro darbu, gan vizuālās mākslas).  Starp šiem labākajiem ir arī mūsu skolas 7. klases skolniece Arta Korobova, kas ieguva atzinību. Uzvarētāji saņēma goda rakstus un skaistas dāvanas – grāmatas.

Pēc balvu saņemšanas klātesošos priecēja muzikāls priekšnesums grupas „Bur mani” izpildījumā, un nobeigumā krāsainus sapņus visiem uzbūra burvju mākslinieks Dante Pecolli.

Ar patīkamām noskaņām sirdī braucām mājup. Pelēcīgās ziemas dienas drūmumu centās izkliedēt Artas rakstītās pavasarīgās noskaņas. Lūk, neliels fragments no Artas darba „Mans sapnis – pavasaris”.

 „… un tad es domāju – kā būtu, ja es izsapņotu pavasari? Iztēlē uzburu dārzus, tikko izdīgušo zāli, neaizsargātu un trauslu, baltus un maigi rozā ziedus – visu to brīnišķo dabu, kas iekrāsojusies vieglos pasteļtoņos. Izslāpusi cīruļdziesma steidz vēstīt par pavasari.

Es to sapņoju, jo mana sirds tā ilgojas pēc sārta lazdas zieda, pēc zilām debesīm bez tumšiem negaisa mākoņiem! Es baidos, ka vienā naktī sniegs aizputinās manas takas un manus sapņus neviens nepamanīs, baidos pamosties no sava sapņa!

  Pavasari, dabā un dzīvē, es ilgojos pēc tevis!”

 

Ilze Zilbere,

latviešu valodas un literatūras skolotāja

 


Esi sveicināts, Žurkas gads – 2020!

31.janvāra pēcpusdienā  skolas zālē pulcējās 5.klases skolēni un viņu vecāki uz kopīgu pasākumu “Esi sveicināts, Žurkas gads!”. 5.klases skolēni ir Žurkas gadā dzimuši un 2020.gads ir viņu gads!

Šī mācību gada pirmo semestri 5.klase uzsāka ar citu audzinātāju – skolotāju Līgu. Bija jāiepazīstas vienam ar otru un kopā jāveic dažādi darbiņi, jāgatavojas un jāpiedalās skolas pasākumos, tāpēc atcerējāmies kopīgos klases un skolas pasākumus pirmajā pusgadā, noskatoties foto bilžu kaleidoskopu.

Adriana mamma Zane bija sagatavojusi interesantu informāciju par žurkām! Klases audzinātāja bija sagatavojusi konkursu ģimeņu komandām, kur bija nepieciešama erudīcija, asprātība un sadarbība. Konkursa uzdevumi raiti nomainīja viens otru, skanēja smiekli, uzmundrinājumi. Protams bija arī vietas un balvas, bet svarīgākais bija ģimeņu komandu kopīgi paveiktais.

Vakarā gaitā notika dažādas spēles un aktivitātes. Starplaikos baudījām cienastiem bagāto galdu. Laiks paskrēja ātri. Liels paldies  Loretas, Adriana, Ralfa, Tomasa, Megijas mammām (arī Megijas vecākajai māsai)  par interesanti pavadīto laiku kopā ar bērniem!

5.klases audzinātāja Līga Bukovska

 


 

Galda spēļu turnīrs

Ziemas brīvlaikā, 3.janvārī, Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolā notika Galda spēļu turnīrs. Šīs spēles organizēja vecāki no skolas padomes. Prieks par jauniešiem un bērniem, kuri šo brīvdienu pavadīja kopīgi, spēlējot dambreti, tenisu, novusu, hokeju un “Saliec 4!”. Jaunākie bērni vairāk spēlēja „Saliec 4”, kā arī dambreti un galda hokeju. Starp jauniešiem spraigas spēles izvērsās, spēlējot tenisu un novusu. Katrs dalībnieks saņēma veselīgu salduma batoniņu, savukārt uzvarētāji – nelielas balvas.

Paldies bērniem par atsaucību un ieinteresētību!

Vecāku padomes pārstāve Sanita Sproģe


Ziemassvētki  Ojāra  Vācieša  Gaujienas  pamatskolā

          „Nāc, Ziemassvētku nakts, un aizdedz gaišas sveces,

            Lai egles zaros balti sapņi snieg!”

           

Šādās baltās, mierpilnās noskaņās Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolā tika sagaidīti Ziemassvētki.  Pasākums 19.decembrī rīta pusē pulcēja kopā skolēnus, viņu vecākus un draugus, viesus, skolotājus, lai visi kopīgi atskatītos uz padarīto darba cēlienu un svinētu svētkus. Uzrunā skolas direktore Ieva Zariņa sveica visus klātesošos, novēlot dvēseles mieru un baltumu ikvienam, vienalga – kādus laika apstākļus arī decembris mums šogad grib parādīt. Varam lepoties, jo optimālā līmenī 1.semestri beiguši daudz skolēnu, tie tika sveikti ar skolas pateicības rakstiem un dāvanām. Pasākuma 1.daļā skanēja dziesmas skolas kora un ansambļu izpildījumā, dzejas priekšnesumi.

Koncerta 2.daļā skolēni sniedza vienotu dramatizētu uzvedumu „Gaismas uzvara pār tumsu”. 8.klases skolēni iejutās rūķu lomās, lai palīdzētu meža labajai burvei atrast gaismu. 5.klases skolēni gaismas avotu atrada Ziemassvētku jampadracī, lai prieks aizdegtu pirmo sveci Adventes vainagā. 6.klases skolēni meklēja brīnumu, kuram ikviens notic kaut reizi gadā, tādējādi aizdedzot otro Adventes sveci, 7.klases skolēni svinēja svētkus laimīgā ģimenes lokā, lai atnestu gaismu trešajai Adventes svecei, bet 9.klases skolēni griezās brīnišķīgā sniegpārslu dejā, no kuras tika dota gaisma ceturtajai Adventes svecei. Un tad jau neviens vairs nebija noskumis, nebija tumsa gaismu apēdusi, bet visi kopā varējām laimīgi apliecināt gaismas uzvaru pār tumsu.

Nobeigumā uz rūķu kāzām klātesošos aizveda skolas dramatiskais pulciņš skaistā dziesmu spēlē.

Ziemassvētku laiks ir arī dāvanu laiks. Paldies Apes novada domei par sarūpētajām saldumu paciņām un uzņēmumam „Very Berry” par dāvināto veselīgo dzērveņu sulu skolēniem!

            Lai gaišs un laimīgs mums visiem Jaunais gads!

Skolotāja Ilze Zilbere


Iepazīstam profesijas

30.oktobrī Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas 1. -4.klases skolēni iepazina ugunsdzēsēja profesiju. Karjeras pasākums notika projekta Nr: 8.3.5.0./16/I/001 “Karjeras atbalsts izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Mēs apmeklējām VUGD Smiltenes posteni.  Mūs laipni sagaidīja posteņa komandieris Renārs Žeļezkins. Viņš  pastāstīja par ugunsdzēsēju darba ikdienu. Iepazinām ugunsdzēsēju darba specifiku, vidi. Aplūkojām VUGD Smiltenes posteņa telpas, nepieciešamo aprīkojumu un tehnoloģijas.  Redzējām, kas atrodas ugunsdzēsēju mašīnās, pabijām telpās, kur mazgā un žāvē ūdens šļūtenes, trenažieru zālē.  Pabijām arī tornī, kur pavērās skaists skats uz Smilteni.

Skolēniem R. Žeļezkins pastāstīja par ugunsdrošību un kā rīkoties bīstamās situācijās. Uzzinājām, ka ugunsdzēsēja glābēja profesijai nepieciešama vidējā izglītība. Pēc tam jāmācās  Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā. Ugunsdzēsējiem ir jābūt ļoti labi fiziski sagatavotiem.

Bērni uzdeva arī dažādus jautājumus, kas viņus interesēja.

Liels paldies šīs profesijas pārstāvjiem, kas ne tikai dzēš ugunsgrēkus, bet dodas glābt cilvēkus un dzīvniekus, kas nonākuši nelaimē.

Diena bija izdevusies un interesanta!

Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas sākumskolas skolotājas


Ojāra Vācieša daiļradei veltītais skatuves runas konkurss

Tev no burta uz burtu

Jālec ar acīm,

Bet rūķi ir mazi –

Tiem jālec abām kājām.

( O. Vācietis )

Šogad Apes novada 1. – 4.klases skatuves runas konkursa dalībniekus Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolā sagaidīja rūķi. Konkursā piedalījās daiļrunātāji no Trapenes sākumskolas, Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas un Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas. Bijām ļoti priecīgi par kuplo dalībnieku skaitu un viņu jauko sniegumu!

Konkursa žūrijai – Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas direktorei Ievai Zariņai, skolotājiem Lūcijai Kapačai un Andrejam Puļļam, Gaujienas TIC vadītājai Sanitai Sproģei – bija sarežģīts uzdevums izvērtēt dalībnieku sniegumu.

       Skatuves runas konkursa rezultāti:

1.-2.klašu grupā:

1.vieta – Kristo Kaktiņš ( D. Ozoliņa Apes vidusskola, skolotāja Alda Liepiņa)

             Elvis Jakovļevs ( D. Ozoliņa Apes vidusskola, skolotāja Alda Liepiņa)

2.vieta – Kārlis Kalniņš ( O. Vācieša Gaujienas pamatskola, skolotāja Aija Palmbaha)

3.vieta – Enja Lazdiņa ( O. Vācieša Gaujienas pamatskola, skolotāja Aija Palmbaha)

              Jasmīna Kazaka ( D. Ozoliņa Apes vidusskola, skolotāja Aiva Zaķe)

Atzinība – Enija Bitniece ( O. Vācieša Gaujienas pamatskola, skolotāja Aija Palmbaha)

 

3.-4.klašu grupā:

1.vieta – Tomass Gustavs Celenbergs ( D. Ozoliņa Apes vidusskola, skolotāja Rūta Rateniece)

            Rodrigo Saharovs ( O. Vācieša Gaujienas pamatskola, skolotāja Sarmīte Bauska)

2.vieta – Emīlija Krecele ( O. Vācieša Gaujienas pamatskola, skolotāja Inga Baumane)

             Annija Strauta ( D. Ozoliņa Apes vidusskola, skolotāja Līvija Karro)

3.vieta – Samanta Skuja (O. Vācieša Gaujienas pamatskola, skolotāja Inga Baumane)

             Egija Auziņa ( O. Vācieša Gaujienas pamatskola, skolotāja Sarmīte Bauska)

Atzinība – Ance Ābolkalne ( D. Ozoliņa Apes vidusskola, skolotāja Līvija Karro)

              Emīls Jurka ( D. Ozoliņa Apes vidusskola, skolotāja Rūta Rateniece)

Paldies visiem konkursa dalībniekiem un viņu skolotājiem, žūrijai par ieguldīto darbu! Paldies skolotājām Vizbulītei Jaukulei par diplomu sagatavošanu un Dagnijai Pakalnei par muzikālajām aktivitātēm konkursa dalībniekiem! Īpašs paldies SIA Very Berry par veselīgo balvu sponsorēšanu!

Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas sākumskolas skolotājas


Mums ticis viszilākais ezers

Un rudākais rudzu lauks.

Visbaltākā bērzu birze,

Vismelnākais rupjmaizes klaips.

Un tieši Latvijai ticis

Vissvētākais debesu jums,

Jo savu visskaistāko zemi

Dievs ir atdevis mums.

                          /L.Vāczemnieks/

15.novembrī Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolā tika svinēta Latvijas valsts 101.dzimšanas diena ar kocertstāstu- veltītu Brīvības cīņu simtgadei.

Koncertuzveduma četru daļu laikā izdzīvojām līdzi kādas latviešu ģimenes stāstam no Latvijas valsts dibināšanas, aizstāvēšanas līdz brīvības iegūšanai.

1918.gada 19.novembrī ģimene – tēvs (skolotājs Oskars Laucis), māte (skolotāja Aija Palmbaha), dēls (8.klases skolēns Niks Judenkovs) un meita (7.klases skolniece Alise Lūse) lasa laikrakstos “Baltijas Ziņas” un “Baltijas Vēstnesis”, ka “klusi, lēni, tikko nojaušami kā pēc garas, tumšas nakts vakar, 1918.gada 18.novembrī, plkst. 4 vakarā tika pasludināta brīvā, neatkarīgā, apvienotā Latvija! Latvieti, iegaumē šo datumu un iekal neizdzēšami to savā atmiņā! Tavi dēli atzina savu pašnoteikšanos – nodibināja Latvijas brīvvalsti. Tā ir tava otrā dzimšanas diena, sirmā latvju tauta!”

No vārda, idejas – Latvija bija tapusi Latvijas valsts.

1.-4.klašu koris paspilgtina šo brīdi ar dziesmām “Skaista mana tēvu zeme” un “Daudz laimes, Latvija!”.

Taču jau pēc nepilna mēneša ģimene izlasa “Baltijas Vēstnesī” Pagaidu valdības uzsaukumu: “Latvijas pilsoņi! Tie, kuri stāvat par Latvijas valsti un savas tautas nākotni, kuriem brīvība un neatkarīga pilsoņa nosaukums  dārgāks par visu, kura lepnums ir tik liels, lai ar ieročiem rokās sargātu savas tiesības, stājieties karaspēku rindās, ko organizē Latvijas Pagaidu valdība!

Tie, kuri ielaužas mūsu zemē ar varu – ir jāizdzen ar varu! Pie ieročiem! Visi ap Pagaidu valdību un brīvās Latvijas karogu! Lai dzīvo Latvijas valsts!”

No austrumiem jaunizveidotajā Latvijas valstī iebruka lielinieku armija, un tēvs atvadās no savas ģimenes, lai pievienotos Kalpakiešu bataljonam, kura sastāvā bija arī septiņi novadnieki no Gaujienas.

Skolēnu  – Martas Kalniņas, Džeidas Alsvikas, Bellas Agnijas Vācietes, Raula Pakalna, Rinalda Kigitoviča, Kristera Skrastiņa, Karīnas Zirdziņas, Artas Korobovas un Artas Zālītes – stāstījums un dokumentāli filmas kadri parāda, ka cīņas ar lieliniekiem ir smagas, sabiedrotajiem – vāciešiem parādās savi mērķi, kā rezultātā Latvijā ir trīs valdības: K.Ulmaņa Pagaidu valdība, A.Niedras vācu valdība un P.Stučkas lielinieku valdība.

Cīņu atelpā karavīri dziedāja. Ar dziesmu “Vienīgā”  mums karavīru atelpas brīdi  parādīja arī mūzikas skolotāja Dagnija Pakalne un 8.klases skolēni Niks Judenkovs un Kristers Lārmanis.

Pēc Rīgas atbrīvošanas no lieliniekiem vācu landesvērs un Dzelzs divīzija uzbrūk Cēsīm, lai iznīcinātu Jorģa Zemitāna Ziemeļlatvijas brigādi un igauņu karaspēku.

Nu arī dēls atstāj māti un māsu, lai stātos Cēsu pulka Skolnieku rotā, lai palīdzētu tēviem nosargāt Cēsis. 8.klases skolēni  – Kristers Lārmanis, Kristers Elmanis, Niks Judenkovs, Uvis Sproģis, Džeims Bukoveckis un Kristers Pētersons – iepazīstina ar Cēsu kauju norisi, ko papildina filmas kadri. Visus koncerta klātesošos uzrunā 8.klases zēnu izpildītā dziesma “Ardievu, meitenes!”, jo arī Skolnieku rotas zēni starp smagajām cīņām dziedāja.

Cēsu kaujas uzvarētas. Latviešiem ir skaidrs, ka īstā un vienīgā valdība, kas aizstāv viņu intereses ir K.Ulmaņa Pagaidu valdība. Māte un meita saņem vēstules no tēva un brāļa, priecājas, ka abi ir dzīvi, tik nesaprot, kāpēc nenāk mājās.

Filmas kadri par Bermontiādi liek saprast mātei un meitai, ka ir pienācis laiks arī viņām doties palīgā aizstāvēt Rīgu.

Skolēnu – Raula Pakalna, Mika Andersona, Emīla Jāņkalna, Roberta Gurova, Kristera Skrastiņa, Rinalda Kigitoviča, Nika Judenkova, Alises Lūses un skolotāju Oskara Lauča un Aijas Palmbahas – vēstījums skatītājiem parāda latviešu uzvaru pār bermontiešiem Rīgā. Uzvara.

Emocionālās sajūtas papildina ansamblis ar dziesmu “Baltais solījums”, 5.-9.klašu koris ar dziesmām “Zibsnī zvaigznes aiz Daugavas” un “Tu esi Latvija”.

Tēvs svinīgi nodod sarkanbaltsarkano karogu dēlam:

“Savu karogu, dēls, tev es nododu:

Ņem viņu un nes to tālāku,

Kā latvim klājas.

Lai vienmēr paliktu balts un tīrs

Tas mums par slavu!

Dēls, nes to ar godu kā goda vīrs

Caur  dzīvi savu!”

Kas bija 628 cerību rīti?

628 dienas ilga Brīvības cīņas.

Tie bija 628 cerību rīti līdz Brīvībai.

Tās bija 628 ticības dienas sev un savai valstij.

Tās bija 628 dienas no vārda – Latvija  līdz piepildījumam – Latvijas valsts.

“Maza mana tēvu zeme – divu plaukstu platumā” dzied 1.-4.klašu koris, bet tajā ir tik daudz skaistu pilsētu – Kuldīga, Saldus, Viļaka, Talsi, Smiltene, Valka, Bauska, Madona, Gulbene, Ainaži, Rīga, un

“tur, kur ābeles maijā ap mājām

kā strīpainas šalles apvijas,

tur ir Latvija,

tur ir Latvija,

tur ir Latvija –

tur

Dievs vismīļāk debesīs sauli tur-“.

Kā kulminācija skan dziesma “Svētī debesīs šo zemi!”.

 Koncertstāsts bija mūsu skolas skolēnu un skolotāju kopdarbs. Paldies visiem, kas piedalījās valsts svētku  nedēļas aktivitātēs! Milzīgs paldies mūsu mūzikas skolotājai Dagnijai Pakalnei un mūsu absolventei Ancei Pakalnei par ieguldīto darbu un sirdi šajā koncertuzvedumā!

 Paldies visiem mūsu pasākumā klātesošajiem – vecākiem, vecvecākiem, absolventiem, viesiem! Paldies par Jūsu sirsnīgajiem un atzinīgajiem vārdiem mūsu kopdarbam! Īpašs paldies Sanitai Sproģei un Dacei Paiķenai par pasākuma iemūžināšanu!

Saules mūžu Latvijai!

Koncertuzveduma autore – vēstures skolotāja Līga Bukovska

Foto: Sanita Sproģe


 

No 10.-16.novembrim mūsu skolas 4 skolnieces un skolotājas Vizbulīte Jaukule un Gunita Ķelpa devās uz Dardas pamatskolu Horvātijā, lai pārstāvētu skolu un Latviju Erasmus+ projekta “DACMU” daudzveidīgajās aktivitātēs.

Vizītes galvenie mērķi bija paaugstināt projektā iesaistīto skolēnu zināšanas par horvātu zemi un kultūru, iepazīt horvātu kultūras mantojumu – mūziku, dejas, dabu un ēdienu, veicināt sadarbību starp projekta dalībvalstīm – Horvātiju, Latviju, Portugāli, Spāniju, Itāliju un Kipru, veicināt nelabvēļīgās situācijās esošu bērnu iekļaušanu sabiedrībā, iedrošināt skolēnus mācīties un lietot svešvalodas.

 Visu nedēļu meitenes – Jūlija Katrīna Celenberga, Zanda Allika, Megija Lukjanoviča un Žanete Jāņkalne – dzīvoja horvātu ģimenēs. Tas nozīmē, ka viņām izdevās iepazīt horvātu dzīvesveidu, vērtības, kultūru, valodu, kā arī sniegt informāciju par mūsu Latviju.

Mobilitātes galvenā tēma “Horvātijas kultūras mantojums” vijās cauri visām aktivitātēm.

Pirmdien no galvaspilsētas Zagrebas devāmies uz skaisto Plitvices ezeru nacionālo parku. Lai arī laikapstākļi mūs nelutināja, mums izdevās izbaudīt šo unikālo dabas parku ar neskaitāmiem ezeriem un ūdenskritumiem. Vēlā vakarā ieradāmies Dardā .

Otrdien visi projekta dalībnieki iepazinās ar skolu, vēroja Dardas skolēnu sagatavotās prezentācijas par Horvātiju, tās ievērojamākajiem cilvēkiem, izgudrojumiem. Mūs priecēja arī neliels muzikāls koncerts. Tālāk sekoja ‘ledus laušanas’ jeb iepazīšanās aktivitātes un horvātu deju mācīšanās, kas nemaz nebija viegli. Savukārt horvātu valodas stunda nemaz nešķita tik grūta, jo tajā varēja rast nelielu līdzību ar krievu valodu. Klausījāmies arī portugāļu partneru prezentāciju par viņu valsti un skolu.  Skolotājas tika iepazīstinātas ar Horvātijas izglītības sistēmu un mācību procesa organizēšanu skolā, kas mazliet atšķiras no Latvijas. Pamatskolu horvātu skolēni beidz 8.klasē, stundas ir 45 minūtes garas un vērtēšanas sistēma ir 5 ballu sistēmā. Vēl tikām informēti par bērnu ar īpašām vajadzībām apmācību šajā skolā.

Nākošajā dienā devāmies uz Baranjas etnogrāfisko muzeju iepazīt horvātu vēsturi, darba tikumu, senos amatus un piedalījāmies 2 praktiskās nodarbībās. Vēl apmeklējām “Kopački Rit” dabas parku. Pēcpusdienā skolēni apmeklēja sporta centru, savukārt skolotājas devās iepazīt Vučedolu kultūru interaktīvā muzejā. Ļoti emocionāls bija pilsētas Vukovaras apmeklējums, kas nesenajā Horvātijas karā 1991.gadā tika iznīcināta. Klausījāmies horvātu skolotāju atmiņu stāstus par šo laiku un tas tiešām bija aizkustinoši.

Ceturtdien skolēni aktīvi un radoši darbojās darbnīcās – taisot kaklarotas un grāmatzīmes izmantojot horvātu vecos burtus, un dizainējot savus tautu tērpus no papīra. Un tad jau laiks iepazīt Itāliju un Latviju. Ar filmiņu un prezentāciju palīdzību mēs stāstījām par Latviju, savu novadu un skolu, mācījām dziesmu “Seši mazi bundzinieki”, kopā gatavojām latviskās piespraudes un stāstījām, kāpēc mēs tās nēsājam visu novembra mēnesi un uzstāšanās beigās visus cienājām ar Laimas konfektēm. Bijām priecīgas saņemt labas atsauksmes par paveikto. Pēcpusdienā devāmies iepazīt šī reģiona centru – Osijeku.

Vizītes pēdējā diena sportiska – izmēģinājām senos sporta veidus. Meitenes ar savām komandām ieguva labus rezultātus. Jauki bija tas, ka komandās tika iekļauti šīs skolas bērni ar īpašām vajadzībām. Diena turpinājās ar iepirkumu maisiņu apgleznošanu, ko meitenes uzdāvināja skolotājām un virtuālu Spānijas un Kipras iepazīšanu. Skolotājas vēl apmeklēja autisma un speciālās izglītības centrus Osijekā. Diena noslēdzās ar atvadu koncertu, vecāku gatavotiem tradicionāliem ēdieniem, dejām un dziesmām.

Šis brauciens noteikti bija ļoti vērtīgs ikvienai no mums. Iegūta jauna pieredze, izbaudīta horvātu viesmīlība un iepazīts horvātu bagātais kultūras mantojums, izmantotas un uzlabotas svešvalodu zināšanas, iegūti jauni draugi.

Tagad rūpīgi jāpilda nākošie projekta uzdevumi un jāgatavojas nākošajai mobilitātei martā Portugālē, kā arī ārzemju viesu uzņemšanai pie mums Gaujienā jau maijā.

Projekta koordinatore Gunita Ķelpa


13.novembrī Ojāram Vācietim 86. Sveces pie dzejnieka pieminekļa, atceres brīdis skolas zālē, kurā Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas saimi uzrunāja latviešu valodas skolotāja Ilze Zilbere, skan dziesmas un dzeja.

 11.novembrī pirms 100 gadiem Rīgā skanēja baznīcu zvani, kas vēstīja par bermontiešu sakāvi galvaspilsētā. 11. novembris kļuva par Lāčplēša dienu, jo par Lāčplēšiem tika nodēvēti vīri, kas bija ticējuši sev, un veiksmīgi aizstāvējuši savu dzimteni. Tika nodibināts Lāčplēša Kara ordenis.

Skolas zālē pulcējās visa skolas saime uz izzinošu un reizē piemiņas pasākumu par godu Lāčplēšiem. 9.klases skolēni Bella Agnija Vāciete un Rinalds Kigitovičs klātesošos prezentācijā iepazīstināja ar informāciju par Lāčplēša Kara ordeņa rašanos, tā statūtu sarakstīšanu, par ordeņa trīs šķirām, par ordeņa pasniegšanas svinīgo ceremoniju, par LKO kavalieru privilēģijām. Pirmos ordeņus saņēma tieši karavīri (godinot tieši karavīru veikumu karā)  jau 1920.gadā. Astoņu gadu laikā tika piešķirti 2144 Lāčplēša Kara ordeņi. Īpašs stāsts bija par trīs vienīgajām  sievietēm, kas saņēma LKO trešo šķiru. Tāpat visi klātesošie tika iepazīstināti ar 16 gaujieniešiem – LKO kavalieriem, viņu ordeņu saņemšanas gadu un īsu vēstījumu, par ko tika piešķirts ordenis. Tā tika papildinātas Gaujienas skolēnu zināšanas par šo svarīgo dienu un notikumiem pirms 100 gadiem.

Kā katru gadu, krēslai iestājoties, sākās lāpu gājiens no mūsu skolas. Mūsu gājienam pievienojās pagasta cilvēki, un visi devāmies uz mūsu Lāčplēšu atdusas vietām Gaujienas kapos. Pie kapu kopiņām tika noliktas svecītes un ziedi, kā mūsu pateicība par iespēju dzīvot savā brīvā valstī – Latvijā.

Vēstures skolotāja Līga Bukovska


 

Lai audzinātu Latvijas jaunatni patriotisma garā – uzticīgu savai valstij, par godu Lāčplēša dienai, 11. novembrī Grundzālē notika orientēšanās sacensības “Grundzāles nakts”. Sacensībās piedalījās 60 dalībnieki. Šoreiz dažos kontrolpunktos bija uzdevums ar jautājumiem un trijiem atbilžu variantiem par Latvijas valsts vēsturi.
Šajās sacensībās piedalījās arī sportisti no mūsu skolas:
Rezultāti:
S-15 grupā Marta Kalniņa 1.vieta
V-15 grupā Roberts Gurovs 5.vieta
V-18 grupā Uvis Sproģis 2.vieta
V-18 grupā Kristers Lārmanis 3.vieta

Informāciju sagatavoja S.Sproģe


8. oktobrī mūsu skolā notika Skolotāju dienas pasākums.

Visi skolēni bija sagādājuši dažādus sveicienus, pārsteigumus, dzejoļus, dziesmas un pašdarinātus apsveikumus. Skolotājas skolas zālē ieveda mūsu skolas pašpārvaldes puiši. Pasākumu vadīja skolas prezidente Bella Agnija. Uzstājās 1.-4.klašu koris ar rudenīgām dziesmām, katrs klases kolektīvs individuāli no 5.-9.klasei gan runāja dzeju, gan attēloja medus lāci dziesmā, gan stāstīja pasaku par skolotājiem. Pašpārvalde izspēlēja jautras, sadzīviskas ainiņas no skolas dzīves. Visiem kopā bija iespēja ieraudzīt skolotāju fotogrāfijas bērnībā un atminēt tās. Pasākuma noslēgumā pašpārvaldes kolektīvs skolotājiem veltīja dziesmu popūriju un dāvināja pašu izcepto “Ābolu kūku.” Skolotājus apsveica arī vecāku padomes pārstāve Sanita Sproģe.

Esam gandarīti, ka mūsu skolotājas bija ļoti iepriecinātas par sagādātajiem pārsteigumiem.

Vairāk foto skolas Facebook.com lapā

Pašpārvaldes pārstāve -Karīna Zirdziņa

 


Dod godu Miķelītim…

Miķeļdiena latviešu folklorā ir ražas ievākšanas laiks, kad priecājamies par izaudzēto.

Rudens veltes uzziedēja arī Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas Miķeļdienas tirdziņā, kad skolas zālē pulcējās skolēni, lai celtu galdā pašu gatavoto produkciju.

Kūkas, vafeles, saldi un sāļi cepumi, kēksiņi, cukurgailīši, smalkmaizītes – viena par otru gardākas, pat augļu sula priecēja mūs visus. Ieguva gan pircēji, gan tirgotāji.

Kopumā piedalījās 30 tirgotāji. Visčaklākie bija sākumskolas klašu skolēni.

Paldies par atsaucību skolēnu vecākiem, kas mums visiem radīja patīkamas noskaņas!

Vairāk foto skolas Facebook.com lapā
Gunita Ķelpa

Atceres pasākums “Harijam Grāvim-95”

24.septembrī Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas zālē dega sveces , ar atmiņu un domu soļiem nāca aizgājušie gadi pretī.

Mūsu skolā strādājuši daudzi izcili skolotāji un viens no viņiem- skolotājs, vēstures pētnieks, skolas muzeja dibinātājs, grāmatas “Adzele- Gaujiena” autors, Triju zvaigžņu ordeņa kavalieris Harijs Grāvis.

2.septembrī skolotājam paliktu 95 gadi, taču 2013.gada 12. jūnijā aprāvās Harija Grāvja darbīgais mūžs.

Jau septembra sākumā skolēni un skolotāji godināja viņa piemiņu Gaujienas kapos. 24.septembrī vēlreiz izstaigājām atmiņu taku pa skolotāja dzīvi. Skolēni  Niks Judenkovs, Kristers Lārmanis, Arta Zālīte, Rauls Pakalns, Bella Agnija Vāciete un Karīna Zirdziņa iepazīstināja klātesošos ar Harija Grāvja svarīgākajiem dzīves posmiem no bērnības līdz pat grāmatas izdošanas laikam.

Savās atmiņās dalījās mūsu skolas bijusī sākumskolas skolotāja Vera Pavlovska, kura bijusi Harija Grāvja skolniece, kolēģe un kaimiņiene.

Atmiņās par kopīgo darbu pie skolas muzeja atjaunošanas dalījās vēstures skolotāja Līga Bukovska, bet muzeja “Anniņas” vadītāja Ineta Riepniece stāstīja par grāmatas izdošanas procesu, kā atlasīti materiāli, pārrakstīti teksti un ievietotas fotogrāfijas.

Liels bija skolēnu pārsteigums uzzinot, ka skolā strādā par skolotāju Harija Grāvja brāļa meita Aija Palmbaha. Viņa pastāstīja par sava radinieka Harija sirsnību, labestību un mīlestību pret Gaujienu.

Klātesošie nodziedāja skolotāja vienu no mīļākajām dziesmām “Še, kur līgo priežu meži”, dziesmas izpildīja 5.-9.klašu koris un mūzikas skolotāja Dagnija Pakalne. Pasākumu papildināja direktores vietnieces Līgas Bukovskas apjomīgā prezentācija par skolotāja bērnību, skolas gadiem un darba mūžu. Pasākumu var nosaukt arī par vēstures stundu, mūsu jaunajai paaudzei ir jāglabā atmiņas un cieņa pret mūsu novada un pagasta cilvēkiem.

Vairāk foto skolas Facebook.com lapā
 Ieva Zariņa
Direktore

 


Ekskursija čaklākajiem konkursa “Dabai labu darīt” dalībniekiem

19.septembrī 28 čaklākie makulatūras, PET pudeļu un bateriju vācēji devās ekskursijā uz Līgatni. Ekskursijas dalībnieki apmeklēja savdabīgo Vienkoču parku un kokamatniecības muzeju. Parkā skolēni uzzināja, kas ir vienkocis, dabas takā vēroja kokā veidotus Latvijas esošos un izmirušos dzīvniekus, vēroja interesantus pielietojumus otrreizējo atkritumu izmantošanai. Kokamatniecības muzejā varēja iepazīties ar senajiem darba rīkiem, bija interesanti uzzināt, kā senatnē tapa laivas, kuras izgrebtas no viena koka.

Apskatījām Līgatnes papīrfabrikas vēsturisko ēku, Līgatnes pilsētas skaistākās vietas. Visiem patika arī Līgatnes alas, kuras varēja izstaigāt ar lukturīšiem.

Ekskursijas noslēgumā skolēni priecājās Līgatnes Tīklu parkā.

Transporta izdevumus sedza SIA “ZAAO” par mūsu labajiem darbiem-iegūto 3. vietu pagājušajā mācību gadā.

Vairāk foto skolas Facebook.com lapā
Ieva Zariņa
Direktore

 


Olimpiskā diena 2019- Tu vari, ja tu dari!

Šodien mūsu skolā risinājās Olimpiskā diena! Olimpisko dienu sākām ar kopīgu deju skolas zālē, kas katru gadu ir citādāka, taču šogad Olimpiskā deja bija  īpaši aktīva, lai pamatīgi izkustētos, iesiltu un pozitīvi uzlādētos pirms došanās nākamajās aktivitātēs, kas bija skolas sporta laukumos. Tika izveidotas piecas stacijas, kurās bija dažādi uzdevumi un katrai klasei ar tiem bija jātiek galā, taču lai tie sekmīgi tiktu izpildīti, bija nepieciešams ātrums, precizitāte, pacietība, kā arī radošums! Pēc tam katrs skolēns saņēma diplomu par to, ka ir piedalījies un sekmīgi ticis galā ar Olimpiskās dienas deju, uzdevumiem, tādējādi izrādot cieņu pret sportu!

Vairāk foto skolas Facebook.com lapā
Oskars Laucis
Sporta skolotājs 

Septembris ir dzejas laiks, septembris līdz ar košajiem rudens ziediem un pirmo zeltaino vilni koku lapotnēs atgādina, ka klāt ir Dzejas dienas.

Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolā Dzejas dienas tika atzīmētas 12.septembrī. Šogad Dzejas dienu tēma – „Nāk rudens apgleznot Gaujienu…”

Klases jau iepriekš bija saņēmušas uzdevumus – vērot rudens krāsas savā dzimtajā Gaujienā, nepaiet garām dabas skaistumam, iedzīvināt konkrētu Gaujienas vietu savā dzejolī, lai to attēlotu atbilstošā no dabas materiāliem gatavotā mandalā. Un tā 12.septembra pēcpusdienā skolas pagalma zālājā uzplauka krāšņas mandalas – no košajām dālijām, zelta pielijušajām samtenēm, ugunīgajiem pīlādžiem un vēl un vēl… Katrai mandalai blakus bija novietots dzejolis, lai skatītāji varētu izprast ziedu un lapu valodā pateikto. Skolēnu sniegumu vērtēja literatūras skolotāja I.Zilbere kopā ar skolēnu pārstāvjiem. Vērtējums gan bija savdabīgs – katrai mandalai tika piešķirta īpaša nominācija tā, kā to redzēja, izjuta un saprata vērtētāji, līdz ar to arī vērtējums tāpat kā viss darba process bija radošs. Prieks, ka skolēni saskatījuši īpašas vietas, kas raksturo Gaujienu, ietērpuši tās dzejā un vizuāli parādījuši skaistajos dabas ornamentos. 1.klases skolēni izveidoja skaistu ziedu upi, jo tā ir Gauja, kas šūpojas rudens viļņos. 2.,4.klases skolēni pamanījuši pie skolas augošos ozolus, kuras zaros nakts stundās noteikti šūpojas gudrības pūce. 3.klase veidojusi skaistus ziedu starus – stīgas dzīvības ūdenim, kas plūst no dzidrā Lauvasmutes avota, 5.klase Gaujienas dabu – tuvāk un tālāk redzošo – ietērpusi ziedu karuselī. Krāsu viļņi, kas mijās visdažādākajos toņos, tā vien aicināja sēsties rudens šūpolēs un doties tālēs. 6.klases skolēni uz Anniņām paraudzījušies caur rudens krāsu virpuļiem, 7.klase uzbūra no ziediem un augļiem brīnišķīgu skolas attēlu, parādot, ka tā ir vieta, kur dzimst sapņi, jo skola ir visīstākā sapņu pils. 8.klases skolēni izvēlējās Gauju saistībā ar saulesstaru atspulgiem, bet 9.klase nav pagājusi garām Latvijas simtgades ozolam, kas nu jau krietni sakuplojis. Tas apliecina Latvijas mūžību, Gaujienas mūžību.

Tā Gaujienas atblāzmu glabāja mandalas un skolēnu rakstītie dzejoļi. Paldies skolēniem par ieguldīto darbu, klašu audzinātājiem kā labajiem padomdevējiem un palīgiem! Lai rudens zied mūsu veidotajās mandalās un priecē visus, kas mīl skaistumu!

Klašu foto skolas Facebook lapā

„Simtgades ozols
Vēl maziņš un sīks,
Bet daudz jau vairs nevajag –
Lielāks tas augs.
Redzējis maz tas vēl,
Bet redzēs daudz –
Vēros, kā tu un es
Audz.”

Ilze Zilbere
Skolotāja 
Dalīties:
9. marts, 2020, Ligita Pujiņa
lveerudeen