Saistītie raksti

Gaujienas dāmu deju grupa ”SINDA” Baltkrievijā

Print Friendly, PDF & Email

 

 

Deju grupa ”SINDA” pavadīja trīs burvīgas dienas Baltkrievijā: gan atpūtāmies, gan dejojām. Lūk, neliels ieskats mūsu ceļojumā.

Pirmā diena Polockā. Apmeklējām Sofijas katedrāli un muzeju, pabijām Sv.Jefrosīnijas sieviešu klosterī, kas dibināts 12.gs un joprojām darbojās. Tur apskatījām unikālas 12.gs freskas.  Pabijām Jezuītu kolēģijas universitātes pagalmiņā, noklausījāmies studentu himnas (starptautisko un baltkrievu)  muzikālā pulksteņa izpildījumā. Ļoti interesanta bija saruna ar Gabriela Grubera izgudrojumu “mehāniskā galva”. Apskatījām vēsturiskās studentu formas.

Otrajā un trešajā dienā pabijām Vitebskā.

Pastaigājāmies pa pilsētu. Bijām Tūkstošgades laukumā – pilsētas dibināšanas vietā, Rātsnamā, apskatījām arī pilsētas modernās arhitektūras paraugu –  vasaras amfiteātri. Nofotogrāfējāmies pie pieminekļa, kas veidots  lielākajam Baltkrievijas cilvēkam (dabiskā lielumā 1:1 ar oriģinālu).

Interesanta bija tikšanās gleznotāja Marka Šagāla dzimtajās mājās – memoriālajā muzejā, kur 1900. gadā mākslinieka tēva uzceltajā koka namiņā, pasaulslavenais gleznotājs pavadījis bērnības un jaunības gadus, bet pagalmā uzstādīts jauks piemineklītis ”Franču vijoles Vitebskas melodija”.

Pēcpusdienā tikāmies ar pansionāta iemītniekiem, piedalījāmies koncertā un cienājām ar našķiem no Latvijas. Abās pilsētās neatņemami ainavas veidotāji ir greznie, naktī krāšņi izgaismotie dievnami un Daugava.

Netālu no pilsētas, lauku klusumā, gleznainā vietā Rietumu Dvinas (Daugavas) krastā apmeklējām izcilā mākslinieka Iļjas Repina  muižu – muzeju “Zdravņevo”.        
Šeit piedalījāmies ”MASĻEŅICAS” svinībās –  dziedājām, gājām rotaļās, ēdām pankūkas un dedzinājām salmu lelli; skaisti atvadījāmies no ziemas.

Paldies par šo ceļojumu sakām vadītājai Ženijai un Gaujienas tautas nama vadītājai Laimai.

Dejotāju vārdā Anita Grizāne

 

Dalīties:
2. marts, 2020, Ligita Pujiņa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs