Saistītie raksti

Projektā “Dabas gars” veidos trīs maģiskus dabas objektus

Print Friendly, PDF & Email

 

 

Šī publikācija ir sagatavota ar Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Apes novada dome un tā var neatspoguļot Programmas, Programmas dalībvalstu Latvijas un Krievijas, kā arī Eiropas Savienības viedokli.

 

Apes novada dome (Latvija) sadarbībā ar Valsts budžeta kultūras iestādi “Pleskavas-Izborskas Apvienotais muzejs-rezervāts” (Krievija) un Lavru pašvaldību (Krievija) ir uzsākusi īstenot Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014-2020 projektu Nr. LV-RU-019 “Dabas objektu kā enerģijas un iedvesmas avotu veicināšana ar vietējās vēstures palīdzību un jauniem risinājumiem” (“Spirit of nature” jeb latviskojot “Dabas gars”).

Izmantojot trīs teritoriju īpašo atmosfēru, enerģiju un spēku, tiks radīti trīs maģiski dabas objekti:

Gaujienas muižas parks ir komplekss kultūras objekts Gaujas upes senlejas krastā, kas ietver vairākus Valsts un vietējas nozīmes arhitektūras, vēstures un dabas pieminekļus un izcilā Latvijas klasiskās mūzikas pamatlicēja Jāzepa Vītola muzeju. Projektā tiks stiprinātas nogāzes un izveidotas brīvdabas terases koncertiem un citiem pasākumiem. Parks tiks labiekārtots un aprīkots ar brīvdabas mūzikas instrumentiem, lai izceltu dabas un mūzikas vienotību vietā, kur komponists Jāzeps Vītols iedvesmojās mūzikas radīšanai.

Gorodišenska ezera pārgājienu taka ved no senā Izborskas cietokšņa līdz Slovenskie avotiem. Projekta gaitā tiks izveidots takas segums, uzstādītas lapenes, informācijas stendi, soliņi un kāpnes, kas nodrošinās drošu pārvietošanos stāvākajos posmos. Caur kaļķakmens slāņiem bagātīgi izplūstošie avoti ir unikāls dabas objekts un svētvieta. No takas paveras skaistas dabas ainavas, bagātas ar vēsturi un kultūru, kas joprojām iedvesmo māksliniekus, rakstniekus, dzejniekus un režisorus. Atjaunotajā takā tiks uzstādīti molberti ar tāfelēm, dodot iespēju apmeklētājiem ļauties mākslas radīšanai.

Lavri ciemata centrā tiks veidots ģimenei draudzīgs, labiekārtots Lavri parks, kas ievedīs apmeklētājus Pasaku pasaulē. Plānotajos darbos ietilpst veco un bīstamo koku izzāģēšana, jaunu koku un krūmu stādīšana un pasaku tematiskā laukuma izveidošana. Parkā varēsim satikt gan koka skulptūrās atveidotus pasaku varoņus – Kukulīti, Trīs pūķus, Rācenīti un apņēmīgo vectētiņu, Ezīti miglā, gan aktīvi atpūsties pasaku tematiskajā rotaļu laukumā, gan baudīt līdzpaņemto cienastu labiekārtotā atpūtas laukumā un lapenēs. Vasaras siltajos vakaros aicināsim baudīt muzikālās performances, kuras noritēs uz jaunuzceltās vasaras skatuves.

 

Liene Ābolkalne,

Teritorijas attīstības nodaļas vadītāja vietniece

 

 

Dalīties:
6. marts, 2020, Ligita Pujiņa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs