Saistītie raksti

Trapenes bibliotēkas ”Bērnu žūrijas” eksperti piedalās Lielajos lasīšanas svētkos

Print Friendly, PDF & Email

 

 

 

Sestdien, 7. martā, no plkst. 12.00 līdz 15.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē norisinājās ikgadējie “Lielie lasīšanas svētki” – LNB lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2019″ noslēguma un apbalvošanas pasākums. Tajā piedalījās arī Trapenes bibliotēkas  ”Bērnu žūrijas” eksperti. Uz skatuves bija izveidotas simboliskas durvis, caur kurām bija  iespēja nokļūt aizvadītā gada populārāko grāmatu pasaulē, ieraudzīt un sveikt autorus, ilustratorus, tulkotājus un izdevējus, kuri nenogurstoši rūpējas, lai ikvienam būtu iespēja atrast savu grāmatu. Pasākuma vadītāji Pirmais, Otrais un Trešais iepazīstināja ar Latvijas ”Bērnu žūrijas” ekspertu balsojumu. Studentu  – topošo aktieru iestudējumā ieklausījāmies skaitāmpantu ritmos un skaņās. Latvijas nacionālajā bibliotēka iepazināmies ar pastāvīgo ekspozīciju “Grāmata Latvijā”. Tas  ir stāsts par Latvijas grāmatniecības vēsturi pasaules kontekstā. Ekspozīcijas “Grāmata Latvijā” centrā ir grāmata – gan kā materiāls objekts, gan kā sociāla un garīga parādība, kas mainījusi un maina sabiedrību, cilvēku dzīves un prātus. Pārsteidza otra izstāde ”2020: Mūžības perspektīva”. Izstāde ļauj neierastā veidā aplūkot LNB pamatuzdevumus – krājuma veidošanu un saglabāšanu. Bibliotēkas krājums ir augošs organisms, kas tiek sistematizēts, aprakstīts un rūpīgi uzglabāts. Krājuma veidošanas sistēma ietekmē ne tikai informācijas pieejamību šobrīd, bet veido arī nākotnes lasītāju un pētnieku priekšstatu par mūsdienām.

Apvienība “Orbīta” apgrieztā veidā izmanto tādus krājumam bīstamos faktorus kā mitrumu, pelējumu, mehānisku nodilumu un mūsdienu atmiņas nesēju sairšanas procesus, lai eksperimentāli novecinātu priekšmetus no 2020. gada. Kas no mūsdienās radītā izturēs laika pārbaudi un būs aktuāls ilgtermiņā, bet kas novecos vai kļūs nesvarīgs? Atbilžu nav, tomēr šie jautājumi var būt iemesls saistošai sarunai. 

Īpašo muzeju programmu svētku dalībniekiem atbalstīja arī Latvijas Dabas muzejs, uz kuru arī  mēs devāmies. Lasīšanas veicināšanu  Trapenes bibliotēkā katru gadu atbalsta Apes novada pašvaldība, piešķirot finansējumu   grāmatu kolekcijas iegādei, nodrošina bērnu nokļūšanu uz Rīgu, finansē pasākumus, balvu iegādi, ekskursijas.

Paldies visiem, kas piedalījās lasīšanas piedzīvojumā: gan bērniem, vecākiem, pedagogiem, pašvaldībai, atbalstītājiem!

Dzidra Zariņa

Trapenes bibliotēkas vadītāja

 

Dalīties:
9. marts, 2020, Ligita Pujiņa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs