Saistītie raksti

Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolā norit aktīvs mācību process attālināti

Print Friendly, PDF & Email

 

 

Pirmā nedēļa pēc pavasara brīvdienām, kad bija paredzēts vēl uzņemt viesus no Rumānijas, Turcijas, Portugāles un Itālijas saistībā ar Erasmus +projektu, skolās ir nepierasts klusums. Bet klusums nenozīmē, ka nenotiek darba process. Šobrīd mēs visi – skolēni, skolotāji un vecāki, mācāmies pielāgoties jaunajam – attālinātajam mācību procesam, apgūstam dažādus veidus un paņēmienus – kā mācīt un mācīties, pārplānojam savu dienas režīmu un mācību tēmas.

Lai visi skolēni varētu iesaistīties attālinātajā mācību procesā, jau pirms brīvdienām tika noskaidrots par viedierīcēm ģimenēs un interneta pieslēgumiem. Ģimenēm, kurām nebija datora, no skolas, noslēdzot līgumu, uz laiku, kamēr notiek attālinātais mācību process, dators tiek izsniegts.

Ir jau notikusi arī dalīšanās pieredzē skolotājiem, par to, kā veicies, kādas grūtības sagādā attālinātā mācīšana un kas jauns ir apgūts. Tāpat visu laiku tiek kontrolēts, vai visi skolēni iesaistās mācību procesā. Lepni varam paziņot, ka darbojas visi, daži gan neregulāri, bet tad ar viņiem sazinās audzinātājas un problēmas tiek risinātas.

Šī ir tikai pirmā no tālmācības nedēļām un tas ir kārtīgs eksperiments. Eksperimentēts tiek arī ar tiešsaistes stundām, kas skolēniem patīk, e-klasē tiek ierakstīts uzdotais un doti norādījumi, kas darāms un kādā formātā – word dokuments, PowerPoint prezentācija, rakstīt ar roku, lasīt grāmatu, skatīties youtube.com video. Mācību procesam tiek izmantotas tādas platformas kā uzdevumi.lv, soma.lv, māconis un citas vietnes, saziņa visbiežāk notiek caur WhatsApp ziņām vai video zvaniem un e-klases pastu.

Veicot anketēšanu skolēniem un vecākiem, saņemti dažādi ieteikumi, kurus noteikti ņemsim vērā, savukārt skolēni raksta, ka labprātāk tomēr gribētu būt skolā un mācīties klātienē.

Lai sapratne, pacietība un izturība mums visiem!

Sargiet savus mīļos, lai jums visiem stipra veselība!

 

Vineta Meistere, D.Ozoliņa Apes vidusskolas direktora vietniece

Dalīties:
2. aprīlis, 2020, Līga Solosteja
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs