Saistītie raksti

Eiropiāde 2020 – kopā virtuāli (Europeade 2020 – Together Virtually) piedalīsies Apes novada Virešu saieta nama VPDK “Virši” kolektīvs

Print Friendly, PDF & Email

 

 

Starptautiskā Eiropiādes komiteja (International Europeade Committee)

ar lepnumu piedāvā

Eiropiāde 2020 – kopā virtuāli (Europeade 2020 – Together Virtually)

Antverpene, Beļģija – Starptautiskā Eiropiādes komiteja (International Europeade Committee) un viņu tehniskā komanda piedāvā “Eiropiāde 2020” – kopā virtuāli” (Europeade 2020 – Together Virtually), vairāk nekā 200 tautas deju un mūzikas kolektīvu virtuāla satikšanās, kurā piedalās 5000 dejotāji, mūziķi un dziedātāji no visas Eiropas un kas notiks no 2020. gada 5. līdz 9. augustam.

Kopš 1964. gada Eiropiāde katru vasaru ir pulcējusi tūkstošiem tautas dejotāju un mūziķu no visas Eiropas festivālā, kas noticis 34 dažādās pilsētās vairāk nekā 20 valstīs Eiropā. Eiropiāde, kas ir organizācijas “Europe for Festivals, Festivals for Europe” biedrs, ir lielākais Eiropas tautas kultūras un mākslas festivāls, kas katru gadu notiek jūlijā vai augustā dažādās Eiropas valstīs, lai parādītu Eiropas kultūras daudzveidību. Svarīgi atzīmēt, ka, neskatoties uz plašo dalību Eiropā (22 valstis, kas piedalījās 2019. gada festivalā) un nozīmīgo lomu vietējo kultūru un tradīciju aizstāvēšanā, organizācija nesaņem finansiālu atbalstu, izņemot festivāla organizētājpilsētas atbalstu un dalības maksu, ko maksā paši dalībnieki.

Eiropiāde 2020 notiks tiešsaistē reālās Eiropiādes vietā, kas sākotnēji bija plānota Lietuvas pilsētā Klaipēdā un notiktu jau 57. reizi un tika atcelta tās tiešajā versijā Covid-19 pandēmijas dēļ.

 “Eiropiāde ir brīdis, kuru mēs visi gaidām,” saka Rüdiger Heß, Starptautiskās Eiropiādes komitejas prezidents un Frankenbergas (Edera) pilsētas mērs Vācijā, “jo tā ļauj mums parādīt un dalīties savās tradīcijās ar pārējo Eiropu, iepazīt citas tradīcijas, katru gadu iegūt jaunus draugus un piedzīvot 5 priekpilnas dienas”.

Starptautiskā Eiropiādes komiteja (International Europeade Committee): http://www.europeade.euinfo@europeade.eu

Starptautiskās Eiropiādes komitejas Latvijas pārstāvis: Nadīna Neimane-Gardoviča, nadina.neimane@inbox.lv

Apes novada Virešu saieta nama VPDK “Virši” vadītāja Svetlana Spalviņa, svetlanaspalvina@inbox.lv

Starptautiskais preses korespondents: Hervé Miaux, fhmiaux@yahoo.fr

 

“Vienotība dažādībā” ir Eiropiādes moto. Mēs esam priecīgi, ka šī ziņa ir pieejama visiem, izmantojot mūsu vietni http://www.europeade.eu un Facebook lapu https://www.facebook.com/europeade.eu.  Tur pieejama plašāka informācija.

 

 

Dalīties:
15. jūnijs, 2020, Līga Solosteja
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs