Saistītie raksti

Gaismas ceļš apkārt Latvijai apkopojums

Print Friendly, PDF & Email

 

 

20.jūnijā Kolkā noslēdzās akcija „Gaismas ceļš”, kuras laikā 87 skrējēju vienības nepilnu piecu dienu laikā veica 1836 kilometrus garo ceļu pa pierobežu un izgaismoja Latviju, iededzot 87 simboliskus ugunskurus. Akcija “Gaismas ceļš” sākās 16. jūnijā Krāslavā, bet jau 20.jūnija pievakarē, ar svinīgu skrējēju vienību tikšanos, noslēdzās Kolkasragā.

Uzsākot skrējienu Krāslavā, starts tika divām komandām – Ziemeļaustrenis un Dienvidrietenis, kuras, izgaismojot sev ceļu ar lāpu, devās pretī viena otrai, katra pa savu Latvijas pusi, lai satiktos Kolkas ragā, simboliski apjožot Latviju ar gaismas viju. Gaismas ceļā devās 87 vienības, kuras savstarpēji nododot stafeti, veica šo atbildīgo uzdevumu. Ziemeļaustrumu komanda sastāvēja no 46 vienībām, savukārt, Dienvidrietenis no 41 vienības, veicot gan īsākas, gan maratona cienīgas distances.

Sadarbojoties ar Latvijas pierobežas pašvaldībām, katru vienību maiņas punktos sagaidīja „Gaismas ceļa vēstneši”, kas kopā ar akcijas dalībniekiem iededza ugunskurus, izgaismojot pierobežas ceļu. Skrējiena „Gaismas ceļš” noslēguma pasākumā Kolkasragā, lai Saulgriežos iedegtu ugunskuru, apvienojot Ziemeļaustreņa un Dienvidaustreņa Gaismas lapās nesto uguni.
„Gaismas ceļš” dalībnieki veica distances gan pa dienu, gan nakti. Atsevišķas vienības uzņēmās ar Gaismas lāpu noskriet maratonu. Bija arī skrējēji, kas pievienojās uz vairākām distancēm. Taču atbalstīt akciju bija iespējams ikvienam interesantam, pievienojoties „Gaismas ceļa” dalībniekiem, lai veiktu savām spējām atbilstošu distanci.

18.jūnija agrā rītā, plkst.5.18, Gaismas ceļa komanda no Kornetiem sasniedza Api. Skrējējus sagaidīja dziedoši Apes cilvēki, kam tik agrā rīta stundā nenāk miegs. Kopīgās dziesmās, arī uzgriežot pa kādam dancim, atgūstot spēkus ar sarūpēto cienastu, gūstot labas emocijas, tika iedegts ugunskurs Simtgades laukumā. Pārņemot lāpu, nākošā komanda un atbalstītāji – no Gaujienas Raivis Kalniņš, Dzintars Harkins, Karīna Harkina (ar velosipēdu) un Apes – Māris Vabulnieks un Kristaps Repulis, turpināja ceļu uz Gaujienu. Ik pa brīdim pievienojās un pa kādam kilometram noskrēja bērni no Apes. Pēc noskrietiem 24,42 km, ceļā pavadot 2 stundas un 28 minūtes, ap plkst.8.00 sasniegta Gaujiena. Suminājām Valkas komandas dalībnieku Andri Daini dzimšanas dienā. Pēc tik gara un reizē nogurdinoša skrējiena, visiem garšoja Very Berry dzērveņu dzēriens un mutē kusa z/s Mietaine ceptie pīrādziņi. Dziedot latviešu tautas dziesmu „Visapkārt gaisma ausa”, iededza ugunskuru Pilsdrupās un Gaismas lāpa turpināja ceļu uz Cirgaļiem. Valkas komandai – tempa turētājiem, pievienojās Gaujienas jaunie orientieristi Uvis Sproģis un Kristers Lārmanis, smiltenietis Rubens Pāvels Šulcs, noskrienot 20,08 km 2 stundās. Tikpat nobraucot turp un arī atpakaļ ar velosipēdiem šo posmu veica Marta Kalniņa, Austris Kalniņš un Tīna Deina Kukurīte.

Posmu no Pasienas līdz Briģiem, kā tempa turētājs komandā noskrēja gaujienietis Austris Kalniņš, kopā ar smilteniešiem.

Posmu no Piksārēm līdz Ķoņu dzirnavām veica gaujienietis Jānis Kūms ar savu komandu.

Satiktie cilvēki – organizatori, atbalstītāji, skrējēji, riteņbraucēji, ikviens, kas bija klāt, sniedza un guva pozitīvas emocijas, sajuta kopības un vienotības spēku!

Paldies visiem, kas piedalījās skrējienā, noskrienot lielāku vai mazāku kilometru skaitu, atbilstoši savām spējām! Paldies komandām – Gaismas ceļa lāpas nesējiem un Gaismas vēstnešiem – cilvēkiem, kas sagatavoja ugunskuru vietas!

“Gaismas ceļš” – dod spēku, attīra, vieno un iedvesmo!

 

Pasiene

Ape

Gaujiena

Cirgaļi

Piksāres

 

Sanita Sproģe

Gaujienas info centra vadītāja

Dalīties:
26. jūnijs, 2020, Līga Solosteja
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs