Saistītie raksti

Pierobežas Gadatirgus

Print Friendly, PDF & Email

 

 

Apes novada pašvaldība ik gadu rudenī un  pavasarī  organizē  gadatirgu ar mērķi popularizēt Apes novadu, iedzīvinot burvīgo pierobežas mazpilsētu ar Latvijā un Igaunijā ražotu produkciju, kā arī  veicinot pārrobežu sadarbību.

Esam mazpilsēta pie robežas, kur abas kaimiņvalstu valodas bieži dzirdamas, un vietējiem iedzīvotājiem tās ir pavisam pierasta lieta. Savā ziņā esam ieguvēji, ka dzīvojam pierobežā, jo arī paši  varam izvērtēt, kādus pakalpojumus un preces izvēlēties šeit pat un kādas kaimiņu valstī. Apes Pierobežas gadatirgus nu jau kļuvis atpazīstams visā Latvijā un arī Igaunijā, un  pēdējos gados pulcē simtiem gan vietējos, gan Baltijas valstu tirgotājus.

Tirgus tradīcijas Apē bijušas jau izsenis, taču Pavasara un Rudens gadatirgus tradīcijas atjaunojušās vairāk par desmit gadu diapazonā un nu jau pieņēmušas vērienīgus apjomus.

Šobrīd, ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojošos pasākumus vīrusa izplatības mazināšanai, plānotie GADATIRGI IR ATCELTI. 

Ja valstī tiks atcelti ierobežojumi un varēsim organizēt Rudens Pierobežas gadatirgu, tad Apē septembra beigās atkal jundīs tirgus aktivitātes, ar tradicionālo rosību. Smaržos pīrāgu, pankūku, grillētas gaļas, īsta koka,  lina burvīgais aromāts un neiztrūkstošā mārtiņrožu rūgtenā smarža. Piedāvājums Apes gadatirgū vienmēr ir plašs.

Esam pateicīgi tirgotājiem, amatniekiem, mājražotājiem par to dažādību ko spēj piedāvāt viņu prasmīgo roku darinājums.

Tirgus jau no seniem laikiem ir bijusi vieta, kur satikties, izpļāpāties, izlielīties, nopelnīt un iegādāties visu sev nepieciešamo, iemainīt, gan izlielīt un noskatīt. Turpinot tradīcijas, gaidīsim atkal gan pircējus gan pārdevējus mūsu Pierobežas gadatirgū!

Sekojiet informācijai mūsu mājaslapā http://www.apesnovads.lv/Gadatirgus

un FB kontā Apes novads

šobrīd aicinām iegādāties vietējo produkcijas  piedāvājumu pie vietējiem uzņēmējiem saimniecībās :

 http://www.apesnovads.lv/turisms-apes-novads/apes-novada-lauku-labumi/

Atbalsti vietējos!

 

Video https://www.youtube.com/watch?v=nE6svDavgGs  

Apes novada uzņēmējdarbības speciāliste
Baiba Vadone

Dalīties:
26. jūnijs, 2020, Līga Solosteja
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs