20.05.
Finanšu un tautsaimniecības
komitejas 5.sēde

27.05.
Domes kārtējā 6.sēde

 

 

 

Saistītie raksti

No 13.jūlija līdz 7.augustam Gaujienas tautas namā apskatāma izstāde ” DAŽĀDĪBA…..” 

Print Friendly, PDF & Email

 

 

Glezniecība ir noslēpumu pilna, bet tie atklājas tikai talantam, darbam, mīlestībai. Mākslinieks upurē sevi, bet dievs viņa darbu nosauc par mīlestības augli un ierāda vietu zem zvaigznēm.”

 /Imants Vecozols/

Šajā izstādē aplūkojami darbi, kas tapuši Valkas Mākslas skolas zīda glezniecības studijā – tie ir ziedi, klusās dabas, ainavas. Darbi veidoti kubisma stilā,  ietekmējoties no izciliem māksliniekiem – modernistiem.  Krāsu gammas ierobežotas, izmantojot kontrastkrāsas, rezultātā veidojušies kolorīti darbi.

   Cilvēki, kas īpaši iemīļojuši gleznot uz zīda, ir no Valkas un kaimiņpilsētā Valgā dzīvojošie autodidakti/ ja tā var teikt/. Vadīt otas triepienu un krāsu jaukšanas specifiku dalībnieces apgūst mākslinieces Gundas Sīmanes vadībā. Studijā ir apgūtas dažādas zīda apgleznošanas tehnikas. Tiek darinātas šalles, pončo, dažādi gleznojumi – kaklasaites u. c. darbiņi .
    Darbi tapuši dažādos laika posmos un atspoguļo katras mākslinieces savdabīgo mentalitāti. Darbu tematiku autores bieži izvēlas impulsīvi – atkarībā no laika posma, sajūtām un,  protams, tiek realizētas izsapņotās idejas. Autorēm šo darbu tapšanas laiks ir kā relaksācija, atpūta no ikdienišķā. Katrai māksliniecei ir izveidojusies sava tehniskā izpildījuma mēraukla, tehniskie knifiņi, katrai  cits krāsu kolorīts.

   Izstādē apvienoti dažādu autoru radošie darbi – zīda gleznojumā: Vijas Rācenes, Aijas Bērziņas, Intas Miķelsones, Tamāras Raspevinas, Olgas Kaļiņinas, Valentīnas  Kanaikinas autordarbi. Izstādi iekārtoja māksliniece Daiga Soloveiko. 

 

 

 

 

 

Dalīties:
13. jūlijs, 2020, Līga Solosteja
lveerudeen