Saistītie raksti

Cienījamais Apes novada iedzīvotāj,

Print Friendly, PDF & Email

 

 

saslimstībai ar Covid-19 Apes novadā pieaugot, aicinām apzinīgi attiekties pret valstī noteiktajiem ierobežojumiem.

Mēs esam mazs novads, kur katra iedzīvotāja spēja būt atbildīgiem, var palīdzēt pārraut vīrusa Covid-19 ķēdes izplatību. Šobrīd situācija ir kļuvusi nopietna, jo, saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles dienesta datiem, uz 17.01.2021. inficēto gadījumu skaits Apes novadā ir sasniedzis 80.

Pašvaldības iestādē Sociālās aprūpes centrā “Trapene”, kur līdz šim centra klienti regulāri tika uzraudzīti un testēti, pēc iepriekšējā nedēļā veiktā skrīnings sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru, Covid-19 tika atklāts gan vairākiem pacientiem, gan darbiniekiem. Šonedēļ ir plānots veikt atkārotu skrīningu. Pašvaldības iestādē darbs tiek organizēts saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra rekomendācijām.

Aicinām ikkatru rūpīgi izvērtēt savu veselības stāvokli – ja jūtaties slims, ir jāpaliek mājās un jāsazinās ar savu ģimenes ārstu.

Veselības ministrija lēmusi vēl līdz 25. janvārim pagarināt termiņu, līdz kuram uz testu var pieteikties bez ārsta nosūtījuma, ja ir saslimšanas simptomi (akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u.c.). Vienlaikus nosūtījumu uz Covid-19 analīzēm pacientam izsniedz arī ģimenes vai ārstējošais ārsts.

Covid-19 analīžu nodošanai var pieteikties, zvanot:

  • Tālrunis centralizētam pierakstam Covid-19 analīžu veikšanai – 8303, 8330

 Covid-19 analīžu nodošanai var pieteikties elektroniski: https://www.aslimnica.lv/pieraksts.php

  • Centrālā laboratorija – rakstot uz e-pastu analizes@laboratorija.lvnorādot vārdu, uzvārdu un savu tālruņa numuru un laboratorijas darbinieki sazināsies, lai vienotos par analīžu nodošanas laiku un vietu;

Analīžu nodošanas vietas un informāciju par katru no tām iespējams atrast interaktīvā kartē: “COVID-19 analīžu nodošanas vietas Latvijā”.

Savukārt, Covid-19 analīžu rezultāti pieejami E-veselības portālā, kā arī analīžu pakalpojumu sniedzēju mājaslapās. Lai rezultātus aplūkotu E-veselībā, jāatver interneta pārlūkprogrammā adrese http://www.eveseliba.gov.lv, jāizvēlas “Pieslēgties” un “Iedzīvotājs”. Pēc autorizēšanās sistēmā analīžu rezultātu paziņojums būs skatāms sadaļā “Mani rezultāti”.

Paldies visiem Apes novada iedzīvotājiem par drošības pasākumu ievērošanu, līdzatbildību un sapratni šajā laikā.

 

 

Dalīties:
18. janvāris, 2021, Līga Solosteja
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs