Saistītie raksti

Jauns tūrisma objekts Gaujienā – “Skaņu dārzs”

Print Friendly, PDF & Email

 

 

 

 

Aizrit jau otrais gads, kā Apes novads realizē projektu “Dabas objektu kā enerģijas un iedvesmas avotu veicināšana ar vietējās vēstures palīdzību un jauniem risinājumiem”  (“Spirit of nature” – “Dabas gars”), kur īpašā pievienotā vērtība ir iespēja Gaujienas muižas parkā veikt līdz šim nebijušus labiekārtošanas darbus.

Projekta ietvaros ir novērsta avārijas situācija pie “Anniņu” muzeja, kur nogruvušā muižas dārza mūra vietā ir izveidotas pakāpienveida terases. Nu parka apmeklētājiem, gluži kā to pirms daudziem gadiem darīja komponists Jāzeps Vītols, ļauts apsēsties un klausīties Gaujienas skanīgo dabu un putnu dziesmas. Paralēli ir veikta arī daļēja nogāzes stiprināšana pretim Gaujienas pilij. Sākotnēji tika plānots veikt visu nogāzes stiprināšanu, bet ierobežotā finansējuma dēļ, darbi tika sadalīta posmos un šajā projektā tika sakārtots tas posms, kas bija nepieciešams projekta pamatmērķa sasniegšanai, proti, radīt jaunu, pievilcīgu un ilgtspējīgu tūrisma produktu.

Šis jaunais tūrisma produkts Gaujienā ir skanošā mūzikas taka ar astoņos pieturpunktos izvietotiem mūzikas instrumentiem, kurus spēlēt var paši takas apmeklētāji un sajust Gaujienas episko auru caur zvanu, bungu un cauruļu zvaniem.

“Projekta galvenā ideja ir iedvesmoties no dabas, jo Gaujienas muižas parks ir ar izcilām ainavām bagāts, ko novērtēja arī izcilais latviešu komponists Jāzeps Vītols. Kad viņš dzīvoja Gaujienas “Anniņās”, viņš baudīja šo dabas burvību un smēlās iedvesmu mūzikas radīšanai tieši dabā. Instrumenti ir piemēroti visiem vecumiem un nav jābūt mūziķim, lai tos spēlētu. Noskaņu mūziku var radīt katrs! Instrumentu skaņa ir tik skaista un dzidra. Kad tie skan, skan visa Gaujas upes ieleja”, tā Jāzepa Vītola muzeja “Anniņas” vadītāja Ineta Riepniece.

Jāmin, ka takas izveide ir tikai viena no projekta aktivitātēm, vēl priekšā stāv darbs pie jaunā tūrisma piedāvājuma publicitātes materiālu izveides.

 

Liene Ābolkalne, Teritorijas attīstības nodaļas vadītāja vietniece

 

 

Dalīties:
12. janvāris, 2021, Līga Solosteja
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs