Saistītie raksti

Saimnieciskās darbības veicēju reģistrēšanās .

Print Friendly, PDF & Email

 

 

https://www.vid.gov.lv/lv/saimnieciskas-darbibas-veiceji video pamācība

  1. Fiziskajai personai pirms saimnieciskās darbības uzsākšanas ir jāreģistrējas VID kā nodokļu maksātājai – saimnieciskās darbības veicējai –, norādot jomu, kurā persona veiks saimniecisko darbību.
  2. Saimniecisko darbību var reģistrēt:

–  VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā sadaļā “Dokumenti/No veidlapas/Nodokļu maksātāja pamatdarbības veida un reģistrācijas datu izmaiņu veidlapa/Nodokļu maksātāja (Fiziskas personas) reģistrācijas dati”;

Saimnieciskās darbības veicējs var izvēlēties vienu no nodokļu maksāšanas veidiem:
Maksāt VSAOI un IIN no saimnieciskās darbības ienākuma vispārējā kārtībā  Kļūt par samazinātās patentmaksas maksātāju, ja ir   pensionārs vai persona ar 1. vai 2.grupas invaliditāti, par atsevišķu veidu saimnieciskās darbības veikšanu Maksāt Mikrouzņēmuma nodokli Pieteikt paziņoto  saimniecisko darbību (bez saimnieciskās darbības reģistrācijas, ja gūst ienākumu no  īpašuma un nav būtisku izdevumu)

 

Dalīties:
20. janvāris, 2021, Līga Solosteja
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs