Ar velo pa Vidzemi un Dienvidigauniju

Print Friendly, PDF & Email

 

 

 

Pēc veiksmīgas dalības Igaunijas („Tourest”) un Vācijas („Reisen Hamburg”) tūrisma izstādēs, Vidzemes Tūrisma asociācija turpina popularizēt Latvijas kalnainākā un ainaviskākā reģiona – Vidzemes – tūrisma sezonas jaunākos piedāvājumus.

 

No 26.-28.februārim Viļņā, Lietuvā, notiek starptautiskā Tūrisma, sporta un atpūtas izstāde VIVATTUR 2010, kas šogad notiek jau 16.reizi. Lietuvas lielākajai tūrisma izstādei pieteikušies 152 dalībnieki (93 no Lietuvas, 59 – no citām valstīm) no 21 valsts – Apvienotie Arābu Emirāti, Azerbaidžāna, Baltkrievija, Čehija, Francija, Grieķija, Horvātija, Igaunija, Indija, Itālija, Kipra, Krievija, Latvija, Lietuva, Moldova, Polija, Sīrija, Spānija, Taizeme, Tunisija, Turcija.

Izstādes galvenā mērķauditorija ir lietuviešu tūristi, kas Latvijas reģionos pazīstami kā aktīvā tūrisma piekritēji – jau šobrīd vismaz puse Latvijas slēpošanas kalnu un trašu apmeklētāji ir lietuvieši.

Šī gada jaunākais un aktuālākais piedāvājums, ar kuru Vidzeme plāno piesaistīt un uzrunāt bijušos, esošos un gaidāmos jaunos viesus, ir reģiona apceļošana ar velosipēdu, jo tieši projekta „Ar velo pa Vidzemi un Dienvidigauniju” ietvaros izveidots jauns Vidzemi un Dienvidigauniju savienojošs velomaršruts – vairāk kā 1000 km garumā. Interesenti tiek aicināti iepazīt abu reģionu skaistākās vietas, līdz ar pavasara iestāšanos, bet kulminācijas pasākums ir velomaršruta Tour de LatEst atklāšana, kas plānota š.g. 11.-24.jūlijā, kad tiek organizēts velomaratons.

Turklāt nesen projekta ietvaros tika izdota arī Tour de LatEst velokarte septiņās valodās, tostarp – lietuviešu. Projekts „Ar velo pa Vidzemi un Dienvidigauniju” tiek ieviests Eiropas Reģionālā attīstības fonda Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas prioritātes „Konkurētspējas paaugstināšana Programmas teritorijā” ietvaros. Uz satikšanos Viļņā!

Vidzemes reģions starptautiskajās tūrisma izstādēs “Reisen Hamburg” un „Tourest” Vācijā un Igaunijā
Vidzemes un Dienvidigaunijas velomaršruts „Tour de LatEst” tiek popularizēts Somijā
Pārrobežu veloprojekts uzņem apgriezienus
„Kalnarušķos” notika velotūrisma seminārs
Sācies vairāk kā 1000 km garš velobrauciens Latvijas – Igaunijas velomaršrutā „Tour de LatEst”
Velobrauciens caur Api Latvijas – Igaunijas velomaršrutā „Tour de LatEst”
Notiks konference par velotūrisma attīstību
Ieskats paveiktajā

 

Sagatavoja:

Raitis Sijāts

Vidzemes Tūrisma asociācija

http://www.vidzeme.com

Dalīties:
7. janvāris, 2012, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs