18.jūlijā plkst.10:00 Finanšu un tautsaimniecības komitejas 7.sēde

25.jūlijā plkst.14:00 Domes kārtējā 10. sēde

APES UN ROUGES SPORTA SPECIĀLISTI IEPAZĪST VIDZEMES SPORTA BĀZES

APES UN ROUGES SPORTA SPECIĀLISTI IEPAZĪST VIDZEMES SPORTA BĀZES

20. un 21. aprīlī notika Apes pašvaldības un Reuges (Igaunija) pašvaldības kopīgs tehniskais brauciens pa Vidzemes ledus laukumiem un sporta centriem „Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Ceļā uz sportisku sabiedrību pierobežas pašvaldībās” (SPORTBORDER) ietvaros.

Brauciena pirmajā dienā apmeklējām Valmieras Olimpisko centru. VOC Mārketinga daļas vadītājs Andis Indriksons mūs iepazīstināja ar kompleksā esošajām telpām: plašo ledus halli, daudzfunkcionālo sporta laukumu, kuram ieklāts elastīgs grīdas segums. Spēlētāju un apmeklētāju ērtībām atvērts hokeja inventāra veikals un kafejnīca, slidu noma, viesnīca. Tikām iepazīstināti arī ar kompresoru telpu, kur tiek ražots aukstums ledus laukuma uzturēšanai. Par to īpaši interesējās igauņi, jo Reugē ir paredzēts būvēt ledus halli.

Siguldā apskatījām jau padomju laikos uzbūvēto bobsleja, skeletona un kamaniņu trasi. Trases valdes priekšsēdētājs Dainis Dukurs brauciena dalībniekiem pastāstīja, kā Sigulda izveidojusies par starptautiska mēroga treniņu un sacensību vietu. Šī būve šogad saņēmusi arī atbalstu no valsts budžeta. Bija interesanti uzzināt, kā tiek kopta un uzturēta šī trase ziemā, kad jānodrošina vienāds ledus biezums un virsmas kvalitāte. Izstaigājām trasi, kā arī redzējām bobus, kamaniņas, skeletonus, kādi šeit joprojām tiek būvēti, eksperimentējot un izmēģinot. Ar „Vučko” mums gan nobraukt neizdevās, bet šāda iespēja šeit tiek piedāvāta jebkuram interesentam.

Pie Cēsīm esošā Žagarkalna tehniskais direktors Māris Zvīnis sniedza vispusīgu informāciju par kalnu, kas ziemās pulcē lielu skaitu slēpotāju un snovotāju. Lai arī šī objekta apmeklētību, tāpat kā citās ziemas sporta bāzēs, ietekmē ekonomiskā krīze un klimatisko apstākļu izmaiņas, direktors raugās nākotnē ar perspektīvu. Pa ceļam viesiem parādījām arī blakus esošo Ozolkalnu, kur bez nobraucieniem no kalna apmeklētājiem tiek piedāvātas arī citas atrakcijas. Tā kā Igaunijā ir daudz slēpošanas kalnu, kaimiņiem šeit bija īpaša interese par tehniskiem un finansiāliem risinājumiem trašu ierīkošanā.

Cēsu rajona slēpošanas un biatlona kompleksā „Priekuļi” priecēja ne vien sportistiem sagādātās daudzveidīgās tehniskās iespējas, bet arī plašās teritorijas sakoptība.

Otrajā dienā projektā iesaistītie latviešu un igauņu sporta darbinieki vispirms devās uz Alūksnes biatlona un slēpošanas bāzi „Mežinieki”, kurā Alūksnes rajona sporta apvienības „Alūksne” vadītājs Vilnis Veļķeris informēja, ka „Mežiniekus” treniņiem un sacensībām izmanto ne tikai ziemas sporta veidu cienītāji, bet arī velosportisti, orientieristi, kuriem šeit ir arī iespējas pārnakšņot. „Veiksmīga izveidojusies projektu sadarbība ar Hānjas pašvaldību Igaunijā, iegādāti divi jauni sniega lielgabali un  tiek izstrādāts slēpošanas bāzes tehniskais projekts. Bez tam „Mežiniekos” tapušas jaunas mājiņas sportistiem,” saka Vilnis.

Gulbenē brauciena dalībnieki apmeklēja Ziemeļvidzemes olimpisko centru. Tikāmies ar tā direktoru Ziedoni Lazdiņu. Viņa enerģiskajā vadībā attīstās gan halle, gan sporta laukums, gan stadions un āra hokeja laukums. Apeniešiem bija liela interese par hokeja laukuma apsaimniekošanas pieredzi, jo ir uzsākta šāda objekta būve Apē.

Par halles noslogotību liecina blīvais grafiks, tur notiek treniņi dažādos sporta veidos. Izveidota pat kāpšanas siena un sagatavoti apmācības instruktori. Z. Lazdiņš informēja, ka vidēji dienā Olimpiskā centra telpas izmanto ap 2000 sportistu. Apsveicama ir halles darbinieku kolektīva prasme saglabāt ēkas labā kārtībā un sakoptībā – saimnieka gādība vērojama ik uz soļa, un daudzas labas ieceres vēl ir padomā.

Savukārt Druvienas pagasta pamatskolas sporta zāle ir jaunākā un modernākā Gulbenes rajonā. Šī kompaktā būve ir uzcelta blakus pamatskolai. Druvienas pagasta padomes priekšsēdētājs Juris Graumanis uzsvēra, ka šī zāle ļoti veicina vietējo jauniešu vēlmi nodarboties ar sportu.

Noslēgumā Andis Pops atzīst: „Vērtīgu pieredzi guvām katrā apmeklētajā objektā. Lai notiktu nopietna darbība, ir ļoti būtiski, ka tur cilvēki strādā ne tikai pienākuma pēc, bet ir īsti sava darba entuziasti, un tādus mēs satikām šajā braucienā.”

Daiga Bojāre,projektu vadītāja

7. janvāris, 2012, Ābolkalne Liene