11.jūlijā plkst.10:00 Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēde

25.jūlijā plkst.14:00 Domes kārtējā 10. sēde

Ar hokeja sacensībām „Robežripa” tiek atklāts Apes hokeja laukums

Ar hokeja sacensībām „Robežripa” tiek atklāts Apes hokeja laukums

Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta Nr. EU 29876 “Ceļā uz sportisku sabiedrību pierobežas pašvaldībās” (SPORTBORDER) ietvaros 20.februāra sacensību rīts iesākās jau plkst. 10.00 ar Apes hokeja laukuma atklāšanu. Uzrunu un īsu ieskatu hokeja laukuma tapšanas vēsturē sniedza Apes novada domes priekšsēdētāja Astrīda Harju.

Viņa pateicās visiem, kuri ieguldījuši savu darbu hokeja laukuma tapšanā, kā arī visiem entuziastiem par darbošanos hokeja laukuma uzturēšanā. Tomēr īpašas pateicības aizceļoja pie Anda Popa, Lienes Ābolkalnes, Jura Ozoliņa, Andra Zeltiņa un Rināra Tetera. Arī HK „Ape” valdes priekšsēdētājs Andis Pops savā uzrunā pateicās visiem, kuri ieguldījuši darbu hokeja laukuma tapšanā. Astrīda Harju un Andis Pops tika aicināti pārgriezt svinīgo lentu, tādējādi oficiāli atklājot Apes hokeja laukumu. Svinīgās lentas turēšana tika uzticēta pašiem jaunākajiem Apes hokejistiem – vēl bērnudārza audzēkņiem – Ralfam Raipalim un Edgaram Muceniekam.

Pasākumu turpināja improvizēts dažādu paaudžu hokejistu slidojums un mazo hokejistu pirmā oficiālā spēle, kur divās komandās tika apvienoti spēlētāji vecumā no pirmsskolas līdz 5.klasei. Spraigā cīņa beidzās ar rezultātu 2:2. Sacensību tiesnesis Andris Zeltiņš mazajiem hokejistiem pasniedza viņu pirmās medaļas. Turpinājumā sekoja pieaugušo hokeja sacensībās„Robežripa”, uz kurām pavisam bija pieteikušās 7 komandas. Api pārstāvēja 3 komandas – „Apes draugi”, „Ape 2” un „Apes vecmeistari”, Alūksni – HK „Alūksne”, bet Malienu „Malienas vilki”. No Igaunijas puses piedalījās mūsu sadarbības partneri no Rouges ar komandu „Rouge” un viena jauktā latviešu-igauņu komanda „Vaidavmalas mežabrāļi”. Sacensības izvērtās spraigas un ātras. Par īstu pārbaudījumu spēlētājiem kļuva nelabvēlīgie laika apstākļi. Sīvā konkurencē 1.vietu izcīnīja hokeja komanda „Apes draugi”, kuras sastāvā spēlēja Ē.Liepiņš, R.Krievāns, R.Zvejnieks, V.Leitis, T.Leitis, R.Ozoliņš, K.Latiks, M.Latiks, R.Semjonovs, J.Palkavnieks, A.Lielgalvis, M.Ciemess. Godpilnā 2.vieta spēlētājiem no kaimiņnovada – „Malienas vilkiem”, bet 3.vieta „Apes vecmeistariem” – A.Lācis, A.Pops, A.Zeltiņš, P.Kubuliņš, E.Ābolkalns, R.Kaktiņš, G.Kaktiņš, G.Bondarevs, J.Ozoliņš, S.Anerauds, M.Levans, Z.Augulis. Aiz līderu trijnieka nākamo 4.vietu izcīnīja komanda „Ape 2”. Piektajā vietā ierindojās „Vaidavmalas mežabrāļi, 6.vieta – HK „Alūksne”, bet 7.vieta komandai „Rouge”. Sacensību laikā tika apbalvoti arī atraktīvākie hokejistu atbalstītāji. Pārsteiguma balvas tika gan Apes, gan Alūksnes atbalstītājiem, jo katram no tiem bija sava „rozīnīte”.

Daiga Bojāre

Apes novada domes projektu vadītāja

7. janvāris, 2012, Ābolkalne Liene