11.jūlijā plkst.10:00 Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēde

18.jūlijā plkst.10:00 Finanšu un tautsaimniecības komitejas 7.sēde

25.jūlijā plkst.14:00 Domes kārtējā 10. sēde

HOKEJA KAISLĪBAS VIRMO APĒ

Print Friendly, PDF & Email

HOKEJA KAISLĪBAS VIRMO APĒ

Apē cilvēki ļoti mīl hokeju un hokeja tradīcijasšeit ir senas un noturīgas.Hokeja spēles azartā tiekiesaistīti aizvien jauni Apes iedzīvotāji un šis sporta veids kļūst populārāks. Lai noskaidrotu labākās hokeja komandas Apē, 7.februārī Hokeja klubs „Ape” rīkoja Mini Kausa izcīņu hokejā, kurā piedalījās 3 pieaugušo komandas un 3 jauniešu komandas. Nepārspēti, pieaugušo konkurencē, izrādījās komanda „Vecmeisteri”, kuras sastāvā bija M.Levans, E.Ābolkalns, I.Karro, A.Zeltiņš, P.Kubuliņš un A.Karpinskis. Jauniešu konkurencē uzvaru ieguva pamatskolas un vidusskolas jauktā komanda, kuras sastāvā bija R.Kaktiņš, H.Laicens, J.Miezītis, B.Ābolkalns, T.Kubuliņš, K.Pops. Visām komandām vārtus sargāja Ēriks Liepiņš un Guntars Miezītis. Nākamais hokeja turnīrs notiks 21.februārī, kad Apē noritēs Ziemas sporta spēles 2009.

Lai turpinātu attīstīt hokeja spēli, Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Ceļā uz sportisku sabiedrību pierobežas pašvaldībās” (SPORTBORDER) ietvaros, aktīvākajiem jauniešiem no Apes tika sniegta iespēja izjust sevi kā pilnvērtīgus hokejistus un piedalīties treniņā, kurš norisinājās Valmieras Olimpiskajā hallē. Sporta skolotājas Aijas Latikas un Hokeja kluba „Ape” pārstāvja Anda Popa vadībā tika nokomplektēti 24 dalībnieki un izveidotas 4 hokeja komandas. Jau ceļā uz hokeja halli gaisā virmoja hokeja kaislības un paši mazākie entuziasti nerimās apspriest jaunākās ziņas par Latvijas izlases sasniegumiem kvalifikācijas turnīros un citām ap un par hokeja saistītām tēmām. Kā arī tika apspriesta taktika par gaidāmo hokeja spēli un par iespēju spēlēt lielo hokeju, pielietojot arī tādus elementus kā „likt” bortā savus pretiniekus.

Ierodoties Valmieras hokeja hallē jaunieši bija patīkami pārsteigti, ka viņiem tika ierādītas sportistu ģērbtuves un varēja sajust sevi kā īstus hokejistus. Treneri palīdzēja sagatavoties hokeja treniņam, palīdzot pareizi notīt hokeja nūjas, sasiet slidas un sniedza informāciju par vispārējiem drošības noteikumiem. Treniņa sākumā jaunieši tika sadalīti divās grupās. No 1.-7.klasei jaunos sportistus trenēja Hokeja kluba „Ape” komandas dalībnieks Māris Latiks un no 8.-12.klasei trenera pienākumus pildīja Hokeja kluba „Ape” komandas dalībnieks Andis Āboliņš. Aizraujošā treniņa laikā jaunie hokejisti apguva iesildīšanāspamatelementus, dažādu kombināciju izspēles,apspēlēšanas, atpakaļ slidošanas un nobremzēšanas tehnikas, vārtsarga iesildīšanas un metienu treniņus. Pēc produktīviem treniņiem jaunieši varēja izbaudīt arī hokeja spēli.

„Sākumā baidījos kā izvērtīsies treniņš, vai mazie klausīs un vai sapratīs ko no viņiem vēlamies sagaidīt,” stāsta Andis Pops, „bet biju patīkami pārsteigts par organizētību un par lielo interesi ar kādu jaunie sportisti pievērsās šim pasākumam.”

„Treniņš patiešām izdevās.” atzīst Māris Latiks, „Bija prieks dalīties ar savu pieredzi un jaunajiem sportistiem iemācīt dažādus hokeja spēles elementus.”

Jaunākais brauciena dalībnieks Bruno Ābolkalns bija ļoti priecīgs par treniņu. „Spēle būtu izdevusies vēl labāk, ja man būtu bijušas uzasinātas slidas. Nesanāca nevienamatņemt ripu, jo bija grūti slidot, neaso slidu dēļ” stāsta B.Ābolkalns.

„Beidzot es saprotu, kas ir hokejs un uz kāda ledus tam ir jānotiek,” atzīst Dāvis Drubiņš, priecājoties par sniegto iespēju un par gludo ledu. Savukārt, 12.klases skolnieks Vilnis Leitis uzsvēra, ka hokeja spēles aikā vēlējies izjust lielāku konkurenci un spraigāku spēli.

Sporta skolotāja A.Latika pateicas visiem brauciena dalībniekiem un atzinīgi novērtē to, ka neskatoties uz vēlo braucienu, visi nākamajā dienā ieradās skolā.

Brauciena dalībnieki atzīst, ka ļoti vēlētos turpināt šādus treniņus.

Liene Ābolkalne,
projektu vadītāja

Dalīties:
7. janvāris, 2012, Ābolkalne Liene
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs