11.jūlijā plkst.10:00 Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēde

18.jūlijā plkst.10:00 Finanšu un tautsaimniecības komitejas 7.sēde

25.jūlijā plkst.14:00 Domes kārtējā 10. sēde

Sporta diena „Ziemas prieki 2009”

Print Friendly, PDF & Email

Sporta diena „Ziemas prieki 2009”

 Turpinās Igaunijas un Latvijas pārrobežu sadarbības programmas atbalstītā projekta ”Ceļā uz sportisku sabiedrību pierobežas pašvaldībās” aktivitātes. Pēc nesen notikušās zemledus makšķerēšanas Igaunijā tagad, 21. februārī Apes mototrasē notika sporta diena ar ļoti daudzveidīgu – jautru un nopietnu – ziemas sporta veidu piedāvājumu. Bija ieradušies dalībnieki ne tikai no projektāiesaistītajām pašvaldībām – Apes un Reuges, bet arī no Jaunlaicenes, Gaujienas, Alūksnes, kā arī Cēsīm, Tukuma u.c. vietām.

Sacensības kā pirmie sāka zemledus makšķernieki, kas Gvido Semjonova vadībā devās nevis uz ierasto Kalekaura ezeru, bet uz Lukstu Trapenes pagastā, kur „bļitkotājus” viesmīlīgi uzņēma ezera saimnieks Austris Gailītis. 15 dalībnieku konkurencē lielāko lomu izvilka jaunlaicenietis V.Grigorjevs (1006 gr), 2.vieta – I.Vīksna (262 gr), 3.vieta – G.Bondarevs (229 gr). Jauniešu konkurencē 1.vietu ieguva Reinis Semjonovs, 2.vieta – Raitis Semjonovs un 3.vieta – K.Latiks.

Pašgatavoto bobu parādē bija 6 komandas. Tām vajadzēja nobraukt ar savu darinājumu no kalna. Interesanti bija visi braucamie, bet visvairāk skatītājus sajūsmināja bobs „Vīru koris televizorā”, kurā satilpa 17 cilvēki. Savukārt, sportu ar desiņu cepšanu veiksmīgi apvienoja M.Leimaņa, K.Raipaļa unE.Branta izgatavotais ”braucošais grils”.

Liela atsaucība bija distanču slēpošanai, tur pieaugušo dalībnieku bija vairāk kā jauniešu. Vīru konkurencē nepārspēti izrādījās Igaunijas pārstāvji, 1.vieta – T.Toots, 2.vieta – K.Luik, 3.vieta – J.Palkavnieks. Sieviešu konkurencē 1.vieta – G.Liepiņa, 2.vieta – S.Liepkāja, 3.vieta – G.Brante. 10.-12.klašu meiteņu grupā vienīgā dalībniece bija E.Karaseva (Alūksne), bet zēnu grupā 1.vietu ieguvaM.Apsītis, 2.vieta – A.Apsītis, 3.vieta – S.Ņeupakojevs. 7.-9.klašu meiteņu grupā 1.vieta – K.Zeltiņa, 2.vieta – E.Kazaka, 3.vieta – D.Apine, zēnu konkurencē 1.vieta – G.Lakstīgala, 2.vieta – R.Belkins, 3.vieta – M.Ciemess. 4.-6.klašu meiteņu grupā 1.vieta – M.Vorofolomejeva, 2.vieta – E.Brante, 3.vieta – Dž.Ķēniņa, zēnu grupā 1.vieta – M.Leimanis, 2.vieta – E.Žīgurs, 3.vieta – V.Timofejevs. 1.-3.klašu meiteņu grupā 1.vieta – S.Virse, 2.vieta – R.Ozoliņa, 3.vieta – S.Jansone, zēnu grupā 1.vieta – B.Ābolkalns, 2.vieta – R.Karro, 3.vieta – M.Brīdaks. Slēpotāji, labprāt, izmantoja D.Ozoliņa Apes vidusskolas piedāvātās slēpes un zābakus, kas arī iegādāti iepriekšējo projektu rezultātā.

Vislielākais skaits dalībnieku – tuvu simtam – bija šaušanā, kā arī ausaines mešanā tālumā, kur vīriešu konkurencē 1.vietu ieguva P.Kazaks, 2.vieta – V.Atropovs, 3.vieta – D.Piģulis, savukārt, sieviešu konkurencē vistālāk ausaini aizmeta S.Jansone, 2.vieta – E.Jarv (Igaunija), 3.vieta – L.Pope.

Uzjautrinošs bija arī ziemas sacensību veids – ātrumsacensība „Finkas skrējiens” ar īpašām ledus ragavām, kur piedalījās 56 dalībnieki. 1.vieta vīru grupā bija R.Semjonovam, 2.vieta – K.Ratsepam, 3.vieta – S. Ņeupakojevs. Sievu konkurencē 1.vieta – P.Narvik (Igaunija), 2.vieta – H.Kasak (Igaunija), 3.vieta – G.Liepiņa.

Savdabīgi, kājām slīdot, un mēģinot bumbu trāpīt florbola vārtos, notika ” futbols filčos” – pirmās divas vietas tika apeniešiem (komandai „Bundeļi” (J.Palkavnieks, N.Trepenskis, R. Ņeupakojevs, Kristaps un Kalvis Kalniņi) un komandai „Lēčie” (K.Ratseps, R.Semjonovs, H.Laicens, Ē.Liepiņš, I.Augulis), trešie- igauņi.

Ragaviņu vilkšanā piedalījās 22 pāru komandas, apenieši te ieguva visas 3 godalgotās vietas (1.vieta – N.Prazņicāns, R.Semjonovs, 2.vieta – K.Ratseps, A.Cekule, 3.vieta – R. Ņeupakojevs, N.Trepenskis).

Jautrā stafete prasīja krietni daudz veiklības un precizitātes – tur bija gan nepilnais biatlons, gan glābšanas ragavu vilkšana pa motokrosa trasi. Bez soda apļiem to veica komanda ”Rudzu maize” (H.Laicens, R.Bērziņa, K.Ratseps, K.Oto), aiz sevis atstājot divas igauņu komandas.

6 komandas spēkojās virves vilkšanā – arī te apenieši bija spēcīgāki.

Skijoringa paraugdemonstrējumos savu prasmi rādīja 15 ekipāžas. Slēpotājus vilka kvadracikli. Te piedalījās arī divas dāmas! Ātrākie izrādījās komanda „Lēnie” (S.Vītoliņš, J.Palkavnieks), aiz viņiem palikakomanda „Hoboti” (M.Janušs, G.Lakstīgala) un kā trešie finišēja komanda „GDU” (A.Karpinskis, K.Rencis).

Jāpiebilst, ka aizrautīgajiem sacensību dalībniekiem organizatori bija sarūpējuši tēju un sātīgu zupu. Dega ugunskuri, bija ļoti jauks noskaņojums. Bija interesants noformējums – floristu veidotie zaķi.

Vakarpusē sportiskās kaislības līdz pat pusnaktij virmoja uz hokeja laukuma – slidotavas, ko Rūpniecības ielā ierīkojis Rinārs Teters. 8 komandu vidū bija gan Apes, gan Alūksnes, gan Reuges un jauktās komandas. Uzvarēja ”Brekši” (K.Latiks, A.Āboliņš, S.Niedra, O.Iļjins, S.Bundzens) otrajā vietā – „Vecmeistari” (A.Zeltiņš, P.Kubuliņš, S.Anerauds, A.Karpinskis, E.Ābolkalns, R.Ozoliņš), aiz viņiem –„Ape” (R.Zvejnieks, V.Leitis, T.Leitis, R.Krievāns, J.Palkavnieks, H.Laicens).

Sacensību apbalvošanā labākie saņēma īpašus kausiņus, suvenīrus. Savukārt hokejistiem un slēpotājiem tika medaļas. „Paldies visiem, kas palīdzēja notikt šīm sacensībām,” saka Apes sporta darba organizatore Aija Latika. ”Šī bija laba iespēja sportiski atpūsties visai ģimenei kopā, un prieks, ka daudzi to arī izmantoja: Ķelpu, Brantu, Raipaļu, Apiņu, Vītoliņu, Ratsepu, Janušu, Ābolkalnu ģimenes un citi. Sevišķi liels paldies Sandrim Janušam, kurš kopā ar draugiem ieinteresēti un profesionāli vadīja sacensību vietas sagatavošanu. Paldies arī igauņu valodas tulcei Līgai Seņinai, kura palīdzēja pārvarēt valodas barjeru! Jauki, ka uz vietas radās arī savi sacensību komentētāji!”

Lielu darbu veica projektu vadītāja Liene Ābolkalne kopā ar Daigu Bojāri, lai šis pārrobežu pasākums varētu notikt.

L.Ābolkalne saka paldies visiem pasākuma atbalstītājiem – Apes komunālajai nodaļai, Moto klubam „Ape”, Gvido Semjonovam, Gundai Purakalnei, Mārtiņam Janušam, Jurim Ozoliņam, Hokeja klubam „Ape”, personīgi Andim Popam, Austrim Gailītim, Artūram Dukulim, Andrejam Karpinskim, Jānim Latikam, Edgaram Strautam, Naurim Teteram, Aivo Līvam, Igoram Dzedonim, Salvim Vītoliņam, Rināram Teteram, Guntim Zvejniekam un citiem brīvprātīgajiem palīgiem un tiesnešiem sporta dienā.

 Astra Binde,
Apes tūrisma informācijas centra vadītāja

Dalīties:
7. janvāris, 2012, Ābolkalne Liene
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs