25.jūlijā plkst.14:00 Domes kārtējā 10. sēde

Sportiska „Vasaras jezga” Apē

Print Friendly, PDF & Email

Sportiska „Vasaras jezga” Apē

22.augusta rīts Apē iesākās sportiskā noskaņā, jo ikviens pilsētiņas viesis un iedzīvotājs tika aicināts piedalīties sporta dienas „Vasaras jezga” dažāda rakstura sportiskajās aktivitātēs – gan individuālās, gan komandu spēlēs, gan arī ģimeņu stafetēs.

Jau no paša rīta kā pirmās uzsākās sīvas cīņas pludmales volejbola sacensībās. Kā izrādījās šīs sacensības bija viskuplāk pārstāvētās, jo tajās piedalījās visvairāk komandu – deviņpadsmit vīriešu un 6 sieviešu. Vīriešu komandu konkurencē stiprākie volejbolisti izrādījās Ignats Straume un Tomass Gorskis, kā otros labākos atstājot Rināru Teteri un Dzintaru Adleru, 3.vietā paliekot Intaram Dambim un Rinaldam Rateniekam. Sieviešu komandu konkurencē par uzvarētājām kļuva pašmāju spēlētājas Dina Vītola un Santa Sāre, 2.vietā atstājot Dzintru Andrejevu un Mariku Magaziņu, bet 3.vietā ierindojās Ilze Latika un Madara Jakobsone.

Paralēli volejbola sacensībām norisinājās arī strītbola sacensības vīru komandām. No deviņām komandām strītbola sacensībās 1.vietu izcīnīja komanda „Ape”, kurā spēlēja Andris Purakalns, Salvis Vītoliņš, Kārlis Latiks un Raitis Semjonovs. 2. vietā ierindojās komanda „Seniori” ar spēlētājiem Andri Gailīti, Andri Zeltiņu, Egīlu Abolkalnu un Normundu Šķepastu, bet godpilno 3.vietu izcīnīja mūsu kaimiņi no Igaunijas komanda „Rouge” – Sander Liiva, Sten Kallas, Martin Kallas un Lauri Pilv.

Ne mazāk spraigas un aizraujošas sacensības risinājās skolas sporta zālē. Tur „Apes un Rouges jauniešu hokeja vasaras nometnes” noslēgumu iezīmēja florbola sacensības, kurās tikās jaunie hokejisti, lai cīnītos ar saviem vienaudžiem. Pavisam florbola sacensībās dalību ņēma 7 komandas. Spraigās cīņās 1. vietu izcīnīja komanda „Naži” no Apes. Tās sastāvā Ralfs Andersons, Toms Leitis, Sandis Ņeupakojevs, Armīns Podziguns un Mārtiņš Ciemess. Godpilnajā 2.vietā ierindojās arī komanda no Apes „Margarīns” – Helvijs Laicens, Kristaps Kalniņš, Roberts Kaktiņš, Ēriks Liepiņs un Oskars Bormanis. 3.vietā komanda „Vidaga” – Raitis Kazaks, Ralfs Kazaks, Juris Nīmants, Ansis Ceļmillers un Dairs Čams.

Uz individuālajām un ģimeņu sacensībām dienas laikā aktīvi aicināja dienas vadītāji Vidzis, kura tēlā iejutās Mārtiņš Janušs un viņa pielūdzēja – Gunta Brante! Sacensībās gumijas bumbas mešanā tālumā, kas notika turpat tirgus laukumā, labākos rezultātus sievietēm uzrādīja Laine Bondareva, aiz sevis atstājot Irīdu Zvejnieci (2.vieta) un Kristiānu Oto (3.vieta). Vīriešu konkurencē nepārspēts palika Jānis Ļuļis, 2.vietā atstājot Kristapu Cīruli, 3.vietā ierindojās Kalvis Kalniņš.

Ne mazāk aizraujošas un netradicionālas izrādījās šautriņu mešanas sacensībās, jo šoreiz šautriņa bija jāmet ar otru galu. Šajās sacensībās 1.vietā ierindojās Armīns Podziguns, 2.vieta Vilnim Leitim, bet 3.vieta Andrim Zeltiņam. Dāmu konkurencē uzvaru izcīnīja Kristiāna Oto, 2.vietā ierindojās Ilze Latika, bet 3.vietā Liene Apine.

Apvienotajā basketbola soda metienu un trīspunktu metienu sacensībā labākais vīriešu konkurencē izrādījās Roberts Kaktiņš, aiz sevis atstājot Kārli Latiku (2.vieta) un Vilni Leiti (3.vieta).

Sievietēm labāko trijnieku atklāja un 1.vietu ieguva Dace Sproga, 2.vieta – Esmeraldai Kazakai, bet 3.vieta Dinai Vītolai.

Apes brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības izveidotajā atrakcijā – riteņbraukšanā – dalību ņēma gan lielāki, gan mazāki divriteņu un trīsriteņu cienītāji. Tomēr veiklākais riteņbraucējs izrādījās Toms Leitis (1.vieta), Matīss Leimanis (2.vieta), Raitis Semjonovs (3.vieta).

Par īstu šovu izvērtās traktora riepas velšanas sacensības. Kur līdzjutēju uzmundrinātas savā starpā cīnījās gan dāmas īsos bruncīšos un sportiskā ietērpā, gan kungi. Ātrākā šajās sacensībās izrādījās Ilze Latika, 2. vieta Madarai Jakobsonei, bet trešā – Mairai Ļuļei. Vīriem kā jau vīriem riepa lielāka un smagāka. Stiprākais šai sacensībā – Ritvars Ņeupakojevs, otrais – Artis Pilskalns, trešais – Kristaps Cīrulis.

Šajā dienā tika piedāvātas triju veidu netradicionālas sacensības arī ģimenēm. Sacensībā ar lēkājamām bumbām 1.vietu ieguva Esmeralda Kazaka un Gatis Kazaks, 2.vietā ierindojās Dace Sproga un Rūta Sproga, bet 3.vietā – Vineta Zariņa un Aiva Zariņa. Vislabākie golfa sacensībās izrādījās Ivo Ķelps un Gatis Mellītis, otrajā vietā ierindojot – Līgu Kazaku un Gatiu Mellīti, bet trešajā – Žannu Milleri un Danielu Zariņu. Olu vākšanas sacensībās, kurās ģimenei vajadzēja apvienoties un meklēt olas, veiklākie izrādījās Jurģis Sīmanis un Uģis Sīmanis, 2.vietā – Sarmīte Cīmure un Nauris Kristaps Gailītis, 3.vietā – Samanta Virse un Liena Grauda.

Sporta dienas organizatore Aija Latika priecājās par kupli apmeklēto sporta dienu ne tikai no dalībnieku puses, bet arī skatītāju lielo interesi. „Ļoti liels prieks, ka mums pievienojas arī kaimiņzemes Igaunijas pārstāvji, tā sacensībām piešķirot jau starptautisku nozīmi” tā Aija Latika. Kopumā sacensību dalībnieki bija ieradušies kuplā pulkā no Alūksnes, Jaunlaicenes, Virešiem, Trapenes, Zeltiņiem, Rīgas un vēl citām tuvākām un tālākām pašvaldībām!

Sporta diena „Vasaras jezga” norisinājās Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Ceļā uz sportisku sabiedrību pierobežas pašvaldībās” (SPORTBORDER) Nr. EU 29876 ietvaros.

 

Daiga Bojāre,
Apes novada domes projektu vadītāja

 

Dalīties:
7. janvāris, 2012, Ābolkalne Liene
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs