11.jūlijā plkst.10:00 Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēde

18.jūlijā plkst.10:00 Finanšu un tautsaimniecības komitejas 7.sēde

25.jūlijā plkst.14:00 Domes kārtējā 10. sēde

Apes jaunieši piedalās starptautiskā volejbola nometnē

Print Friendly, PDF & Email

Apes jaunieši piedalās starptautiskā volejbola nometnē

Turpinoties Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projektam Nr. EU 30108 „Bumbu sporta tradīciju veicināšana pierobežas reģionā caur cieša sadarbības tīkla veidošanu starp bumbu sporta aktīvistiem Igaunijā un Latvijā” (Cross Border Ball) no 28.jūnija līdz 2.jūlijam Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas desmit jaunie volejbolisti vecumā no 13 līdz 16 gadiem kopā ar jauniešiem no Veriem un Lasvas piedalījās starptautiskā volejbola nometnē Lasvā (Igaunijā), iegūstot jaunu pieredzi volejbola spēlē.

Kopā ar jauniešiem nometnē piedalījās sporta skolotāja Aija Latika, kura atzīst, ka bijis ļoti jauki, jo jaunieši ar īpašu prieku un degsmi divas reizes dienā nopietni trenējušies. Apenieši bijuši nenogurdināmi. Brīvajā laikā atraduši iespēju spēlēt volejbolu arī sporta zālē līdz pat gulēt iešanas laikam. Aija Latika stāsta: „Ja es nevarēju kādu satikt guļamistabā, tad droši varēju meklēt sporta zālē. Tur volejbola spēles ritēja pilnā sparā, trenējoties gan individuāli, gan lielākās un mazākās komandās.  Jaunieši bija ļoti draudzīgi.”

Visas šīs jaukās dienas Apes pārstāvji dzīvoja Kaapa skolā Lasvā netālu no Veriem. Nometnē tika nodrošinātas naktsmītnes, ēdināšana 5 reizes dienā, treniņi un dušas, kā jau sportistiem pienākas. Treniņos mūsu jaunieši izmantoja projekta ietvaros Apei iegādātos volejbolistu ceļu sargus.

Šajā nedēļā profesionāļu vadībā jaunieši apguva jaunus vingrinājumus, kurus jāizmanto spēlējot laukumā. Treniņus vadīja gan profesionāli treneri, gan arī tika iesaistīta treneru jaunā maiņa – 18 gadīgi jaunieši, kuri tieši šajā nometnē varēja apgūt tiesāšanas un trenēšanas prasmi. Nodarbības notika gan „Cross border ball” projekta ietvaros uzbūvētā klasiskajā volejbola laukumā ārā ar tenisīta segumu, gan basketbola laukumā ar koka grīdas segumu uz kura var spēlēt arī volejbolugan arī pie skolas esošajā sporta laukumā ar sintētisko segumu, kurš vēl gaida kārtu rekonstrukcijai, lai kļūtu par mūsdienīgu stadionu. Kulminācija nometnei bija pēdējā dienā, kad norisinājās draudzības spēles starp nometnes dalībniekiem jauktās komandās.

Kaut gan nometnes galvenais uzdevums bija volejbola spēles apguve, tās rīkotāji bija padomājuši arī par citu sporta aktivitāšu piedāvājumu – basketbolu, futbolu, galda spēlēm, pludmales volejbolu, orientēšanās un kā pati interesantākā izvērtās beisbola spēles apmācība profesionāļu vadībā. Treniņu starplaikos jaunieši devās nelielās ekskursijās uz Igaunijas Aizsardzības spēku Kuperjanova kājnieku bataljonu, glābšanas dienestu, policijas un robežsardzes departamentu,  bija iespēja atpūsties pie ezera un kā īpašs notikums bija kino vakars latviešu valodā ar igauņu subtitriem.

Skolēni uzsvēra, ka nometne bija izdevusies. Mājās braukt negribējies, nometni vajadzējis pagarināt par vēl vienu nedēļu. Aija Latika atzīst, ka šo vēlmi veidoja aizraujošā, organizētā un sirsnīgā vide. Jaunieši sadraudzējās, uzlaboja komunicēšanas spējas. Dažs to izdarīja protot labi angļu valodu, cits visas nedēļas garumā paspēja iemācīties dažus vārdus igauniski un pat pielietot tos.

Skolēniem, kuri nodarbojas ar volejbolu ikdienā, tās bija papildus nodarbības prasmju pilnveidošanā, bet pārējiem, kuri labprāt vēlējās pamēģināt, tā bija iespēja, to sākt ar šo nometni. Dažs būs pieredzes bagātāks, bet dažam, kurš tikai uzsāka pirmās iemaņas un prasmes, tās noderēs, lai visu apgūto turpinātu skolas sporta spēļu pulciņā.

Sarunās ar treneriem Aija Latika uzzinājusi, ka mūsu grupā viņu skatījumā ir redzami arī perspektīvi volejbolisti, bet jāatceras, ka progresam jāiet roku rokā ar fizisko sagatavotību un plašu vingrinājumu apguves klāstu un tikai tad būs panākumi.

Atvadoties no nometnes dalībniekiem nometnes sporta aktivitāšu vadītājs Jüri Nassars teicis: „Ceru, ka patika! Ceru, ka kaut ko apguvām, kas noderēs arī turpmāk, un, lai atmiņā paliek tas labais, ko varējām Jums sniegt. Ceram uz sadarbību starp skolām arī turpmāk!”

 

 

Dalīties:
7. janvāris, 2012, Ābolkalne Liene
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs