11.jūlijā plkst.10:00 Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēde

18.jūlijā plkst.10:00 Finanšu un tautsaimniecības komitejas 7.sēde

25.jūlijā plkst.14:00 Domes kārtējā 10. sēde

STRĪTBOLA FESTIVĀLS APĒ

Print Friendly, PDF & Email

„STRĪTBOLA FESTIVĀLS APĒ”

Sacensības ielu basketbolā

5.-6.jūnijs, Ape

Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekts

EU 30108   “CROSS BORDER BALL”

No 5. līdz 6. jūnijam Apē Strītbola festivālā četrās grupās sacentās dažāda vecuma strītbola cienītāji Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta Nr. EU 30108 „Bumbu sporta tradīciju veicināšana pierobežas reģionā caur cieša sadarbības tīkla veidošanu starp bumbu sporta aktīvistiem Igaunijā un Latvijā” (Cross Border Ball) ietvaros.

Festivāla pirmajā dienā, 5.jūnijā, vienā grupā sacentās jaunieši no 18 gadu vecuma un vīrieši. Šī grupa piedzīvoja lielāko atsaucību, jo spēlēs piedalījās visvairāk komandu – kopskaitā 17. Sīvā konkurencē 1.vietu izcīnīja komanda „Rūsiņš” no Gulbenes (Artis Luguzis, Ingars Andževs, Mārtiņš Bogdanovs, Gints Grodnijs), 2.vietā ierindojās komanda „Vienalga” no Alūksnes (Reinis Brūveris, Valters Šelders, Kaspars Paegle), bet 3.vietā – „4×89” no Alūksnes (Kristaps Mediss, Kristaps Marķitāns, Raimonds Brīdaks).

Sacensības 6. jūnijā, festivāla otrajā dienā, tika organizētas trīs grupās. Pirmajā grupā sacentās jaunieši līdz 17 gadu vecumam, 10 komandu konkurencē kopējais dalībnieku skaits šajā grupā sasniedza 30 jauniešus. Uzvaru izcīnīja „Čārlija Eņģeļi” no Alūksne (Edgars Zvejnieks, Krišjānis Graudiņš, Artūrs Felders, Rūdolfs Sviklis), aiz sevis atstājot 2.vietas ieguvējus „Termītus” no Apes (Mārtiņš Ciemess, Mārtiņš Apsītis, Oskars Bormanis, Ralfs Andersons) un 3.vietas ieguvējus „Ziķerus” no Apes (Guntis Lakstīgala, Mareks Lilientāls, Mikuss Smarods, Toms Klidzējs).

Otrajā grupā sacentās jaunietes līdz 17 gadu vecumam. Četru komandu konkurencē 1.vietā ierindojās „Rauga pankūkas” no Alūksne (Līva Augule, Deivisa Morozova, Agnese Repule), 2.vietā „Es atrāvos” no Alūksne (Ance Bērziņa, Eva Paringa, Krista Ramane) un 3.vietā „L2J” no Alūksnes (Linda Jeļeva, Laura Volcīte, Jana Volcīte).

Savukārt trešajā grupā – jaunietēm no 18 gadiem un sievietēm sacentās tikai divas komandas. Uzvaru izcīnīja Alūksnes un Apes apvienotā komanda „V.I.P.S” (Dina Vītola, Andžela Ivanova, Lauma Parce, Santa Sāre) aiz sevis atstājot Alūksnes komandu „GACHO” – Alūksne (Elīna Karaseva, Karīna Kica, Žanete Tomsone).

Paralēli strītbola sacensībām abas dienas norisinājās arī trīspunktu un soda metienu turnīrs, kas tika veidotas kā individuālās sacensības sievietēm un vīriešiem vienā konkurencē. Pirmajā dienā 65 dalībnieku konkurencē veiksmīgākais izrādījās Ingars Andževs no Gulbenes (1.vieta) ar 9 punktiem, Valters Šeldevs no Alūksnes  (2.vieta) ar 7 punktiem un Rauls Alvaters no Alūksnes (3.vieta) ar 6 punktiem. Festivāla otrajā dienā dalībnieku skaits šajā turnīrā sasniedza 81. Pirmajā vietā ierindojās abu dienu augstāko rezultātu sasniegušais Rinārs Teters no Apes ar 11 punktiem. Otrās un trešās vietas ieguvēji noskaidrojās ar pārmetienu palīdzību attiecīgi  2.vietā ierindojot Jāni Epneru (Ape), bet 3.vietā Aiju Latiku (Ape).

Sadarbībā ar „Veselības inspekciju” un Veselības veicināšanas un profilakses nodaļas veselības veicināšanas koordinētāju Ingrīdu Sniedzi abas dienas pārbaudīt savus spēkus trīspunktu un soda metienu turnīrā tika aicinātas arī ģimenes, lai cīnītos par iespēju savā īpašumā iegūt „Veselības enciklopēdiju”. Abās dienās kopā uzaicinājumam atsaucās 16 ģimenes. Grāmatu savā īpašumā ieguva Jānis, Aija un Kārlis Latiki (15 punkti), Juris, Rita un Rolands Ozoliņi (10 punkti), Jānis, Arnis Epneri, un Mārīte Apsīte (14 punkti).

Apes pilsētas sporta darba organizatore Aija Latika atzīst, ka divu dienu strītbola  festivāls bija izdevies. Prieks ir ne tikai par dalībnieku atsaucību – lielo dalībnieku skaitu, bet arī pozitīvajām atsauksmēm, kas pierāda, ka šāda veida sacensības jārīko arī turpmāk. Prieks arī par Apes  iedzīvotāju aktivitāti un dalību šāda veida sacensībās.

 

Daiga Bojāre

Projektu vadītāja

 

 

Dalīties:
7. janvāris, 2012, Ābolkalne Liene
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs