Starpvalstu sadarbība veicinās uzņēmējdarbības attīstību

EE LV RUSAr 2013.gada 30.aprīli savu darbību uzsāk projekts „Kultūras mantojuma un dabas resursu izmantošana uzņēmējdarbības attīstībā pierobežas reģionos” („Heritage Business”). Pirmā projekta partneru tikšanās notika 7. maijā Obinitsā, Setomaa, Igaunijā. Projekta partneri – Setomaa pagastu apvienība (Igaunija), Pečoru rajona administrācija (Krievija) un Apes novada pašvaldība (Latvija). Šīs organizācijas apvienojušas savus spēkus uzņēmējdarbības attīstībai savās teritorijās, mazo un vidējo uzņēmumu darbībai pierobežas zonā, veicinot pārrobežu sadarbību, izmantojot vietējo kultūras mantojumu un dabas resursus savu produktu izstrādē. Projekts ir vērsts uz mazo un vidējo uzņēmumu spējām izmantot vietējo kultūras mantojumu, tradīcijas un vietējos resursus dažādās uzņēmējdarbības nozarēs. 2014.gadā Pečoru pilsētā tiks atvērts pārrobežu uzņēmējdarbības sadarbības centrs. Mazie un vidējie uzņēmumi no pierobežas reģiona varēs izmantot šo centru, gan rīkojot kopīgas sanāksmes, apspriedes, apmācības, seminārus, varēs prezentēt un piedāvāt savu produkciju un pakalpojumus partneriem, kā arī iegūt informāciju par sadarbības iespējām un tirgus preču noietu Krievijā un Igaunijā. Plānoti arī pieredzes apmaiņas braucieni uzņēmējiem pie sadarbības partneriem. Kā otra projekta aktivitāte tiek plānota ieviest skolās, proti, tiks organizētas uzņēmējdarbības apmācības skolniekiem un skolotājiem no Setomaa, Pečoriem un Apes, kopīgi izveidojot pārrobežu sadarbības tīklu skolām, kas piedalās šajā programmā. Plānoti apmaiņas mācību braucieni skolēnu grupām un skolotājiem uz Krieviju un Igauniju, lai dalītos biznesa ideju plānošanā un realizēšanā.

Projekts „Heritage Business” finansē Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programma Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta ietvaros 2007-2013. Apes pašvaldības kopējais projekta budžets ir 57 245.00 EUR, t.sk. programmas finansējums ir 90% jeb 51 519.00 EUR, pašvaldības līdzfinansējums ir 5 % jeb 2 863 EUR un valsts budžeta līdzekļi ir 5% jeb 2 863 EUR.

SEMINĀRI

Seminārs par biznesa iespējām Igaunijā 06.03.2014  (295 KB, pdf)
Seminārs par biznesa iespējām Latvijā 05.03.2014
 (298 KB, pdf)