Saistītie raksti

Lielās Talkas pārgājiens pa Vaidavas dabas taku

Print Friendly, PDF & Email

SLIEDES LogoLielaTalkaLogo_300_2015

Tuvojoties Lielajai Talkai, kas visā Latvijā notiks 25. Aprīlī, tematisko pasākumu ietvaros aktīvi darbojas  Apes jauniešu klubs „Sliedes”.  

Kopā ar jauniešu darba koordinatoru Mārtiņu Janušu  tika  izveidots un  iesniegts konkursam videosižets portālā talkas.lv  (par to līdz 10. aprīlim turpinās aktīva balsošana!).

Savukārt Otrajās Lieldienās –  6. aprīlī  notika pārgājiens pa Vaidavas dabas taku ar jauniešu izdomātu nosaukumu  „Vaidavas solis”.

Šī taka izveidota 2014. gadā  ūdenstūrisma projekta „Riverways” ietvaros,  piedaloties Vidzemes augstskolas studentiem un pasniedzējiem vasaras prakses laikā.  Par objektiem takā vēstī informatīvie stendi un norādes. Pēc studentu idejas ar zemē iespraustām slotām iezīmētā taka  ir apmēram 1,5 km gara, tā ved gar Raganu klintīm un veido loku gar Vaidavu ap Pilsētas kapiem.  Šoreiz to izgājām, sākot no  informatīvā stenda pie D.Ozoliņa Apes vidusskolas pa Pasta ielu, tālāk nogriežoties  pa  Dārza ielu gar darbnīcām,  tālāk gar kapiem  līdz peldvietai,  pa Vaidavas krastu  līdz Acu avotam, bet  pēc tam gar Veselības avotu  nācām  atpakaļ uz  Vaidavas līci pie vidusskolas.

Pārgājiens VAidavas dabas taka (46)

Pastaiga pa taku pavasarīgajā dienā pulcēja vairāk kā divus desmitus visdažādāko vecumu apeniešu, no kuriem  jaunākajam dalībniekam bija tikai 3 gadi.  Vides gida Astras Bindes  vadībā, nodrošināti ar maršruta  plānu, dalībnieki iepazina  dažādus dabas un vēstures objektus, apstājās atpūtas vietās. Ne visi no pārgājiena dalībniekiem agrāk bija ievērojuši  priedi ar vēja slotu, „Cauro priedi”,  izaugumus – māzerus uz koku stumbriem, kazeņu audzes, bebru darbības vietas. Novadpētnieces Diāna Liepiņa un Irēna Meistere savukārt pastāstīja par vēsturiskiem notikumiem, kas risinājušies šajā apkārtnē.

Pārgājiena laikā  ceļam notika  vides sakopšana  takas malās –   maisos  savākti  neapzinīgu gājēju atstātie atkritumi. Vienlaikus tika veikts arī vēl kāds  pārgājiena uzdevums –  vērtēt  izveidoto taku un sniegt savus priekšlikumus tās labiekārtošanai. Izskanēja  ierosinājumi iekārtot gan ērtāku pieeju un kāpnes uz Veselības avotiņu, gan papildināt takas marķējumu un ierīkot  vēl kādas atpūtas vietas, instalācijas un atrakcijas Vaidavas līčos.

 Pasākuma  izskaņā bija  pikniks pie ugunskura, baudot piparmētru tēju un cepot desiņas,  neizpalika arī šūpošanās Lieldienu noskaņās. Savukārt konkurss  par vides jautājumiem liecināja, ka jaunieši  labi orientējas dabaszinībās, kā  arī ir vērīgi klausījušies gida stāstījumu pārgājiena laikā.

Astra Binde
Apes tūrisma darba organizatore

 

Dalīties:
8. aprīlis, 2015, Madara Tjuksa
lveerudeen