Saistītie raksti

Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolā pasākums ”Simtozolu meži simtgadu Latvijai”

Print Friendly, PDF & Email

 

06.11.2015. Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolā notika pasākums ”Simtozolu meži simtgadu Latvijai” .

Pateicoties skolotājai Sanitai Baumanei, kura bija pieteikusi mūsu skolu akcijā, 30.10.2015. septiņpadsmit Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas skolēni un 2 skolotājas- Sanita Baumane un Līvija Karro, piedalījās Rugāju novada vidusskolā akcijas “Simtozolu meži simtgadu Latvijai” atklāšanā. Šīs akcijas mērķis ir iesaistīt bērnus un jauniešus, kas vāks zīles un stādīs ozolu stādus Latvijas zemē, veidojot ozolu alejas ( vismaz 100 vietas ar vismaz 100 ozoliem katrā) par godu Latvijas Valsts Neatkarības simtajai gadadienai. Pasākums bija veidots patriotiskā gaisotnē.

Pasākumu atklāja  9.klases skolniece Elīza Puriņa ar O. Vācieša dzejoli “Ozoli kā svečturi”.

Katrs akcijas dalībnieks saņēma piecgadīgu ozoliņa stādu un Latvijas kartē iezīmēja vietu, kur ozoli tiks iestādīti. Šodien tas tiks izdarīts mūsu pilsētā Apē. Aicinājums mums visiem uz turpmākiem darbiem- savākt 100 zīles, iestādīt tās dārza malā vai kastītē.  Pirmajā gadā sagaidīt, kad tās izdīgst, kopt un trešajā gadā izstādīt šos stādus zemē uz Latvijas simtgadi. Tas būs 2018.gadā!

Ir svarīgi apzināties, ka mēs paši katrs veidojam mūsu zemi, tādu kādu mēs to vēlamies redzēt. Un jāsāk ar tuvāko vietu, kur mēs dzīvojam. 4.klases skolēni dzied dziesmu “Skaista mana brāļa sēta”.

Latviešiem ir salīdzinājums- puiši kā ozoli un meitas kā liepas. Tiek aicināti viens skolēns no katras klases, kuri runā  tautas dziesmas par ozoliem. Tautas dziesmās tiek pieminēts mūsu dižkoks – ozols, tā stiprums, spēks un varenums.

Skolēnus uzrunāja arī Apes novada dārzniece Anita Harju un novēlēja, lai skolēni rūpējas par savu zemi, lai tā  būtu sakopta un zaļa. 

Šī pasākuma ideja bija, lai mēs spētu aizdomāties par tiem labajiem  darbiem un ieguldījumiem, kurus varēs redzēt nākamās paaudzes, jo mēs zinām, ka koks aug gandrīz 100 gadus.

Rugājos mēs uzrakstījām novēlējumu Latvijai “Lai mūsu dzimtenē Latvijā cilvēki ir stipri kā ozoli, lai ir gudri bērni un pati zeme, lai zeļ un plaukst! “

Veidosim kopā stipru un skaistu Latviju!   

Pēc pasākuma pie skolas pļavā tika iestādīti 22 ozoliņi.

Līvija Karro
Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas skolotāja 
Dalīties:
12. novembris, 2015, Madara Tjuksa
lveerudeen