Saistītie raksti

Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas audzēkņi piedalās Latvijas Skolu ziemas olimpiskais festivālā

Print Friendly, PDF & Email

 

Nedēļas nogalē Ērgļos un Viešūra kalnā ar vērienu norisinājās Latvijas Skolu ziemas olimpiskais festivāls, kura ietvaros divas dienas vairāk nekā tūkstotis Latvijas skolu jauniešu cīnījās par godalgām astoņos ziemas sporta veidos. Pasākuma piedalījās skolēni vecumā no 10 līdz 19 gadiem .

Atklājot Latvijas Skolu ziemas olimpisko festivālu 3. februārī, svinīgā atklāšanas ceremonijā pie Ērgļu vidusskolas tika pacelts Olimpiskais karogs, doti sportistu un tiesnešu zvēresti, kā arī iedegta Olimpiskā lāpa.

Visus klātesošos uzrunāja Latvijas Sporta federācijas padomes prezidents Einars Fogelis, vēlot izbaudīt olimpisko atmosfēru, iepazīt jaunus draugus, gūt pozitīvas emocijas, kā arī pārliecību par sevi sacensību trasēs. “Atcerieties – kopā mēs varam ļoti daudz. Kopā mēs esam stipri. Novēlu jums visiem nonākt līdz augstākajām Olimpa virsotnēm”, tā savu uzrunu noslēdza Fogelis.

Festivāla ietvaros Ērgļos un Viešūra kalnā notika sacensības astoņos sporta veidos – distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, biatlonā, hokejā, snovbordā, slidošanā, kamaniņu un ziemas orientēšanās sportā, kā arī stafetē.

Festivālā piedalījās Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas audzēkņi. Viņi startēja: ziemas orientēšanās sportā – Uvis Sproģis un Austris Kalniņš, slidošanā – Kristers Lārmanis, Jēkabs Kalniņš, Krists Aksels Buža, slēpošanā – Kristers Elmanis.

Ziemas orientēšanās sacensībās:
4.vietu 12-gadīgo zēnu grupā izcīnīja Uvis (līdz 3.vietai pietrūka 1.30 min.)
5.vieta 14-gadīgo zēnu grupā izcīnīja Austris (līdz 3.vietai pietrūka 1.00 min.)

Slidotājiem bija jāpieveic 222 m slidošanas distanci un 111 m slidošanu ar šķēršļiem.

Slidošanā dalīta 7.-18..vieta Jēkabam 14-gadīgo zēnu grupā, viņam izdevās pārvarēt kvalifikāciju un startēt pusfinālā. Kristers un Krists Aksels nostartēja savu spēju robežās.

111 m slidošanu ar šķēršļiem – 16.vieta Kristam Akselam, 25.vieta Jēkabam, 29.vieta Kristeram.

Liels pārbaudījums bija Kristerim Elmanim, kam bija jāslēpo 2 km distance gan kalnos augšup, gan no tiem lejā, beigās veiksmīgi sasniegts finišs.

Festivāla pirmās dienas vakarā tā dalībnieki svinīgā lāpu gājienā devās no Ērgļu vidusskolas uz Ērgļu Saieta namu, kur skolu komandas svinīgi sveica pasākuma vadītājs Lauris Lizbovskis, kam sekoja grandioza uguņošana. Pēc salūta, Saieta namā tika apbalvoti pirmās dienas sacensību uzvarētāji septiņos sporta veidos.

Cerot uz laikapstākļu labvēlību,18.februārī  Vanagkalnā, Jaunpiebalgas pagastā, norisināsies Vanagkalna slēpojums, bet 25. un 26.februārī turpat notiks Latvijas čempionāts ziemas orientēšanās sportā.

Raivis Kalniņš
Gaujienas sporta organizators
Dalīties:
7. februāris, 2017, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs