Saistītie raksti

Cilvēki-Latvijas novadu dārgumi

Print Friendly, PDF & Email

 

Sagaidot Latvijas simtgadi, Latvijas Okupācijas muzejs rīko konkursu “Cilvēki – Latvijas novadu dārgumi”. Tā mērķis ir atklāt un darīt zināmus sabiedrībai Latvijas novadu cilvēku dzīvesstāstus. Ir daudz pazīstamu personību, par kurām sarakstītas grāmatas, uzņemtas filmas, bet katrā novadā, pagastā ir cilvēki, kuru veikums plašākai sabiedrībai paliek
nezināms.

Konkursu izsludināja 2016.gada beigās, un tas norisinās trīs kārtās. Pēc pirmās kārtas, kurā aicināja piedalīties 7.-12.klašu skolēnus, līdz 2017.gada 13.februārim iesniedzot komisijai savus radošos  darbus, uz otro kārtu Vidzemē tika izvirzīti 12 darbi, starp tiem arī Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas skolnieces Ances Pakalnes filmiņa un prezentācija par Gaujienas Mūzikas un mākslas skolas direktori ILZI DĀVI.

ANce I.Dāve.

Konkursa otrā kārta norisinājās 22.martā Valmieras Valsts ģimnāzijā. Žūrija, kuras sastāvā bija gan Latvijas Okupācijas muzeja, gan Valmieras muzeja un Valmieras Valsts ģimnāzijas pārstāvji, skolēnu darbos vērtēja oriģinalitāti, radošo pieeju, noformējumu, vēstures avotu izmantojumu un prasmi tos analizēt.

Uz 3.kārtu – konkursa noslēgumu, kas 9.maijā norisināsies Rīgā, tika izvirzīti trīs interesantāko darbu autori, starp tiem arī Ance Pakalne. 3.kārtas uzvarētājus gaida ceļojums uz Briseli un citas vērtīgas balvas.

Ances Pakalnes filmiņa par skolotāju Ilzi Dāvi

Informāciju sagatavoja:
Gunta Ļuļe
Apes novada Izglītības darba speciāliste
Foto: http://www.valmiera.lv

 

Dalīties:
23. marts, 2017, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs