Saistītie raksti

Godina bioloģisko saimniecību “Stradiņi”

Print Friendly, PDF & Email

 

 

Vidzemnieku dārza svētkos nominācijā –Saimniecība – godina bioloģisko saimniecību “Stradiņi”

21.augustā Vidzemes plānošanas reģions (VPR) aicināja uz ikgadējiem Vidzemnieku dārza svētkiem Liepas muižā, Priekuļu novadā.

Pasākuma laikā tika prezentēti video stāsti par katru no 26 uzņēmējiem, kuri ar savu aizrautību, degsmi un idejām iedvesmo darbam citus,  no Apes novada nominācijā “Saimniecība” godināja bioloģisko saimniecību “Stradiņi” un tā īpašnieku Jāni Oplucānu.

Jānis Oplucāns savā saimniecībā „Stradiņi” Apes pagastā audzē Romanova šķirnes aitas. Jānis ar aitkopību nodarbojas kopš 2003.gada, papildus tam “Stradiņos” ražo betona izstrādājumus – sētas stabus, aku grodus un vākus, silītes, kapu apmales, puķu traukus, kā arī piedāvā bioloģisko minerālbarību aitām, gaļas lopiem un vistām, kā arī sāls briketes.

Jānis ar savu optimismu un uzņēmību ir izveidojis savu “Miku-mē zemi” ar daudzpusīgu piedāvājumu, rādot mūsu mazajā novadā iedvesmojošu pieredzi, kā izveidot savu sapņu un iespēju zemi tepat, Latvijas laukos. Kā saimnieks smej: “Vajag tik rakt, un viss būs!”.

Apes novada pašvaldība lepojas ar bioloģisko saimniecību “Stradiņi” un Jāni Oplucānu.

Vidzemes stāsti ir VPR iedibināta tradīcija, atklāt aktīvus, radošus un uzņēmīgus vidzemniekus katrā Vidzemes novadā un pilsētā. Vidzemes stāstu tradīcijas aizsākumi meklējami 2012. gadā.

 

Ilze Ērmane
Sabiedrisko attiecību speciāliste
foto – Vidzemes plānošnas reģions
 

 

 

 

 

 

Dalīties:
22. augusts, 2019, Madara Tjuksa
lveerudeen