Saistītie raksti

Ieskats paveiktajā projektā Act Local

Print Friendly, PDF & Email

 

Šajā reizē piedāvāsim īsu ieskatu projekta “Act Local” (“Darbojies vietēji”) jau īstenotajās aktivitātēs.

Līdz šim brīdim ir notikušas septiņas teorētiskās apmācības un divas praktiskās apmācības.

Tā februārī tika uzsāktas pirmās teorētiskās apmācības par tēmu “Savu resursu apzināšanās un efektīva izmantošana” kopā ar Ilzi Jēči. Marta sākumā tikāmies ar Andu Treiju un runājām par tēmu “Publiskais tēls dzīvē un sociālajos tīklos”. Līdz ar Covid-19 ierobežojumiem, klātienes tikšanās vairs nebija iespējamas, tāpēc aprīlī sadarbībā ar Engures novada domi Zoom vidē organizējām tiešsaistes apmācības “Pasākumu organizēšana”, kad visu par un ap šo tēmu, iedvesmojošus piemērus un pamācības, mums deva lieliskā Marika Rudzīte-Griķe. Šī pieredze bija ļoti nozīmīga visiem mūsu dalībniekiem, jo dalība šāda veida apmācībās lielai daļai pats par sevi bija jaunums, tādēļ liels izaicinājums – kā pieslēgties, kā saprast Zoom vidi utt. Augustā tikāmies pirmajās praktiskajās apmācībās “Mūzikas instrumentu izgatavošana”, kur Artūrs Savickis visus dalībniekus iedvesmoja domāt “ritmiski”, domāt radoši un rast idejas visdažādākajiem sitamajiem un grabināmajiem instrumentiem no ikdienā pieejamiem resursiem. Turpretī septembra sākumā jau otrajās praktiskajās apmācībās “Kroņu radīšana” brīnišķīgu kroņu meistare un Sudrabkalnu viesistabas īpašniece Judīte Bukša radīja iespēju burtiski uzburt uz katras dalībnieces galvām visskaistākos kroņus. Dalībnieces gan atzina, ka domājušas, ka process būs vieglāks, ne tik saspringts, tomēr kroņi tapa, un prieks par padarīto darbu bija neizsakāmi liels. Liels paldies Judītei par dalīšanos savā pieredzē un mīlestībā uz savu darbu, jo, kā nekā, pati Judīte kopumā radījusi vairāk kā 200 dažādu kroņu. Un kā noslēdzošais septembrī un oktobra sākumā ir triju piektdienu apmācību cikls nevalstiskajām organizācijām un dažādām interešu grupām, kurā par tēmu “NVO darbība” mūs iedvesmoja Ansis Bērziņš, par juridiskajiem aspektiem stāstīja Ilze Rubene, bet grāmatvedības jautājumos izglītoja Dace Sniķere-Kļitko.

Šī gada sākumā noslēdzās arī ekspertes Ilzes Zvejnieces darbs ar kopienas aktīvajiem iedzīvotājiem un aktivitāšu plānu izveidi četrām biedrībām, kā rezultātā iegādāts arī inventārs biedrību aktivitāšu īstenošanai. Gaujienā biedrība “Vītolēni” savos īstenotajos pasākumos var piedāvāt izmantot projektā iegūto nojumi “Zvaigzne”, plastmasas saliekamos krēslus, solus un galdus, laminatoru, lodāmurus koka/ādas iededzināšanai, kā arī iededzināmos zīmoga burtus un ciparus; Apē biedrība “Radošo Ideju centrs” – plastmasas saliekamos krēslus un apaļos galdus, bezvadu pārnēsājamo skaļruni āra pasākumiem; Virešos biedrība “Piegauja” – elektrisko plītiņu un elektrisko cepeškrāsni, konferenču salokāmos galdus un krēslus, līmes pistoles, šķēres un divpadsmit dažādas sveču liešanas silikona formas; Trapenē biedrība “Jaunieši Trapenē” – ierakstu studijas aprīkojumu, kas ietver nepieciešamo minimumu, lai varētu veikt ierakstus. Aicinām atbalstīt biedrības un to rīkotos pasākumus, kā arī interesēties pie biedrībām par iespējamo augstāk minēto inventāru izmantošanas iespējām.

Projektā pagājušajā gadā īstenots arī mācību brauciens pa Igauniju, kurā tika aicināti piedalīties aktīvie kopienu iedzīvotāji no visām partneru teritorijām. Šogad oktobra beigās tika plānots šāda paša veida brauciens pa Latviju. Diemžēl brauciens būs jāatceļ šī brīža ierobežojumu dēļ. Ļoti ceram aktivitāti īstenot nākamajā gadā.

Tomēr, ir arī labā ziņa, jo vietējās aktivitātes šobrīd vēl var turpināties. Tāpēc jau 23.-24.oktobrī projektā plānotas praktiskās apmācības “Stikla apstrāde”, kurās kopā ar stikla mākslinieci varēs iegūt pamatprasmes un sapratni par to kā darboties ar stiklu un krāsni. Aicinām sekot līdz informācijai un pieteikties dalībai uz apmācībām savlaicīgi, jo vietu skaits ir ierobežots.

Atgādinām, ka projekta “Act local” mērķis ir radīt atbalstošu un saistošu dzīves telpu, kas būtu par pamatu daudzpusīgām izaugsmēm un jaunas nodarbinātības iespējām cilvēkiem, kuri dzīvo lauku pagastos Setomaa, Alutaguse teritorijās, Apes un Engures novados. Partneri veicinās un motivēs vietējo iedzīvotāju sadarbību, lai tie varētu apvienot savus spēkus un radīt gan jaunas nodarbinātības iespējas, gan aktīvi piedalīties sabiedriskos procesos.

Aicinām sekot līdz informācijai par projekta aktivitātēm gan mājaslapā: http://www.apesnovads.lv, gan sociālajos tīklos, gan informatīvajā izdevumā “Apes novada ziņas”.

Projekta partneri: Setomaa apvienība, Alutaguses pašvaldības dome, Apes un Engures novadu domes.

   Projekts “Act Local” tiek līdzfinansēts no Centrālās Baltijas jūras reģiona programmas 2014. – 2020.gadam.

Daiga Bojāre, Apes novada domes projektu vadītāja

 

Dalīties:
7. oktobris, 2020, Līga Solosteja
lveerudeen