Saistītie raksti

Latvijas Izaicinājums 2021 Gaujienā

Print Friendly, PDF & Email

 

 

Gaujiena ir viena no 12 vietām, kas iekļauta šī gada Latvijas Izaicinājumā un tiek reklamēta kā pārgājienu maršrutam atbilstoša vieta. Vadoties pēc kartes, kas pieejama viedtālrunī, dalībnieki dodas pa izvēlēto maršrutu. Pārgājienā Latvijas Izaicinājums 2021 aicina doties iepazīt mūsu apkārtnes dabu maršrutā Gaujiena – Kalamecu un Markuzu gravas – Melnsalas un Slokas purvi – Gaujienas priedes – Gaujas dabas taka – Gaujiena. Maršrutam ir divas distances: Lielais aplis 27 km (8-10 stundas) un 3 kontrolpunkti; Mazais aplis 19 km (5-8 stundas) un 1 kontrolpunkts.

Lai piedalītos pārgājienu sērijā, ir jāreģistrējas un jāsamaksā dalības maksa, tajā iekļauts: pārgājiena maršrutu izplānošana, pārgājiena dalībnieka pase, iespēja laimēt vienu no trim ceļojumiem, atlaide veikalā Ceļotājs – 25%, noderīga dāvana no Postnos, beidzot visus 12 posmus un akcija “Padarīsim Latviju zaļāku, iestādot divus kokus par katru reģistrēto dalībnieku”. Pēc reģistrācijas, jebkurā sev ērtā dienā, viens vai ar draugu, var doties pārgājienā. Nepieciešams piemērots apģērbs, apavi un mobilais telefons.

Izaicinājumu organizē piedzīvojumu tūrisma kompānija “PostNos”. Latvijas Izaicinājums dod iespēju iepazīt visu valsti, dodoties 12 unikālu pārgājienu sērijā, apskatot Latvijas slēptos apskates objektus, pilskalnus, alas, dižakmeņus, skaistos mežus, plašās pļavas, straujās upes, ūdenskritumus un daudz citus jaunus autentiskus apskates objektu. Katrā posmā ir jāatrod organizatoru atstātās zīmes, ar kuru palīdzību var atvērt nākamo pārgājiena posmu. Dalībnieki, kas būs veikuši visus posmus, būs ne vien iepazinuši Latviju, bet piedalīsies arī izlozē par vērtīgām balvām! Izaicinājums notiek no 1. janvāra līdz pat 3. jūlijam, lai fināla posmu aizvadītu Bišumuižā Rīgā, kur norisināsies noslēdzošais 12. posms.

Tāpēc Gaujienā, jau kādu laiku, jo sevišķi sestdienās un svētdienās, ir daudz tūristu, nekā šajā gadalaikā ierasts. Pārgājiena dalībnieki iepazīst Gaujienu un tās apkārtnes dabu ziemā, kura šogad ir dāsna ar sniegu un atbilstošiem laika apstākļiem.

Aicinu ikvienu izbaudīt ziemu – dodieties pastaigās, slēpojiet, slidojiet, kopā ar bērniem, vizināties ar ragaviņām! Esam aktīvi, sportojam un stiprinām veselību! Priecāsimies par balto, sniegoto  ziemu!

Sanita Sproģe

gide Gaujienā

 

Dalīties:
9. februāris, 2021, Līga Solosteja
lveerudeen