Darba laiki

Ja vēlētājam nebūs iespēja nobalsot vēlēšanu dienā, 5. jūnijā, tad pašvaldību vēlēšanās noteiktos laikos to varēs izdarīt iepriekšējās  balsošanas dienās – 31. maijā, 3. un 4. jūnijā. Šo iespēju īpaši aicināti izmantot vēlētāji, kuri ir Covid-19 riska grupā, jo iepriekšējās balsošanas dienās iecirkņos parasti ir mazāks balsotāju skaits.

Atšķirībā no iepriekšējām vēlēšanām šogad iepriekšējās balsošanas laiki būs garāki un pirmā balsošanas diena būs pirmdiena – 31. maijs, kad vēlēšanu iecirkņi būs atvērti no pulksten 16.00 līdz 20.00. Tā būs arī pirmā diena, kad reālā laikā visos vēlēšanu iecirkņos tiks izmēģināts jaunais vēlētāju reģistra risinājums – elektroniskais tiešsaistes vēlētāju reģistrs, kas dos iespēju vēlētājiem balsot jebkurā sava vēlēšanu apgabala iecirknī, kā balsošanas dokumentu uzrādot pasi vai personas apliecību.

Otrdien, 1. jūnijā, un trešdien, 2. jūnijā, vēlēšanu iecirkņos balsot nevarēs. Šajās dienās plānots pilnveidot vēlētāju reģistra risinājumu, ja pēc pirmdienas izmēģinājuma būs tāda nepieciešamība. Savukārt vēlēšanu iecirkņi šajās dienās strādās dežūrrežīmā un tajos varēs iesniegt pieteikumus balsošanai vēlētāju atrašanās vietā.

Iepriekšējā balsošana atsāksies ceturtdien, 3. jūnijā, kad iecirkņu darba laiks būs no pulksten 9.00 līdz 16.00, bet piektdienā, 4. jūnijā, iepriekšējā balsošana norisināsies no pulksten 13.00 līdz 20.00.

Vēlēšanu iecirkņu darba laiks vēlēšanu dienā, 5. jūnijā, būs no pulksten 7.00 līdz 20.00.

Vairāk par pašvaldību vēlēšanām

27. maijs, 2021, Madara Tjuksa