Saistītie raksti

Tikšanās ar tūrisma ekspertu Arti Gustovski

Print Friendly, PDF & Email

 

 

Vai man ir vietējie resursi? Ko zinām un ko esam izpētījuši par sevi līdz šim! Vai zinām stāstus pirms mums un vai esam gana lieli stāstnieki, lai tos veidotu no jauna? Vai esam radoši jauno stāstu pārvērst produktā, iepakot to un pārdot?

Ar šiem jautājumiem sākās Smiltenes novada kultūras un tūrisma ļaužu tikšanās ar kultūras un tūrisma mārketinga ekspertu no Kuldīgas Arti Gustovski. Tikšanās laikā kopīgi atskatījāmies, kā pandēmija ietekmējusi ceļošanas tendences, kāds ir ceļotāju noskaņojums, iepazīstot vietējo tūrismu un kā pielāgoties jaunajām tūrisma tendencēm Latvijā un pasaulē.

“Saņēmām ļoti izsmeļošu un padziļinātu ieskatu, kā pareizi strādāt ar sociālajiem tīkliem, kā Facebook, Twitter, Instagram. Nu zinām, ka tekstiem jābūt īsiem, prezentējošiem un uzrunājošiem. Mūsu kultūras darbā ļoti noderīgas būs arī iegūtās zināšanas, kā uzņemt kvalitatīvus foto, kā tos apstrādāt priekš ievietošanas sociālajos tīklos”, tā Trapenes kultūras nama vadītāja Svetlana Spalviņa.

“Viss sākas ar datiem! Artis daudz strādā ar tūrisma datu monitorēšanu un prognozēšanu, tāpēc diezgan plaši mums mācēja pastāstīt kā, izmantojot dažādus interaktīvos un informatīvos kanālus, mēs varam iegūt reālus datus par apmeklētāju plūsmu un skaitu visa gada griezumā”, stāsta Apes kultūras un tūrisma centra vadītāja Iveta Kovtuņenko. Viņas viedoklis sakrīt arī ar eksperta viedokli, ka tūristiem nepieciešams sniegt komplekso ekskursiju piedāvājumu, aptverot pēc iespējas plašāku teritoriju gan ekskursiju, gan naktsmītņu, gan ēdināšanas pakalpojumu un aktivitāšu piedāvājumus.

Eksperts uzsvēra, ka ir jāiet laikam līdzi visās jomās un jāatceras, ka pēc statistikas datiem šodien lielākā mērķa grupa ir Z un Y paaudze, kas ir jauni un pieraduši izmantot digitālos pakalpojumus, kā patērētāji viņi vērtē ētisko izvēli un autentiskumu, viņi bieži ir pionieri tehnoloģijās, kultūrā un ēdināšanas jomā, jauna pieredze viņiem ir svarīga kā iedvesmas un pašizaugsmes avots.

 “Mēs patiesi priecājamies, ka šī projekta ietvaros esam ieguvuši fantastisku draugu Kuldīgā. Artim ir tik liela zināšanu bagāža, ka pat jābrīnās kā tik daudz prasmju un orientēšanās spēju visdažādākajās tēmās var būt vienam cilvēkam,” saka projekta vadītāja Liene Ābolkalne. Tikšanās laikā, kas tika organizēta Latvijas-Krievijas pārrobežu projekta Nr.LV-RU-019 “Dabas gars” ietvaros, mēs vēlreiz apstiprinājām to, cik mēs Latvija esam bagāta tauta, mēs esam izredzētie, jo dzīvojam bagātā, tīrā un skaistā vidē.

 

Dalīties:
14. jūlijs, 2021, Madara Tjuksa
lveerudeen