Saistītie raksti

Top Saimniecību pārvaldības sistēmas Manslauks.lv

Print Friendly, PDF & Email

 

Unikālā saimniecības pārvaldības sistēma Manslauks.lv, kas top Eiropas inovāciju partnerības atbalsta programmās, tiek veidota, ņemot vērā tieši Latvijas lauksaimnieku vajadzības. Manslauks.lv izstrādē piedalās lauksaimnieki kopā ar lauksaimnieku nevalstiskajām organizācijām, kooperatīviem, zinātnes institūcijām un LLKC.

Topošā elektroniskā saimniecības pārvaldības sistēma Manslauks.lv nodrošinās, ka saimniekam vienuviet ir pieejama informācija gan par izejvielām un produkciju (noliktava), gan lauku vēstures dati. Tas ļaus ērti plānot dažādus lauku darbus, kā arī sastādīt augu maiņas un mēslošanas plānu. Šīs sistēmas unikalitāte ir tā, ka tiks nodrošināta datu apmaiņa ar Lauku atbalsta dienestu. Tas nozīmē, ka saimniekam nebūs divreiz jāvada manuāli viena un tā pati informācija, kas par saimniecību atrodama LAD datu bāzē. To varēs ļoti vienkārši un ērti ar vienas pogas palīdzību importēt Manslauks.lv sistēmā. Sistēma būs noderīgs palīgs lauksaimniekiem.

Paredzēts, ka ar Manslauks.lv lauk-saimnieki nākotnē varēs pārvaldīt savu saimniecību, iztiekot bez citu programmu un manuālu pierakstu palīdzības. Būs iespējams reģistrēt uz laukiem veiktās darbības un sekot tām līdzi, uzskaitīt ražu, veidot lauku vēsturi, piekļūt informācijai, kas atrodas LAD, LDC, VAAD datu bāzēs par saimniecību, sastādīt augu maiņas, aizsardzības un mēslošanas plānus, analizēt darbību un modelēt dažādas attīstības situācijas. Manslauks.lv ievadītā informācija nodrošinās ērtu un vienkāršu dažādu atskaišu sagatavošanu.

Būtiski, ka lielākā daļa no sistēmas funkcionalitātes saimniekiem būs pieejama bez maksas, tādējādi nodrošinot, ka ikvienam Latvijas lauksaimniekam neatkarīgi no finansiālās situācijas ir iespējams izmantot modernu rīku savas saimniecības pārvaldībai. Plānots, ka Augkopības nozares saimniecības varēs sākt iz-mantot Manslauks.lv jau šī gada rudenī, bet lopkopības saimniecības – nākamgad. Lai jūs pirmie uzzinātu par jaunumiem un iespējām, aicinām sekot līdzi Manslauks.lv FB profilam, kā arī ap-meklēt vietni Manslauks.lv (pagaidām izstrādes stadijā).

Dalīties:
16. jūlijs, 2021, Madara Tjuksa
lveerudeen