Saistītie raksti

Augusta aktivitātes Apes PII “Vāverīte”

Print Friendly, PDF & Email

Vasara ir laiks, kad daļa pedagogu ir atpūtā, bet bērniem ir īstais laiks, lai pētītu un darbotos dabā. Apes pirmsskolas izglītības iestādes “Vāverīte” sadarbībā ar biedrību “Apes Attīstības Atbalsta klubs” šajā pavasarī iesāktais Sabiedrības integrācijas fonda Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība”  projekts ”Ape rada un dara!” ”- daudzpusīgas nodarbes ģimenisku vērtību stiprināšanai”  turpinās.
Iestādes bērnu aprūpētajā siltumnīcā darbi neapstājas – tiek rušināts, laistīts un mērīts! Jau izauguši un nogaršoti salāti un gurķi, tagad savus sārtos vaigus rāda tomāti. Atbildīgais par siltumnīcu katru rītu pārbauda, kādi darbi ir jāveic siltumnīcā. Vai kāds tomāta stāds nav jāpiesien, vai paši tomāti gatavojas un ir pietiekoši sārti, lai būtu gatavi garšošanai. Lai nenorautu par ātru, jātrenē pacietība. Bērni mēra, par cik centimetriem nedēļā izaudzis tomātu stāds, zīmē tomātu ziedus un skaita, cik ķekarā būs tomātu. Grupu dežurantiem ir  nepieciešama prasme izrēķināt un izdomāt, kā sadalīt jau gatavos tomātus, lai pietiktu visiem. Pagaidām siltumnīcā ienākas tikai sarkanie tomāti, bet gaidām arī dzeltenos, zaļos  un violetos, lai salīdzinātu, kuri tad garšo labāk, kā arī zinātu, ka tomāti var būt dažādās krāsās, formās  un lielumā. Visus darbus uzrauga arī vecāki, kuri ik pa laikam ieskatās siltumnīcā, vai viss tiek darīts kārtīgi.
Mazāko bērnu augstā dārzeņu dobe, pateicoties cītīgai čaklo rociņu rušināšanai un laistīšanai, piedzīvojusi neticamu gurķu ražu – pietiek gan pašiem ko kraukšķināt, gan pacienāt lielos bērnus un pieaugušos. Būs arī kāda burciņa, ko nogādāt pagrabā ziemas sezonai.
Skolotājas vasaras sezonā rūpējas par jau esošo grupu un jaunās grupas, D. Ozoliņa Apes vidusskolas telpās, iekārtošanu, kā arī jauno audzēkņu un viņu vecāku sagaidīšanu. Patīkami dzirdēt, ka mazākie bērni uz iestādi nāk ar prieku.  
Ir skolotājas, kuras apmeklē kursus, lai krātu jaunas zināšanas un pieredzi. Priecājamies, ka skolotāju un skolotāju palīgu pamatsastāvs ir nokomplektēts no mūsu pašu studējošām kolēģēm, kā arī atrasti jauni kolēģi.
Augusts  visiem atvēlēts, lai sagatavotos jaunajam mācību gadam, kas nāks ar saviem jaunumiem, jo esam gatavisākt dzīvi Smiltenes novada pedagogu saimē. Uz sadarbību!

Iluta Apine, Apes PII “Vāverīte” vadītāja

Dalīties:
17. augusts, 2021, Madara Tjuksa
lveerudeen