Saistītie raksti

Latvijas pokera zvaigznes

Pokera panākumu atslēga ir stratēģija un disciplīna, nevis apbrīnojamas fiziskās dotības. Tādēļ daudzi spēlētāji ir gatavi gadiem ilgi asināt savas iemaņas, lai sasniegtu pokera augstākās virsotnes. Apskati labākus online pokera un citu azartspēļu piedāvājumus kazinolatvia.com. Pateicoties savai neatlaidībai, arī vairākiem spēlētājiem no Latvijas ir izdevies izcīnīt savu vietu pie lielāko likmju galdiem. Šajā rakstā mēs iepazīsimies tuvāk ar dažiem no izcilākajiem Latvijas pokera profesionāļiem, kas ir guvuši panākumus lielākajos turnīros.

 

Pāvels “Rigapols18” Spirins

Pāvels ir iekļuvis pasaules pokera spēlētāja ranga pirmajā simtā un šobrīd spēlē turnīrus ar līdz pat 1000 ASV dolāru dalības maksu. Pāvels pokeru spēlē kopš 14 gadu vecuma, jaunieša gados vairāk koncentrējās uz hokeju. Kļūstot vecākam, motivācija dzenāt melno kaučuka ripuli pa ledu izsīka un Pāvels pokeram pievērsās nopietnāk. 2019. gadā Pāvels sāka strādāt pie savas spēles kopā ar citu Rīgas profesionāli  Vitāliju Zavorotniju, kas palīdzēja pacelt viņa spēli augstākā līmenī.

Pāvela karjera tā pa īstam ieskrējās globālās pandēmijas asumā, kad tiešsaistes pokera istabās spēlētāju skaits dubultojās. Tas palīdzēja Pāvelam likt lietā ar Vitāliju kopīgi asinātās iemaņas, lai iegūtu savu daļu jaunās naudas, kas tajā laikā ieplūda tiešsaistes pokerā. Tiesa gan, Pāvelam tas neizdevās uzreiz, jo sākotnēji viņš zaudēja 26 000 dolāru, pirms izdevās uzsākt uzvaru sēriju.

Ap to laiku viņš izcēla savu lielāko laimestu, uzvarot “$530 High Roller Club” turnīru un savācot pirmās vietas godalgu 80 tūkstošu dolāru apmērā. Neskatoties uz to, visbiežāk Pāvels spēlē mazākos turnīros savā iecīnītākajā tīklā GG Poker. Pēc viņa domām, šis tīkls ir visizdevīgākais, jo tajā spēlē daudz amatieru no Āzijas valstīm, kas dod lielāku priekšrocību spēlētājiem ar izkoptu stratēģiju.

 

Mihails “TeddyKGB” Morozovs

Lai gan mūsdienās lielākā pokera rosība notiek pie tiešsaistes pokera galdiem, daudzi no pasaulē slavenākajiem pokera spēlētājiem vēl joprojām ir tie, kas spēlē pie dzīvajiem galdiem. Pie tādiem pieder arī Mihails “TeddyKGB” Morozovs, kurš ir savas karjeras laikā ir laimējis vairāk kā 2 miljonus ASV dolāru, spēlējot augsto likmju bezsaistes turnīros.

Mihaila labākais panākums ir otrā izcīnītā vieta Barselonas EPT High Roller turnīrā ar 10 tūkstošu eiro lielu iemaksu. Par otro vietu Mihails saņēma visai brangu tiesu no balvu fonda - 616 840 eiro. Pateicoties šim panākumam, kā arī vairākām mazākām uzvarām, Mihails savas karjeras laikā ir nopelnījis vairāk kā 2 miljonus ASV dolārus.

Pateicoties savai otrajai vietai Barselonas turnīrā, Mihails ierindojās veiksmīgāko Latvijas bezsaistes pokera spēlētāju augšgalī, kur viņš atrodas vēl joprojām. Par spīti ievērojamajiem laimestiem, Mihails sevi neuzskata par pokera profesionāli. Pēc viņa domām, profesionāli pokera spēlētāji ir tie, kuriem pokers ir viņu galvenais ienākumu avots. Mihaila gadījumā tā nav, jo, paralēli pokeram, viņš ir viens no galvenajiem vadītājiem komerciālā nekustamā īpašuma firmā.

 

Aleksejs „Aleks“ Ponakovs

Aleksejs veiksmīgi spēlē gan tiešsaistes, gan bezsaistes pokera turnīros, bet savu vārdu Latvijas pokera vēsturē viņš ierakstīja 2022. gadā, izcīnot pirmo Pasaules Pokera Sērijas (WSOP) rokassprādzi valsts vēsturē, kuru pasniedz par uzvaru kādā no lielākajiem sērijas turnīriem. Paralēli bezsaistes turnīriem, Aleksejs ir visai bieži sastopams augsāko likmju turnīros pokera tīklā GG Network.

WSOP aproce nenāca vieglli, jo fināla viens pret viens spēlē bija jāpārspēj pokera leģenda. Mihaila pēdējais šķērslis ceļā pretī WSOP rokassprādzei bija Fils Aivijs, kas pēc daudzu domām ir labākais spēlētājs pokera vēsturē. Aivijs ir izcils daudzās pokera spēles variācijās, regulāri spēlējot pie visaugstāko limitu galdiem, sacenšoties gan pret citiem profesionāļiem, gan arī miljardieriem no biznesa pasaules. Tiek lēsts, ka pieskaitot Aivija WSOP turnīru laimestiem summas, kuras viņš ir laimējis privātās augsto limitu spēlēs, viņa kopējie karjeras laimesti pārsniedz 100 miljonu ASV dolāru.

Neskatoties uz to, Aivijam neizdevās apspēlēt Alekseju un rīdzinieks uzvarēja visā turnīrā. Turnīrs noslēdzās, kad Aleksejs noķēra Aiviju publefā, piesaucoties likmei, kad Aivijs rokās turēja atvērto streita iespēju, bet rīdziniekam bija viens pāris. Latvijas pokeram vēsturiskās izspēles noslēgumā, starp atlikušajām galdā atvērtajām kārtīm netrāpījās tās, kuras Aivijam bija nepieciešamas, lai pabeigtu streitu un leģendai šoreiz nācās “samierināties” ar tikai otro vietu un nepilniem 1,2 miljoniem dolāru. Par savu pirmo vietu Aleksejs saņēma galvu reibinošu summu - gandrīz divus miljonus ASV dolāru.

Aleksejs uz lielākās pokera skatuves spēlē jau kādu laiku, jo vēl 2013. gadā viņam izdevās izcīnīt 33. vietu gada lielākajā turnīrā visā pasaulē - WSOP galvenajā turnīrā. Līdz ar to Aleksejs ir kļuvis par pelnošāko Latvijas spēlētāju, ja tiek ņemti vērā laimesti gan no bezsaistes, gan tiešsaistes turnīriem. WSOP turnejas ietvaros vien Aleksejs ir izcēlis gandrīz četrus miljonus dolāru, bet, tiek lēsts, ka viņa karjeras kopējie laimesti pārsniedz 8 miljonus dolāru.

Dalīties:
26. Oktobris, 2022, Admin
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē