Saistītie raksti

Mazo uzņēmumu tīklošanas grupas - kā veidot partnerības?

Ātri var gadīties, ka tad, kad cilvēkiem ir jāsazinās ar svešiniekiem, diemžēl tieši tad, kad viņi vispār nespēj izdzirdēt skaņu. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc bieži vien netiek izmantotas svarīgas profesionālās iespējas, kas citādi būtu laba iespēja dibināt kontaktus. Laba tīklošana ir ārkārtīgi svarīga daudzās nozarēs.

Tomēr nav nemaz tik grūti iemācīties, kā faktiski uzsākt nelielu sarunu. Laba tikšanās vieta, kur vingrināties sarunāties, ir, piemēram, Sporta komplekss Ķeizarmežs, kur neformālā gaisotnē var ātri satikt jaunus cilvēkus, kuri arī ir pilnīgi relaksēti, jo nodarbojas ar savu hobiju.

Pirmais iespaids

Jo īpaši nelielas sarunas laikā jūs uzreiz gūstat pirmo iespaidu par otru personu. Protams, arī jūs pats radāt pirmo iespaidu. Tas ir arī iemesls, kāpēc daudzi cilvēki šajā situācijā uzreiz saspringst, tiklīdz nonāk saskarsmē ar svešinieku un ir jāuzsāk saruna. Nereti tas ir tieši tas brīdis, kad viņi gandrīz drudžaini meklē atvērumu, kas šķiet pieņemams tikai daļēji. Ja viņiem neizdodas atrast šādu "gudru" sākumu, viņi izvēlas nesacīt neko, pirms pateikt kaut ko "stulbu". Pēc tam viņi ir neapmierināti, jo ir palaiduši garām šķietamo iespēju.

Tīklošana

Izšķirošais faktors vienmēr ir "kā": nevienam nav jābaidās izskatīties muļķīgam vai stulbam. Nelielā sarunā vienmēr ir salīdzinoši mazsvarīgi, ko jūs sakāt sākumā. Šajā brīdī svarīgāk ir tas, kā jūs to sakāt, proti, jūsu sejas izteiksme un ķermeņa valoda.

Iespējams, mazliet mazina spiedienu arī tas, ka sarunās ir zināms veiksmes modelis. Ikviens var iemācīties tieši šo modeli. Ja, piemēram, kongresa pārtraukuma laikā pievienojaties nepazīstamu cilvēku grupai, vienmēr ir ļoti ieteicams vispirms klusēt un vērot. Šādā veidā uzreiz iegūsiet dažādas atziņas. Jūs ātri uzzināsiet, kurš ar kuru ir pazīstams, kurš vada sarunu un kurš, iespējams, ir nedaudz malā. Pēc tam varat sašķirot pieejamos datus pēc īpašībām.

Šīs īpašības ir, piemēram, vai cilvēks ir smēķētājs vai nesmēķētājs, vai viņš dzer šampanieti vai dzirkstošo vīnu ar sulu, vai viņš ir "zaļais zaķis" vai "vecā roka", vai viņš ir uzņēmuma vai asociācijas pārstāvis?

Meklējiet sarunu rakursus

Pēc tam varat meklēt funkcijas, kas rosina sarunu. Ja jums tas izdodas, jūs jau esat paveicis lielu daļu ceļojuma. Tagad jūs beidzot varat iesaistīties sarunā. Tas varētu izskatīties šādi: "Beidzot es redzu kādu, kas nedzer šampanieti. Kur es varu dabūt tik gardu apelsīnu sulu?", "O, redzu, ka viņiem ir kongresa programma, kuru lekciju viņi ieteiktu?". Vispirms ir svarīgi sākt sarunu ar atvērtiem jautājumiem, uz kuriem nevar atbildēt ar vienkāršu "nē" vai "jā". Tomēr no jautājumiem "kāpēc" un "kāpēc" drīzāk vajadzētu izvairīties, jo tie prasa pamatojumu, kas vienmēr ir slikts pamats sarunai.

Ja, neraugoties uz visiem novērojumiem, jūs joprojām neko nevarat izdomāt, varat no piedurknes izvilkt kādu džokeru. Tagad jūs vienkārši pāriet uz vispārīgiem jautājumiem, piemēram, "Kā jūs pazīstat uzņēmēju?". Jautājums, kas ir ļoti efektīvs uztveršanas reizēs. Tomēr, ja esat kongresā, varat arī pajautāt: "Kā jūs uzzinājāt par šo pasākumu?"

Atbildes būtu ātri jāpārbauda, meklējot kopīgo, un pēc tam saruna būtu jāvirza uz to. Piemēram, tas varētu būt par kādu konkrētu projektu vai par to, kā uzzinājāt par kongresu.

Tomēr ir ļoti svarīgi neimitēt interesi, jo otra persona to uzreiz sajutīs. Ja esat patiesi ieinteresēts, jums nav jāuztraucas par savu sejas izteiksmi un ķermeņa valodu, jo ķermenis seko prātam.

Pāreja no mazām sarunām uz lielām sarunām

Nelielas sarunas bieži vien ir sagatavošanās intensīvākai sarunai. Protams, ātri rodas jautājums, kā veikt šo pāreju. Šeit ir jānošķir divas situācijas. Situācija Nr. 1: Jūs vēlaties labāk iepazīt šo personu vai tās uzņēmumu. Tad jums būtu attiecīgi jāprecizē jautājumi. Un jūs jau esat pārgājis no mazām sarunām uz lielām sarunām.

Situācija Nr. 2: Jums ir konkrēts nodoms, piemēram, norunāt tikšanos. Šādā gadījumā ir ieteicams pārtraukt sarunu un pajautāt par turpmākajiem soļiem. Lai šeit atrastu piemērotu pāreju, vispirms jāatzīst līdzšinējā saruna un tad jāuzdod papildjautājums. Tas varētu būt šāds: "Tas, ko jūs sakāt, ir aizraujoši. Vai mums vajadzētu norunāt randiņu uz...?"

Ja vēlaties beigt sarunu, jums arī jāatzīst līdz šim teiktais un pēc tam skaidri jāpasaka, ko darīsiet, piemēram: "Es tagad atgriezīšos savā birojā.

Lūk, ko var panākt, veidojot mazo uzņēmumu tīklus

Tīklošana ir būtiska uzņēmēja darbība. Tas ir ne tikai jautri, bet arī būtiski personīgajai izaugsmei un biznesa attīstībai. Kad mazie uzņēmumi spēj augt un veidot attiecības, tie uzplaukst. Tīklošana ir vērtīgs instruments, kas ļauj mazajiem uzņēmumiem gūt panākumus.

Veiksmīga mazā uzņēmuma izveide prasa daudz laika, no vienas puses, un daudz enerģijas, no otras puses. Tāpēc ir svarīgi, lai jums būtu draugu un kolēģu tīkls, no kuriem varat saņemt atbalstu un attīstīt biznesu. Tas ir īpaši veiksmīgi, ja jūs ieskaujat sevi ar cilvēkiem, kuriem ir līdzīga vēlme un ambīcijas. Tas uzreiz palielina jūsu kā uzņēmuma un grupas progresa iespējas.

Tas sākas jau ar vietējās tirdzniecības kameras pasākumu apmeklēšanu un turpinās ar sociālo plašsaziņas līdzekļu starpniecību, uzrunājot uzņēmumu īpašniekus, kas darbojas līdzīgās nozarēs. Jo vairāk veidojat kontaktus, jo pazīstamāks kļūstat un jo vairāk atbalstītāju atrodat. Tīklošana ir lielisks veids, kā dalīties ar idejām un zināšanām.

Dalīties:
10. Oktobris, 2022, Admin
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē