Tūrisms

Apes novads atrodas Vidzemes Malienā – Latvijas Ziemeļaustrumos, pašā Igaunijas pierobežā, gandrīz 200 km no Rīgas. Ir vērts pie mums atbraukt, jo te ir skaista un daudzveidīga daba: Alūksnes augstienes stāvie pauguri mijas ar līdzenumiem, upes – Gauja, Vaidava, Melnupe tek līkločos un vietām atsedz varenas klintis, un priedes šalko tā, kā nekur citur, bet mūsu „pelēkais dārgakmens” – dolomīts vērīgajiem un zinātkārajiem rāda savus īpašos noslēpumus. Bagāts arī kultūrvēsturiskais mantojums, ko īpaši atklājam senās Atzeles apceļojuma maršrutos .

Apes novadu katru gadu apmeklē daudz tūristu, kas vēlas iepazīt Api, Gaujienu, Trapeni, Virešus. Ērti atbraukt pie mums pa Vidzemes šoseju un pie reizes apceļot Alūksni, Veclaiceni, Dienvidigauniju…

Katram ciemiņam Apes novadā atrodas, ko redzēt un darīt – gan vēstures cienītājam, gan sporta un kultūras pasākumu apmeklētājam, gan sēņotājam un ogotājam un pirmatnīgas dabas klusuma mīļotājam. Daudz apmeklētāju pie mums atbrauc uz ”Vaidavas kausa”  izcīņas sacensībām motokrosā un MTB velomaratonā, uz Apes Pilsētas svētkiem, Jāzepa Vītola mūzikas dienām, apvidus automašīnu sacensībām.

Mēs lepojamies ar slaveniem novadniekiem, kuri dzīvojuši un strādājuši Apes novadā: Ojārs Vācietis, Jāzeps Vītols, Elīna Zālīte, Linards Laicens, Dāvis Ozoliņš, Aivars Liepa un citi, – par viņiem stāsta muzeji un piemiņas vietas novada pagastos un pilsētā. Apbrīnas vērts ir plašais senlietu muzejs “Fazāni” Trapenes pagastā. Aktīvās atpūtas cienītājiem iesakām tūrisma un atrakciju trasi, kā arī  velosipēdu nomu Apes pagasta ”Kalnarušķos” (http://www.kalnaruski.lv), foreļu makšķerēšanu un medības “Grūbē”, velomaršrutus un velosipēdu nomu, laivošanu un peldvietas upēs un ezeros. Pārnakšņot piedāvā vairāk kā desmit naktsmītnes dažādām gaumēm, ir arī telšu vietas pie ūdeņiem. Garda maltīte ceļotājiem iespējama kafejnīcās Apē un Virešos, tūristi var pasūtīt arī pusdienas izbraukumā.

Apes novada cilvēki mīl darbu, dziesmu, deju un sportu, audzē krāšņus dārzus. Čaklu roku un bagātas fantāzijas darināti, te top dažādi gan skatāmi, gan nogaršojami un mājās vedami labumi, ko saimnieki piedāvā tradicionālajos gadatirgos un tūrisma maršrutā „Apes novada lauku labumi” .

Esiet laipni gaidīti ciemos!

Apes novada un pagastu kultūras, sporta pasākumi 2013. gadā, tūrisma informācija ar novada karti:
APES novads buklets 2013.pdf

2. October, 2011, Ābolkalne Liene
lveerudeen

Rakstu arhīvs

Kultūras pasākumi

Kalendārs

June 2013
M T W T F S S
« May    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Pasākumu kalendārs

There are no upcoming events.

View Calendar