Izglītības mācību vieta Vidagā

Print Friendly, PDF & Email

 

 

Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas Izglītības programmu realizēšanas vieta Vidagā

 

 Adrese: „Sikšņu skola”,
Vidaga, Virešu pagasts,

Smiltenes novads, LV-4355

Tālrunis: 66901990;
26477962

Pirmsskolas grupa: 
E-pasts: [email protected]

Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas
direktora vietniece: Una Reķe

http://www.facebook.com

 

Ziņas par iestādi

Sikšņu skolas vēsture sākusies pirms nepilniem diviem gadu simteņiem. 1818.gadā Sikšņu pagastā nodibināta 1.pakāpes divgadīgā pamatskola. 1870.gadā Sikšņu iedzīvotāji tika pie pirmā speciāli skolai celtā nama saviem bērniem, kurā atvēra 4 klases. 1888.gadā skolas ēka nodega, bet ar pagasta ļaužu atbalstu skolu ātri atjaunoja. 1937.gadā Vidagā atklāja lielu, laikmetīgu skolu, kura darbojas joprojām. Kopš 2009.gada skola, saglabājot vēsturisko, ir ieguvusi jaunu, mūsdienīgu izskatu un iekārtojumu.

Šobrīd skolā var apgūt pirmsskolas izglītības, pamatizglītības, pamatizglītības matemātikas, dabaszinību un tehnikas virziena un divas speciālās izglītības programmas, un dažādas mūžizglītības programmas. Skolā strādā labi pedagogi ar ilggadēju pieredzi, bet atvērti visam jaunajam. Skolēni ar labiem rezultātiem piedalās mācību priekšmetu olimpiādēs, dažādos konkursos. Skolā darbojas ansamblis, vides izglītības, līnijdeju, teātra, mājturības (koka darbi) un sporta pulciņš, Latvijas mazpulku organizācija un Jaunsargu organizācija, notiek ritmikas nodarbības pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem.

Skola aktīvi iesaistās dažādos projektos mūžizglītības, bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšanas jomās.

Ar 2017. gada 28. augustu Vidagas Sikšņu pamatskola tiek reorganizēta par Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas Izglītības programmu realizēšanas vietu Vidagā.


 

Apes novada pašvaldības noteikumi „Par kārtību, kādā Apes novada pašvaldība sedz transporta izdevumus pašvaldības

Iesniegums transporta izdevumu kompensācijas saņemšanai Pielikums Nr.1
Iesniegums sabiedriskā transporta izmaksu kompensācijas saņemšanai Pielikums Nr. 2
Iesniegums personīgā transporta izmaksu kompensācijas saņemšanai Pielikums Nr.3

Pielikums  Apes novada domes 24.09.2020. lēmumam Nr.159 (prot.Nr.15, 3.p.)

Apes novada izglītības iestāžu ēdināšanas pakalpojuma izmaksu kopsavilkums

Maksas pakalpojumi


 

AKTIVITĀTĒM var seko līdz http://www.facebook.com

Foto no pasākumiem 

 

 

2018./2019. gada aktualitātes

Nedēļa Vidagas skoliņā sākās ar rosinošu, ražainu, radošu ražas rosību, jo 18. septembrī notika ražas svētku pasākums.

Skolēnu uzdevums bija izveidot izstādei no dabas materiāliem radošu kompozīciju, pievienot tai nosaukumu un izdomāt radošu darbu par savu veidojumu.

Pasākums sākās izspēlējot pazīstamo pasaku par rāceni. Kad rācenis bija izrauts, sākās skolēnu radošās izpausmes. Dzejoļi, pasakas, nostāsi, kuru galvenie varoņi pašu un kopā ar vecākiem veidotie ezīši, kaķīši, tārpiņi, kuģi… Lūk viens no tiem – Enijas “Bruņurupucis”

Pēkšņi skolā tracis valda,
Bruņurupucis uz galda.
Visi brīnās, kur tas nācis,
Nedzīvo viņš tā kā lācis.
Varbūt to atnesusi kāda māmuliņa veca, sirma,
Varbūt atnesusi vētra “Irma”?
Varat minēt, cik jums tīk,
Bruņurupucim tas neapnīk.
Sapulcējušies te šodien zvēri
Aitas, govis un pat mazi jēri;
Tāpēc viņš te jūtas ļoti labi
Draudzējas ar lielo jūras krabi.

Līdzpārvaldes skolēni Jēkabs, Miks, Gvido un Mārcis bija sagatavojuši spēles, bet Jēkaba atrakcijā izgaršojām un atpazinām dažādus dārzeņus.

Balvu fonds – cienāšanās ar dabas veltēm – āboliem, burkāniem, kolrābjiem un gurķiem, kas kopā garšoja īpaši labi.

Lai arī aiz loga gāza kā ar spaiņiem, mums bija silti un jautri.

Vairāk foto

 

 


Vidagas Sikšņu pamatskolas sporta diena mežā

Pēdējo janvāra dienas pēcpusdienu Vidagas Sikšņu pamatskolas skolēni pavadīja sportiskā un azartiskā noskaņojumā, jo līdzpārvaldes zēni, 9. klases skolēni Reinis Kazaks un Lauris Priedītis, bija sagatavojuši un novadīja sporta dienu mežā.

Skolēni tika sadalīti 3 komandās. To kapteiņi – Mārcis Bondars, Gvido Andis Čams un Miks Ābele. Katrai komandai bija jāveic dažādi uzdevumi kontrolpunktos: jāatpazīst koki, komandas jaunākajam dalībniekam ar cimdiem ”jāatbrīvo” sērkociņu kastīte, mērķī mešana, šķēršļu joslas pārvarēšana, ugunskura iekurināšana, riepas velšana, ūdens nogādāšana noteiktā vietā un labirinta veikšana.

Bija prieks par komandu sparu un vienotību, jo grūtākajos ceļa posmos pirmklasnieki tika pārvietoti pat “kukaragā”. Viss mežs skanēja smieklos un uzmundrinājumos.

Pēc sacensībām tika kurināts ugunskurs, cepta maizīte un skolotājs Andris, kurš ir arī mednieks, stāstīja par meža dzīvi, un ikviens ar tālskati varēja tuvāk ielūkoties meža noslēpumos.

Šoreiz vairāk paveicās Gvido komandai “Spicie”, kurā startēja arī Simona, Aleksis, Džuljeta un Alise. Komandas vienotība un pareizā taktika realizējās panākumiem.

Tomēr tas nemaz nebija galvenais. Tā bija interesanti pavadīta pēcpusdiena  kustībā un svaigā gaisā.

Paldies Reinim un Laurim  par jauko pēcpusdienu un pašu gatavotajām medaļām.

Vija Marija Būda
skolotāja

 


 

 

Vecāku skoliņa Virešu pagasta bērnu vecākiem

Ielūdzam visus Virešu pagasta vecākus, kam ir mazi bērni un kuriem interesē uz Vecāku skoliņas pirmo nodarbību 2017.gada 2.februārī plkst.17.00 Vidagas Sikšņu pamatskolā.

Pirmajā tikšanās reizē, malkojot tēju vai kafiju, tiksimies ar psiholoģi Daigu Sliņķi un runāsim par bērnu emocionālo audzināšanu, vienosimies par nākamo nodarbību, kopā pavadīsim laiku.

Ja nepieciešams transports nokļūšanai uz nodarbību, vai nepieciešams bērniņu paauklēt, vai ir kādi citi jautājumi, zvaniet Unai 26477962


 Notikumu foto galerijas:
Foto orientēšanās par godu – VIDAGAS vārdadienai
Teātra dienā Apē

Ģimeņu vakars Vidagas skoliņā /tēma – nepieradinātā mode/
Dīvainā nedēļa:
Kustību diena
Rūtainā diena
Pirmdiena (13.februāris) – interesanto frizūru diena

Otrdiena – sarkanās krāsas diena

AgirVision Robotu Skolas nodarbības Vidagas Sikšņos lielākajiem
Sporta diena
Ziemassvētki 

Ziemassvētku laiks
Gatavojoties Latvijas 100gadei
Lāčplēša dienas pasākums
Mārtiņdienas tirdziņš
Globālās rīcības dienas pasākumi.
5 un 6gadīgi sviestmaižu meistariVelga Vītola par Līgatnes dzīvniekiem
Pirmsskolā karnevāls
Karjeras nedēļa
Putras diena
Skolotāju dienai veltīts pasākums
Tēvu dienai par godu…
Kartupeļu talka
Olimpiskā diena.
Rudens ekskursija Rudens ekskursija Rudens ekskursija
Zinību diena Vidagas Sikšņu pamatskolā


 

Konkursā „ZAAO mēneša jautājums” novembra mēnesī piedalījās 346 dalībnieki no 28 ZAAO darbības reģiona skolām, pareizās atbildes iesniedza 178 skolēni.

Novembra “ZAAO mēneša jautājums” viens no diviem uzvarētājiem ir Apes novada Vidagas Sikšņu pamatskolas 1.klases skolnieks Modris Brīdiņš. Lepojamies.

Paldies skolotājai Jogitai Kazakai par bērnu motivēšanu piedalīties vides izglītības projektos!


 

22.novembrī Alūksnē notika Alūksnes un Apes novadu 5. – 12.klašu skolēnu diktātu konkurss.

No mūsu skolas tajā piedalījās Enija Paleja, Džuljeta Tetere un Simona Ance Dzenīte. Prieks par meiteņu sniegumu un rezultātiem. Īpaši lepojamies ar Enijas Palejas rezultātu – 3.vietu. Tas nozīmē, ka diktātā varēja būt tikai 2 kļūdas un kā jau konkursā, teksti nebija viegli. Paldies arī skolotājai Vijai Marijai Būdai par ieguldīto darbu.


 

2015./2016. mācību gada aktualitātes (463 KB, pdf)

FOTO
Pirmsskolas izlaidums
Izlaidums Vidagā

2014./2015. mācību gada aktivitātes (385 KB, pdf)


 

Projekti

Šobrīd Vidagas Sikšņu pamatskolā un biedrībā “Pagasta attīstības grupa “Vireši”” ir ne tikai lietaina rudens un ekskursiju laiks, bet arī laiks, kad ar satraukumu sekojam notikumiem mūsu sporta laukumā. Pēdējo divu nedēļu laikā esam iepazinuši ceļu būves tehniku un vērojuši, kā tiek veidots asfaltēts laukums, vispirms izrokot bedri, tad savedot smilti, šķembas, to visu līdzinot. Visbeidzot pagājušās nedēļas piektdienā tika uzklāts jauns, melns, skaists asfalts. Urrā, mūsu pāris gadus sapņotais sapnis piepildās: šoziem varēsim slidot uz jaunā laukuma un nākamvasar varēsim tur spēlēt florbolu vai ielu basketbolu vai vēl kaut ko citu. Mūsu bērniem vairs nebūs jāspēlē spēles uz stāvlaukuma pie skolas, apdraudot sevi, autobraucējus un skolas logus un sienas. Šobrīd vēl tiek uzstādīts apgaismojums laukumam un gatavoti un uzstādīti borti hokeja laukumam.

Šī iespēja mums radās pateicoties LEADER projektiem, kurus atbalstīja arī pašvaldība. Šobrīd ir realizēts projekta “Sporta laukuma labiekārtošana Vidagā” pirmā kārta, kur 18781,90 EUR finansējums nāk no Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai pasākuma “Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijās” un 7982.31 EUR ir pašvaldības finansējums, kā arī pavisam neliels ir pašas biedrības finansējums. Darbus veica SIA “Ceļinieks 2010” no Smiltenes un SIA “Alūksnes energoceltnieks”.

Nākamnedēļ noslēgsies projekta otra daļa, kur finansējums no LEADER programmas 2700 EUR un pašvaldības finansējums ir 2136,65 EUR.

Paldies visiem darbu veicējiem un finansētājiem. Mums prieks par sakārtoto vidi radīto iespēju visiem interesentiem nodarboties ar fiziskām aktivitātēm drošā vidē. Tālāk jāpiepilda sapnis par skatītāju tribīnēm pie sporta laukuma. Lai mums izdodas!

 

 

Dalīties:
7. oktobris, 2016, Madara Tjuksa
lveerudeen