Apes novada lauku labumi

Print Friendly, PDF & Email

 

 

„APES NOVADA LAUKU LABUMI” – skatāmi, ēdami, dzerami, dancojami.

Lai parādītu ciemiņiem mūsu novada daudzveidību, izveidots tūrisma maršruts „Apes novada lauku labumi”. Tas apvieno vairākus objektus, tā kā ceļotājiem no šī piedāvājumu klāsta atliek vien izvēlēties sev interesējošos.

Vietējās zemnieku saimniecības piedāvā apskatīt aitu un savvaļā dzīvojošu liellopu ganāmpulkus, trušu un eksotisko putnu saimniecības. Apskatāmi daiļdārzi gan pilsētā, gan lauku teritorijās. Savukārt, Kalna purvā redzama gan kūdras izstrāde, gan lielogu dzērveņu, krūmmelleņu un dārza melleņu plantācijas. Piedāvājam iepazīt SIA „Very berry” ogu uzglabāšanas un pārstrādes procesu, šeit iespējams iegādāties gatavo produkciju. Var mācīties klūgu un meldru pinēja darba iemaņas. Jūs pārsteigs granīta laukakmeņu pārvērtības krāsainā bruģī. Plaša senu un ne tik senu lietu kolekcija liks padomāt par dažādu instrumentu pielietojumu.

Vairākās novada saimniecībās var degustēt mājas vīnus. Mūsu lauku gardumus iespējams nogaršot un iegādāties gadatirgos, kas tradicionāli notiek pavasarī un rudenī , kā arī Apes pilsētas svētku laikā.

Lai bez steigas izbaudītu visu „Apes novada lauku labumu” piedāvājumu, ar vienu dienu tomēr par maz! Tādēļ iesakām pārnakšņot kādā no Apes novada naktsmītnēm, kā arī pasūtīt atpūtas vakarus – „Šķūņa balli” vai Zaļumballi kopā ar novada amatiermākslas kolektīviem. 

 


Virešu pagastā

 

Savdabīgais LĪVU CIEMS, Latvijas 2010. gada sakoptākā sēta, savvaļā dzīvojošas govis
Virešu pagasta „Ceriņi”

T. 29273626, 29111227 (Gunta un Andris Gavari).

GPS: 57.382656, 26.469692

 Vietējas nozīmes kultūras piemineklis, zemnieku sētu grupa,
interesanta XIX gs. beigu koka arhitektūra.
Ir reti biotopi. 1600. gadā ciems iegūst nosaukumu „Līves”,
kas igauņu valodā nozīmē „smiltis”.
Šobrīd Līves ciemu sastāda 10 mājas, no kurām piecas ir apdzīvotas arī ziemā.      

ANDRIS GAVARS kopā ar savu ģimeni – sievu Guntu, pieciem bērniem un omīti Vaidu saimnieko Virešu pagasta Līves ciema „Ceriņos”. Viensētas viesi ir pārsteigti par veselīgo dzīves veidu, dabas ciešo klātbūtni un viesmīlību, kas veido tikai šeit raksturīgo pozitīvo auru.

Saimes čakla, radoša darba rezultātā senatnīga lauku sēta izveidota par vienu no skaistākajām un sakoptākajām Latvijā, ko apliecina dažādas godalgas Latvijā organizētajās skatēs un konkursos. Latvijas Dabas fonda projekts „Ziemeļgaujas ielejas aizsardzība un apsaimniekošana” bija kā labs sākums lopkopībai, un šodien sava vaļā Gaujmalas pļavās ganās tīršķirnes gaļas liellopi un aitas. „Ceriņu” saimnieks, kā SIA „ANDRUKS” īpašnieks, sniedz arī automašīnu un velosipēdu remonta pakalpojumus un nodarbojas ar to tirdzniecību.


 

Zemnieku saimniecība “Zemesziediņi”

Tālr.: +371 26549947
e-pasts: zemesziediņ[email protected]

GPS: 57.447596, 26.350450

VAIRIS VILEMSONS kopā ar sievu Indru dzīvo un saimnieko Virešu pagasta zemnieku saimniecībā „Zemesziediņi”. Apes novadā un Virešu pagastā pazīstams kā vērienīgi ogu audzētāji. Pircēji augstu novērtējuši Gaujas krastos audzētas garšīgās avenes un zemenes, kas parādas gan Rīgas, gan apkārtējo novadu tirgos. Nepacietīgākie pēc iecienītas produkcijas ierodas tieši saimniecībā, dažkārt ņemot dalību arī ogu lasīšanā. Saimnieks piedāva arī jaunaudžu kopšanas darbus. 

 


Gaujienas pagastā

 

 

SIA „VERY BERRY ” lielogu DZĒRVEŅU, krūmmelleņu, dārza melleņu u. c. ogu audzētava Gaujienas „Kalnapurvā”.

Pārstrādes un uzglabāšanas cehs Dārzciemā – iespējams degustēt un iegādāties saražoto produkciju. Skatāma kūdras purva izstrāde. T.26348942, Very Berry mājas lapā

GPS: 57.456849, 26.303227

                             
Ar apbrīnojamu uzņēmību Apes novadā Gaujienas pagastā darbojas Gundega Sauškina,
SIA „Very Berry” vadītāja kopā ar vīru Sergeju.
SIA „Very Berry” ir viens no lielākajiem ogu audzētājiem un pārstrādātājiem Latvijā.
Uzņēmums apsaimnieko 22 ha lielogu dzērveņu,  20 ha krūmmelleņu un dārza melleņu, 15 ha aveņu.
Šogad ir iekārtotas arī pirmās zemeņu plantācijas.Very Berry produkcija – 100% dabīgas sulas, dzērieni, sīrupi un ogu našķi – tiek ražota modernajā pārstrādes un uzglabāšanas cehā. Visi produkti ir dabīgi un tiek ražoti bez konservantiem, krāsvielām un aromatizatoriem. Very Berry produkti tiek realizēti vietējā tirgū, kā arī tiek eksportēti uz Krieviju, Lielbritāniju, Vāciju, Poliju, Igauniju  un Somiju Very Berry – Dzimis un audzis Latvijā, Tavai un Tavu mīļoto veselībai un dzīvespriekam!Interesenti var pieteikties ekskursijām „Kalnapurvā” un paši savām acīm ieraudzīt gan ogu laukus, gan nodegustēt garšīgos un veselīgos Very Berry produktus.Vairāk informācijas

 


 

SAVVAĻĀ DZĪVOJOŠAS GOVIS
Gaujienas pagasta z/s „Lejasrudzīši – Zvejnieki”,
T. 29430090 (Andris Jegorovs)

 Zemnieku saimniecība „Lejas Rudzīši – Zvejnieki” – īpašnieki Ilze un Andris Jegorovi – bioloģiskā saimniecība – savvaļas govju audzēšana, gaļas ražošana. Ir 85 liellopi, no tiem 47  zīdītājgovis. 2011.gadā saražotas 14t gaļa. Saimniecība apsaimnieko 134 ha zemi – īpašumā 34 ha, nomā 100 ha zemi. Audzē graudus lopbarībai. Adrese: „Lejas Rudzīši”, Gaujienas pagasts, Apes novads, LV–4339; tālr.: 29430090 e-pasts: [email protected] 

 


 

Dolomīta šķembu bāze Dārzciemā – iepazīšanās ar ražošanas procesu.

 


Apes pagastā

 

ROMANOVA ŠĶIRNES AITAS un betona izstrādājumi
Apes pagasta z/s „Stradiņi”,
T.26380509 (Jānis Oplucāns).

GPS: 57.502511, 26.629241

 
Apes pagasta zemnieks JĀNIS OPLUCĀNS savu zemnieku saimniecību „Stradiņi” sauc arī par „Miku-mē zemi”, jo tajā audzē Romanova šķirnes aitas. Šīs aitas ir izcilas ne vien ar to gaļas diētiskajām vērtībam, bet arī ar jaundzimušo jēru lielo skaitu vienā metienā. Saimniecība ir īpaša ar to, ka tuvākaja apkārtnē nav sastopams neviens cits šīs šķirnes aitu ganāmpulks.Jānis ir ne tikai veiksmīgs aitkopis, bet arī betona izstrādājumu meistars. Viņš pasūtītājiem no tuvākām un tālākam Latvijas vietām gatavo aku grodus, vākus, kapu apmales, ūdens notekas, stabus un citus betona ražojumus.

 

 


 

ZIVJU AUDZĒTAVA pie Grūbes HES, ūdenskritums, avoti .

Piedāvājam vērot un makšķerēt foreles, kā arī nogaršot /paņemt līdzi grilētas, žāvētas vai sālītas foreles. Piknika mājiņas. Apes pagasta „Grube fish”, T. 29355117 (Kalvis Dukulis),  mājas lapa .

Straujās Vaidavas līcī izveidota mūsdienīga foreļu audzētava „Grube fish”,
kas savās tehnoloģijās ir viena no progresīvākajām Latvijā.
Apes foreles ir iecienītas ne tikai to labās garšas dēļ,
bet arī saimnieku radītas iespējas dēļ – foreles pašam arī noķert un degustēt.
Uzņēmumam blakus atrodas viesu māja “Melderi” , kur ir iespēja noorganizēt seminārus, nosvinēt kāzas, vai izbaudīt pirti. Lauku tūrisma komplekss „GRŪBE”

 


 

Z/S „Kalnarušķi”

Karpu makšķerēšana dīķī, kaziņu apskate,  sporta laukums,  estrāde, pirts, atrakciju trasīte, piknika vietas,  telšu vietas,  5 kemperu vietas,  grils,  norobežots bērnu laukums u.c. Naktsmītnes (60 vietas). T. 26594554 (Aigija Kalniņa)

mājas lapa

 


 

Zemnieku saimniecība “Miķeļi”

Tālr.: +371 26586917
[email protected]
mājas lapa

  Mežsaimnieks jau trešajā paaudzē OJĀRS GAILĪTIS sava vectēva zemē Apes pagasta „Miķeļos” 1992. gadā izveidojis zemnieku saimniecību – kokaudzētavu, kurā tiek audzēti dažādu sugu stādi gan meža atjaunošanai, gan dzīvžogu veidošanai. Kopā ar sievu Dagniju un meitām, kuras palīdz saimniekot ikdienā, pagalmā izveidots arī plašs un acīm tīkams daiļdārzs. Sapnis par mūžam šalcošiem mežiem īstenojas, un simtiem tūkstošu rūpīgi koptu egļu priežu, bērzu un melnalkšu stādu ik gadus aizceļo uz izcirtumiem mežu atjaunošanai. Stādiņi paaugas siltumnīcās, tad pieņemas spēkā atklātajās plantācijās. Norūdījušies „Miķeļos”, vistālāk Latvijas ziemeļaustrumos esošajā kokaudzētavā, sertificētie stādi nonāk gan Latvijas, gan Igaunijas mežos.

 


SIA „GRANITEX”
akmens apstrāde, laukakmeņu pārtapšana krāsainā bruģī – Apes „Kaļķuceplis”

Tel: +371 25446840

[email protected]

mājas lapa

 


EKSOTISKIE PUTNI, truši, Zilā govs

Apes pagasta z/s ”Zīļi”
T.29163907 (Aigars Bremze).


 

PAPILDUS PIEDĀVĀJUMS.
Ja Jūsu grupa vēlas lustīgu dienas noslēgumu – piedāvājam „ŠĶŪŅA BALLI”  Grūbes „Melderos” vai ZAĻUMBALLI „Kalnarušķos”? Tad iespējama Jūsu izvēlēta vakara programma (vietējie muzikanti, tautiskās dejas, līnijdejas u.c.)

MARŠRUTA SASTĀDĪŠANA.
Ja vēlaties, palīdzēsim izveidot no Apes novada piedāvājumiem vienas vai pat vairāku dienu maršrutu tieši Jūsu gaumei un interesēm! e-pasts:  [email protected]  28386923 (Sanita Sproģe) e-pasts: [email protected] .

KO VĒL PIE REIZES APSKATĪT APES NOVADĀ?
„Lauku labumu” iepazīšanai iesakām pievienot novada dabas un vēstures objektu apskati vai kāda mūsu puses pasākuma apmeklējumu. Lielākie no tiem ir motokross ”Vaidavas kauss” (maijā), Līgo svētki (23. jūnijā), Jāzepa Vītola Mūzikas dienas (jūlijā), Trofi reids, Apes pilsētas svētki un Kapu svētki (augustā), Pavasara un Rudens gadatirgi.

Savu ierašanos „Lauku labumu” saimniecībās noteikti  piesakiet  iepriekš!

Esiet laipni gaidīti!

 

APSKATES OBJEKTI APES NOVADĀ

Dalīties:
4. aprīlis, 2015, Madara Tjuksa
lveerudeen