Apes novads ir viens no 119 Latvijas novadiem.

Apes novads ir viens no 119 Latvijas novadiem. Tas atrodas Latvijas ziemeļaustrumos, Vidzemes reģionā. Novads ir nosaukts pēc tā administratīvā centra – Apes pilsētas. Apes novada teritorija ir 642 km², un tajā dzīvo apmēram 5,000 iedzīvotāji.

Apes novads ir bagāts ar dabas resursiem un skaistiem ainaviskiem skatiem. Šeit ir daudz mežu, upju un ezeru, kas piesaista tūristus un dabas mīļotājus no visas Latvijas un ārvalstīm. Viens no populārākajiem tūrisma objektiem ir Tahevas dabas parks, kurā var apskatīt retus augus un dzīvniekus, kā arī baudīt skaistas ainavas. Vēl viens populārs tūrisma galamērķis ir Vaidavas ezers, kurā vasarās var peldēties, zvejot un braukt ar laivu.

Apes novadā ir arī daudz vēsturisku un kultūras pieminekļu. Piemēram, Apes Kristus draudzes baznīca, kas ir viena no senākajām koka baznīcām Latvijā. Tā ir būvēta 1794. gadā un ir labi saglabājusies līdz mūsu dienām. Vēl viens vēsturisks objekts ir Apes pils, kas ir būvēta 18. gadsimtā un ir bijusi mājvieta daudziem Latvijas vēstures notikumiem.

Apes novads ir arī zināms ar savu kultūras dzīvi. Katru gadu notiek dažādi pasākumi, kas piesaista gan vietējos iedzīvotājus, gan viesus no citiem novadiem un valstīm. Piemēram, Apes novadā ik gadu notiek tradicionālais Apes tirgus, kurā var iegādāties vietējos lauksaimniecības produktus, amatnieku izstrādājumus, kā arī baudīt vietējo kultūras programmu.

Ekonomikas ziņā Apes novads ir galvenokārt lauksaimniecības rajons. Galvenie lauksaimniecības produkti ir piens, gaļa, graudi un dārzeņi. Dažādu ekonomikas sektoru attīstībai novada administrācija cenšas piešķirt lielu nozīmi, lai nodrošinātu stabilu ekonomikas izaugsmi un uzņēmējdarbības attīstību. Novads aktīvi veicina jaunu uzņēmumu dibināšanu un investīciju piesaisti.

Apkopojot, var teikt, ka Apes novads ir viens no skaistākajiem un interesantākajiem Latvijas novadiem. Šeit var atrast gan dabas, gan vēstures, gan kultūras bagātības, kā arī iesaistīties dažādās tūrisma un atpūtas aktivitātēs. Tāpēc Apes novads ir lielisks galamērķis gan tūristiem, gan tiem, kas meklē klusu un mierīgu vietu atpūtai un dabas baudīšanai.