Projekta semināros dalās ar bagātīgo pieredzi
Divas otrdienas pēc kārtas Apes tautas namā biedrības “Radošo ideju centrs” telpās notika semināri, kuros pieredzesbagāti lektori dalījās ar padomiem augu audzēšanā un izmantošanā. Tie notika Apes novadā realizētā Interreg V – A Centrālās Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam projekta Nr. CB468 “Vienlīdzīgas iespējas ilgtermiņa bezdarbnieku senioru iekļaušanai darba tirgū lauku apvidos” ietvaros.
Labi apmeklētajos semināros ar interesi klausījās un sev interesējošus jautājumus uzdeva ne tikai seniori, bet arī citi interesenti. Zeltīte Kaviere no Kocēnu novada Vaidavas pagasta “Silkalniem”, viena no pieredzes bagātākajām ārstniecības augu audzētājam Latvijā, raksturoja dažādus augus un to pielietojumu. Viņa demonstrēja gan sīrupa, gan arī veselīga dzēriena – skuju “mohito” gatavošanu, kur katrs varēja pielikt roku tā tapšanā, stāstīja par tējām, tinktūrām, uzlējumiem. Ar piemēriem no savas pieredzes Z.Kaviere apliecināja, ka gandrīz visi mums apkārt augošie augi, tai skaitā tā saucamās nezāles, ir mums ļoti noderīgi veselības uzlabošanā. Ar zinošo lektori paredzēta vēl viena tikšanās maija mēnesī.
Savukārt puķkopis, narcišu un ķiploku audzētājs no Alūksnes novada Alsviķiem Gunārs Birznieks dalījās savā ķiploku audzēšanas pieredzē. Uzzinājām daudz vērtīga, sākot no augsnes sagatavošanas un stādīšanas līdz novākšanai, žāvēšanai un glabāšanai un dažādu ķiploku šķirņu salīdzinājumam. Patīkami, ka lektors “neslēpa sveci zem pūra”, bet labprāt dalījās ar gūto pieredzi un savākto bagātīgo informatīvo materiālu klāstu, aicina konsultēties visus, kam interesē dārzkopība. “Ķiplokam vajag gaismu, pietiekami mitruma, nenokavēt ar novākšanu, labi izžāvēt pirms glabāšanas, ziemas ķiplokus glabāt vēsumā” – tie ir tikai daži no daudzajiem padomiem, ko mums deva sirmais dārzkopis.
Nākošais pasākums šā projekta ietvaros būs tikšanās ar veselīgā dzīvesveida piekritēju Inesi Ziņģīti, kas notiks jau 19.maijā.